Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Át kellene emiatt gondolnom a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Át kellene emiatt gondolnom a kapcsolatunkat? Vagy felfújom?

Figyelt kérdés

A hétvégén nagyot csalódtam a férjemben. Amúgy is az elmúlt hónapokban kicsit válsága került a házasságunk, és megbeszéltük, hogy megpróbálunk jobba odafigyelni a másikra kölcsönösen...

2 és fél éves a kisfiúnk, így ez az első olyan december, hogy úgy igazán elkezdi felfogni az ünnepeket. Már két hete mesélek neki a Mikulásról, meséket olvasunk, színezőt vettem neki stb., és nagyon várta, hogy jöjjön a Mikulás. Én is nagyon izgatott voltam emiatt, és készültem. Szóval kb 2 hete ez a téma itthon, mert én amúgy nagyon fontosnaktartom a hagyományok ápolsát, és hogy megtanítsam ezeket a fiúnknak. A kicsinek minden ajándékot, programot én találtam ki és szereztem be. 5-e este "programszerűen" elővettem mindannyiunk csizmáját, hogy együtt pucoljuk ki, és kiraktuk az ablakba.

A férjem este kiment bulizni, így a csizmába is én csempésztem be a dolgokat. Neki is a kis apróságot (kedvenc csokija és egy üveg nutella, mert tudom, hogy szereti és amúgy nem szoktunk venni).

Reggel megyünk be a gyerek szobájába, amikor felébredt, aki hatalmas csodálkozással néz az ablakot, izgatottan nézi az ajándékokat, megnézi Apu cipőjét is, mutatja, hogy neki is hozott a Mikulás...veszi le az enyémet, ami üres. Néz rám csalódottan, hogy nekem semmit nem hozott a Mikulás. Erre nem tudtam mit mondani, és kijöttem, hogy elmegyek wc-re, és olyan sírás fogott el, amit alig bírtam abbahagyni.

Hihetetlenül rosszul esett, nem az, hogy nem kaptam egy szelet csokit, hanem, hogy ennyire nem számítok. Hirtelen rám tört, hogy már csak anya vagyok, aki leszervezi az ünnepeke, de rám senki nem gondol, nem akar meglepni, nem készül stb. Megpróbáltam összeszedni magam, és a kicsi előtt persze nem mutattam, de egész nap szorongtam és nagyon rosszul éreztem magam. Délután, amíg a gyerek aludt, odajött hozzám a férjem, hogy most mennyit fogok még duzzogni felnőtt létemre, hogy nem kaptam semmit Mikulásra. És elmondtam neki, hogy ez mennyire rosszul esett, mire elkezdte a magyarázatokat, hogy mennyit dolgozik, meg tök kiment a fejéből az egész, én meg mondtam, hogy 2 hete erről van szó itthon, és még ha eddig ne is gondolt rá, akkor tegnap, amikor kiraktuk a csizmákat, és utána ő kiment bulizni, még akkor sem gondolt arra, hogy egy boltba beugorjon nekem valami apróságért...


Na mindegy, nem akarom tovább göngyölíteni a szót, de azóta is bennem van a tüske, és nem tudom, hogy most tényleg én túlzom-e el, de főleg annak tükrében, hogy nemrég volt egy beszélgetésünk arról, hogy figyeljünk jobban oda egymásra, nagyon rosszul esett, és úgy érzem, hogy nem vesz már ember/nő számba, csak anya vagyok. Már a karácsonyi készülődéstől is elment a kedvem, hogy meglepjem valamivel.


Ti mit gondoltok? Mit csinálnátok? hogy esne ez nektek?



2014. dec. 8. 14:29
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 21/83 anonim ***** válasza:
81%
Értem én. Ettől függetlenül én mégis a beszélgetést javasolnám és nem a duzzogást, veszekedést.
2014. dec. 8. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/83 anonim ***** válasza:
10%
Én megtisztellek azzal, hogy KAMU-nak tartom a kérdésedet. Ennyire együgyű nem lehet egy nő!
2014. dec. 8. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/83 anonim ***** válasza:
58%

Szerintem felfujod, de en a masik oldalrol nezem a dolgokat. En is mindig mindent elfelejtek, nem azert mert nem szeretem a felesegem (lassan 20 eve vagyunk egyutt, 15 eve hazasok) hanem mert egyszeruen ez a resze az eletnek nem erdekel, nem foglalkoztat, nem fog meg. Az elejen sok vita volt emiatt kozottunk, o is duzzogott ha elfelejtettem valamit amit szerinte nem kellett volna elfelejteni.


Aztan rajott hogy ez nem szamit loxart sem. Emiatt nem vagyok rosszabb ember, a hazassagunk remek, jo apanak is tart. Annyira megeroltetem magam hogy a szulinapot meg a karacsonyt nem felejtem el, aztan ennyi. De pl. mindig segit hogy mit szeretne kapni ezekre, tobbszor elmondja hogy biztosan megjegyezzem :) A nevnapot, valentin napot, evfordulokat meg ilyen hulyesegeket meg nem kovetjuk, aztan kesz.


Most mikulaskor szepen vett maganak is ajandekot es berakta a sajat cipojebe, ezzel el van intezve. Minek ilyen baromsagokon veszekedni, ha nincs eleg bajod az eletben akkor generalsz magadnak?


38F

2014. dec. 8. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/83 anonim ***** válasza:
59%

Én tettem a páromnak, ő is, de ha nem tesz, akkor sem lett volna világvége.


Arról pedig, aki ilyen piszlicsáré ügy miatt képes sírógörcsöt kapni meg órákig duzzogni (felnőtt létére!), megvan a véleményem. Hisztis pitsa, így mondják.


Mellesleg nem irigylem a férjed, már két hete ezt hallgatja, én a falra másznék tőle.

Plusz ő melózik, ezer gondolattal van tele a feje, hát még a Mikuláson is agyaljon, tényleg elvárod tőle? Meg alapból az ajándékot is? Nem 5 éves vagy, hanem - elvileg - egy felnőtt.

2014. dec. 8. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/83 anonim ***** válasza:
94%

20: Azért leellenőrizhetted volna a csizmákat, mielőtt megmutattad a gyereknek. Akkor nem lett volna kellemetlen szitu.

A férjeddel kapcsolatban pedig, ezért ne veszekedjetek. Persze ha mindenben ilyen figyelmetlen és nem érzed a törődését, akkor meg kell beszélni, valahogy változtatni kell.

Időnként csináljatok kettesben programokat, gyerek nélkül. Az talán kicsit összehozna, feldobna benneteket.

2014. dec. 8. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/83 anonim ***** válasza:
59%
Én megértelek. Ez nem a Mikulásról szól vagy hogy ki hisz benne és ki nem, hanem arról, hogy nem jutottál eszébe, míg neked ő igen. Ráadásul utána még ő piszkál, hogy duzzogsz. Ez egy eleve megrogyott házasságban nem jó jel. Válni azért nem kell miatta, de én is el lennék keseredve a helyedben. Lehet lepontozni engem is.
2014. dec. 8. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/83 anonim ***** válasza:
73%
Nekem is rosszul esett volna. Nem a csokin van a hangsúly, hanem a nemtörődömségen. Hiszen minden évben megajándékozták egymást eddig. És az is bántó lehet, hogy az apa az egészben nem vett részt, nem csak a feleségével nem, de a gyerekekkel sem foglalkozott.
2014. dec. 8. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/83 anonim ***** válasza:
93%
Jajj.. Én is így jártam, de én csak viccesen megjegyeztem, hogy na a Mikulás idén engem elkerült.. Szerintem neked kellett volna mondani, hogy nemcsak a gyereknek egymásnak is raktok ajándékot a gyerek miatt. Szerintem egyáltalán nem volt figyelmetlen, a Mikulás gyerekeknek fontos.. Szerintem túlságosan is beleérted magad, amikor meg a férjed melózot, meg bulira készült, gondolom nem érdekelte az egész Mikulás dolog.
2014. dec. 8. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/83 anonim ***** válasza:
47%

Ja, igen, és ha nő/feleség akarsz lenni, nem csak anya, akkor sz.pd le mondjuk mikulás alkalmából, vagy mit tudom én, de így, hogy két hete csak a télapó a gyereknek-téma megy, hát nem csoda, hogy csak az anyukát látja benned.


Az egész "elment a kedvem a karácsonyozástól is"-hisztid pedig már csak hab a tortán.

2014. dec. 8. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/83 anonim ***** válasza:
68%

Miert attol vagy felhaborodva, mert a ferjed a buli utan nem tett semmitse a csizmadba?

miert nem azon vagy felhaborodva hogy a ferjed elment bulizni??

Azt jobban megertettem volna, minthogy uress lett a csizmad.

Ferjed azt sem tudta hogy te kitetted a csizmadat, sot bulibol nem az fog eszebe jutni, hogy hoppa felesegemnek vegyek valamit.

Nem ertem miert duzzogsz, de azt sem hogy te miert tetted ki a csizmadat??

En 27 eves vagyok ferjem 28 de egyikonk sem teszi ki a csizmajat csak a gyereknek!!

2014. dec. 8. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!