Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Át kellene emiatt gondolnom a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Át kellene emiatt gondolnom a kapcsolatunkat? Vagy felfújom?

Figyelt kérdés

A hétvégén nagyot csalódtam a férjemben. Amúgy is az elmúlt hónapokban kicsit válsága került a házasságunk, és megbeszéltük, hogy megpróbálunk jobba odafigyelni a másikra kölcsönösen...

2 és fél éves a kisfiúnk, így ez az első olyan december, hogy úgy igazán elkezdi felfogni az ünnepeket. Már két hete mesélek neki a Mikulásról, meséket olvasunk, színezőt vettem neki stb., és nagyon várta, hogy jöjjön a Mikulás. Én is nagyon izgatott voltam emiatt, és készültem. Szóval kb 2 hete ez a téma itthon, mert én amúgy nagyon fontosnaktartom a hagyományok ápolsát, és hogy megtanítsam ezeket a fiúnknak. A kicsinek minden ajándékot, programot én találtam ki és szereztem be. 5-e este "programszerűen" elővettem mindannyiunk csizmáját, hogy együtt pucoljuk ki, és kiraktuk az ablakba.

A férjem este kiment bulizni, így a csizmába is én csempésztem be a dolgokat. Neki is a kis apróságot (kedvenc csokija és egy üveg nutella, mert tudom, hogy szereti és amúgy nem szoktunk venni).

Reggel megyünk be a gyerek szobájába, amikor felébredt, aki hatalmas csodálkozással néz az ablakot, izgatottan nézi az ajándékokat, megnézi Apu cipőjét is, mutatja, hogy neki is hozott a Mikulás...veszi le az enyémet, ami üres. Néz rám csalódottan, hogy nekem semmit nem hozott a Mikulás. Erre nem tudtam mit mondani, és kijöttem, hogy elmegyek wc-re, és olyan sírás fogott el, amit alig bírtam abbahagyni.

Hihetetlenül rosszul esett, nem az, hogy nem kaptam egy szelet csokit, hanem, hogy ennyire nem számítok. Hirtelen rám tört, hogy már csak anya vagyok, aki leszervezi az ünnepeke, de rám senki nem gondol, nem akar meglepni, nem készül stb. Megpróbáltam összeszedni magam, és a kicsi előtt persze nem mutattam, de egész nap szorongtam és nagyon rosszul éreztem magam. Délután, amíg a gyerek aludt, odajött hozzám a férjem, hogy most mennyit fogok még duzzogni felnőtt létemre, hogy nem kaptam semmit Mikulásra. És elmondtam neki, hogy ez mennyire rosszul esett, mire elkezdte a magyarázatokat, hogy mennyit dolgozik, meg tök kiment a fejéből az egész, én meg mondtam, hogy 2 hete erről van szó itthon, és még ha eddig ne is gondolt rá, akkor tegnap, amikor kiraktuk a csizmákat, és utána ő kiment bulizni, még akkor sem gondolt arra, hogy egy boltba beugorjon nekem valami apróságért...


Na mindegy, nem akarom tovább göngyölíteni a szót, de azóta is bennem van a tüske, és nem tudom, hogy most tényleg én túlzom-e el, de főleg annak tükrében, hogy nemrég volt egy beszélgetésünk arról, hogy figyeljünk jobban oda egymásra, nagyon rosszul esett, és úgy érzem, hogy nem vesz már ember/nő számba, csak anya vagyok. Már a karácsonyi készülődéstől is elment a kedvem, hogy meglepjem valamivel.


Ti mit gondoltok? Mit csinálnátok? hogy esne ez nektek?



2014. dec. 8. 14:29
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 61/83 anonim ***** válasza:
67%

Kérdező, aki nem érti a helyzetet, annak a gondolkodás nem erőssége:) Rosszindulatú, elhanyagolt emberek próbálnak téged rossznak beállítani, mert ők nem kapnak figyelmet a párjukról, és meg akarják győzni magukat róla, hogy ez normális.

A baj nem az, hogy nem kaptál semmit, hanem hogy a szokásossal ellentétben nem kaptál semmit, és ezzel nagyon kellemetlen helyzetbe hozott téged a gyereketek előtt. 3 hétig azt magyarázod neki, hogy a jóknak hoz csokit a mikulás, erre a gyerek is kap, apa is kap, csak te nem. Nagyon lejáratott téged figyelmetlenségből, ami abból adódott, hogy az esze a saját maga számára fontos dolgokon járt, és nem jutott eszébe a családja. Ha előre megbeszélitek, hogy te intézed a mikulást, nyilván gondolsz rá, hogy ilyen helyzet ne fordulhasson elő, de nem volt okod arra gondolni, hogy pont most fog elfelejteni, amikor elvileg a kapcsolatotok megerősítésén dolgoztok. Nem az üres csizma a baj, hanem az érdektelenség és közöny, amit ez jelent. Meg tudtad volna venni magadnak azt a csokimikulást bármikor.

Karácsony előtt én semmiképp nem csapnék patáliát, és megbeszélném a férjemmel, pontosan ki milyen ajándékot fog kapni, ne ott érjenek az újabb meglepetések. A hozzáállása talán változik a következő hetekben, a karácsony a legjobb időszak arra, hogy közelebb hozza egymáshoz a családtagokat. Ha ennek ellenére sem fog nagyobb változás történni a kapcsolatotokban, akkor viszont megette a fene. Ne kínozd magad azzal, hogy visszaédesgesd, mert ő már nem akar energiát fektetni a kapcsolatba.

2014. dec. 8. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/83 A kérdező kommentje:
Utolsó, köszönöm a normális és értelmes választ!
2014. dec. 8. 17:54
 63/83 A kérdező kommentje:
most olvasom az utolsó hozzászólást: utolsó kettőnek köszönöm
2014. dec. 8. 18:11
 64/83 anonim ***** válasza:
58%

Szia! Én is értelek. Elhiszem, hogy rosszul esett. Ez a bulizás dolog meg egyszerűen érthetetlen, hogy oda érdekes módon nem felejtett el vásárolni. Egyébként hetek óta mindenhonnan a Mikulás meg a Karácsony folyik. Telve vannak az üzletek mikulásokkal meg csokikkal, épp csak ki nem verik az ember szemét, szóval a bulira vásárolt sör vagy akármi mellé nagy cucc lett volna a kosárba tenni egy Mikulást vagy akármit, ha jön haza beleteszi a cipőbe, kész.

Nem hiszem el, hogy nem tudta, nem tűnt fel neki, hogy ez a feleségének ez fontos.

Nem tudom mióta vagytok házasok, lehet ő már úgy van vele, hogy már ott vagytok, nincs szükség meglepetésekre, figyelmességre. Lefogadom, hogy ha közölnéd vele hogy elhagyod, halvány lila gőze nem lenne, hogy milyen lépések vezettek ideáig.

Próbálj meg beszélni vele még egyszer, mondd el neki, hogy ezek a dolgok neked fontosak, próbálja meg megerőltetni magát és figyelni ezekre.

2014. dec. 8. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/83 anonim ***** válasza:
3%
Két és fél éves gyerekkel bulizó apával válságban a házasság, komolyan befosok rajtatok.
2014. dec. 8. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/83 anonim ***** válasza:
71%

"Kérdező, aki nem érti a helyzetet, annak a gondolkodás nem erőssége:) Rosszindulatú, elhanyagolt emberek próbálnak téged rossznak beállítani, mert ők nem kapnak figyelmet a párjukról, és meg akarják győzni magukat róla, hogy ez normális. "

Teljesen egyetértek egy előző válaszolóval. Az én férjemmel minden évben megleptük egymást is vmi kis csokival és aprósággal és igenis jóleső érzés hogy gondolunk egymásra ilyenkor is, és nem az a lényeg h csokimikulás, hanem hogy az eszébe jutok, és veszi a fáradtságot és vesz nekem vmit. Pedig már elmúltunk 35 évesek. És érdekes, ő nem húzza ki magát a családi ünnepek alól ő nem érzi hogy csak anya dolga az ünnepség/ek. Van annyira felnőtt érett férfi hogy a családi életben ő is részt vegyen, és annak igen is része ha van vmi családi hagyomány vagy olyan ünnep amit a család megtart.

2014. dec. 8. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/83 anonim ***** válasza:
11%
61 ! Ugyanezt akartam írni!
2014. dec. 8. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/83 anonim ***** válasza:
92%
Én azt gondolom, hogy itt eleve onnan indul a probléma, hogy rossz a házasság alapból. Vagy ha nem is kifejezetten rossz, de problémás. És ilyenkor az ember idegei ki vannak éleződve mindenre. Érzékenyebb ilyenkor mindenki a negatív dolgokra. Ha minden oké lenne, igaz, hogy nem sértődött volna meg , DE! ez meg sem történt volna, hogy apuka elfelejti anyukát. Ez ilyen hab a tortán, a habon meg a kis cseresznye . Én is értem a bajod, rossz érzés lehetett. Sajnos egyre több kapcsolat,házasság romlik meg manapság..Remélem helyre tudjátok hozni, nehéz és kemény lesz. De csak egy életed van, ezt tudd!
2014. dec. 8. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/83 anonim ***** válasza:
51%

újdonsült barátom van, és tudom, hogy nagyon szeret engem.

kapott tőlem mikulásra ajándékot, de én viszonzásul nem vártam tőle semmit, csak őt akartam meglepni.

és másnap sem adott semmit nekem, csak a szüleitől kapott csokikat ajánlotta föl.

őszintén szólva eszembe sem jutott ezen megsértődni.

de talán azért, mert tudom, és érzem, hogy nagyon szeret, és más módokon kimutatja, a csizmás dolog meg tényleg nem érdekel.

2014. dec. 8. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/83 anonim ***** válasza:
37%

Lehet kedves Előző, de ti nem régóta ismeritek egymást, nincsenek még szokásaitok. A kérdezőnél pedig évek óta szokás volt egy kis ajándékkal meglepni egymást.

Ez így nagyfokú nemtörődömség, főleg, hogy előtte beszélték meg, hogy figyeljenek egymásra.

2014. dec. 8. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!