Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Át kellene emiatt gondolnom a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Át kellene emiatt gondolnom a kapcsolatunkat? Vagy felfújom?

Figyelt kérdés

A hétvégén nagyot csalódtam a férjemben. Amúgy is az elmúlt hónapokban kicsit válsága került a házasságunk, és megbeszéltük, hogy megpróbálunk jobba odafigyelni a másikra kölcsönösen...

2 és fél éves a kisfiúnk, így ez az első olyan december, hogy úgy igazán elkezdi felfogni az ünnepeket. Már két hete mesélek neki a Mikulásról, meséket olvasunk, színezőt vettem neki stb., és nagyon várta, hogy jöjjön a Mikulás. Én is nagyon izgatott voltam emiatt, és készültem. Szóval kb 2 hete ez a téma itthon, mert én amúgy nagyon fontosnaktartom a hagyományok ápolsát, és hogy megtanítsam ezeket a fiúnknak. A kicsinek minden ajándékot, programot én találtam ki és szereztem be. 5-e este "programszerűen" elővettem mindannyiunk csizmáját, hogy együtt pucoljuk ki, és kiraktuk az ablakba.

A férjem este kiment bulizni, így a csizmába is én csempésztem be a dolgokat. Neki is a kis apróságot (kedvenc csokija és egy üveg nutella, mert tudom, hogy szereti és amúgy nem szoktunk venni).

Reggel megyünk be a gyerek szobájába, amikor felébredt, aki hatalmas csodálkozással néz az ablakot, izgatottan nézi az ajándékokat, megnézi Apu cipőjét is, mutatja, hogy neki is hozott a Mikulás...veszi le az enyémet, ami üres. Néz rám csalódottan, hogy nekem semmit nem hozott a Mikulás. Erre nem tudtam mit mondani, és kijöttem, hogy elmegyek wc-re, és olyan sírás fogott el, amit alig bírtam abbahagyni.

Hihetetlenül rosszul esett, nem az, hogy nem kaptam egy szelet csokit, hanem, hogy ennyire nem számítok. Hirtelen rám tört, hogy már csak anya vagyok, aki leszervezi az ünnepeke, de rám senki nem gondol, nem akar meglepni, nem készül stb. Megpróbáltam összeszedni magam, és a kicsi előtt persze nem mutattam, de egész nap szorongtam és nagyon rosszul éreztem magam. Délután, amíg a gyerek aludt, odajött hozzám a férjem, hogy most mennyit fogok még duzzogni felnőtt létemre, hogy nem kaptam semmit Mikulásra. És elmondtam neki, hogy ez mennyire rosszul esett, mire elkezdte a magyarázatokat, hogy mennyit dolgozik, meg tök kiment a fejéből az egész, én meg mondtam, hogy 2 hete erről van szó itthon, és még ha eddig ne is gondolt rá, akkor tegnap, amikor kiraktuk a csizmákat, és utána ő kiment bulizni, még akkor sem gondolt arra, hogy egy boltba beugorjon nekem valami apróságért...


Na mindegy, nem akarom tovább göngyölíteni a szót, de azóta is bennem van a tüske, és nem tudom, hogy most tényleg én túlzom-e el, de főleg annak tükrében, hogy nemrég volt egy beszélgetésünk arról, hogy figyeljünk jobban oda egymásra, nagyon rosszul esett, és úgy érzem, hogy nem vesz már ember/nő számba, csak anya vagyok. Már a karácsonyi készülődéstől is elment a kedvem, hogy meglepjem valamivel.


Ti mit gondoltok? Mit csinálnátok? hogy esne ez nektek?



2014. dec. 8. 14:29
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 31/83 anonim ***** válasza:
88%

15:00 nekem is pont ez jutott eszembe :-)

Amúgy akkor én is megsértődhetnék, mert én is vettem mindenkinek egy kis ajándékot, a páromnak, anyukámnak, barátnőmnek, még a szomszéd kisgyereknek is, én meg nem kaptam senkitől semmit :-))) De 30 éves létemre nem várom el, hogy mikuláscsomagot adjanak nekem, szóval abszolút nem esett rosszul.

2014. dec. 8. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/83 anonim ***** válasza:
63%
Én minden évben reménykedek,hogy na most meglep (karácsony és szülinap),de sajnos nem. Eleinte rosszul esett. Rájöttem,hogy nem szándékos,ő ilyen. Mióta gyerekek vannak,pláne. Én szeretek adni,de már nem sértődöm meg,ha én eközben semmit sem kapok! Hazudnék,ha azt mondanám,hogy nem örülnék neki,ha másként lenne. 5. éve karácsonyozunk a gyerekekkel és bár nem mindegyik évben,de a párom is szokott kapni és kivételesen 3 éve kaptam egy kamerát! Más tészta,hogy szar,de nem mertem neki megmondani,így is örültem,hogy mégis tud gondolni rám. :)
2014. dec. 8. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/83 anonim ***** válasza:
51%

" nem csak a feleségével nem, de a gyerekekkel sem foglalkozott."


A gyerek dolgaival nalunk is az asszony foglalkozik, foleg az ilyen mikulasos dolgokkal. Most hogy nagyobb lett, es neha muszaki cuccokat is kap, azt en intezem, mert az asszony nem ert hozza, de akkor is o iranyit hogy mikor mi kell.


Amugy en meg asszem fel is kotnem magam ha olyan parom lenne aki ezen porog hogy jaj nem emlekezett meg rolam, nem szeret, es egy allando stressz lenne az eletem hogy most eppen mit felejtek el, hazassagi evfordulo, megismerkedesi evfordulo, egyuttjarasi evfordulo elso csok evfordulo, elso szex evfordulo, nevnap, szuletesnap, valentin-nap, mikulas, karacsony, hanuka, ramadan...

2014. dec. 8. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/83 anonim ***** válasza:
67%
Hát azért bakker, ha soha nem kapnék semmit, szülinapra, karácsonyra stb., elgondolkoznék,h kell-e ilyen bunkó pasi.Ha mikuláscsomagot nem ad, az még elmegy.
2014. dec. 8. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/83 anonim ***** válasza:
72%

Rosszul, de ezen mar reg tulestem.Amikor gyerekek voltunk Apu kiette a csokit amindig a ciponkbol, nem rosszindulatbol, csak ugy gondolta h az o csoki mennyisege keves:-))))Imadom Aput, de vilageleteben ilyen volt, ilyennek szeretjuk:-)))


Nezd en is a legtobbszor megtartom a mikulast nekunk nincs gyerekunk, es az angol kulturanak ez ugye nem szerves resze kvazi a ferjem ilyesmit nem tart szamon.En viszont minden alkalommal kiteszem a cipomet es teszek bele csokit magamnak, teggel pedig felkelek, odamegyek az ablakhoz es szivbol kiabalom, h


Szupeeeeet jott a telapo:-)))))))


32/N

2014. dec. 8. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/83 anonim ***** válasza:
67%

Nem értetek semmit vagy csak játsszátok?


Semmi baj azzal, hogy elmegy bulizni, de ha mellette még egy nyeszlett csokit is bedugott volna a csizmába, azt figyelmességnek hívnák.


Nem a Mikulásról van szó, a saját hagyományaikról, és a figyelmességről. Hogy gondolok arra, akit szeretek. Ha én láttam volna, hogy az én csizmám tele, a páromé meg üres, qrva szarul éreztem volna magam, hogy mekkora egy bunkó paraszt vagyok.

2014. dec. 8. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/83 anonim ***** válasza:
68%
A hibát ott követitek el, hogy mindenki magából indul ki. Ahol szokás minden évben ajándékozni, ott rosszul esik, ha elmarad, minden előzetes magyarázat és megbeszélés nélkül. Főleg, ha a kapcsolat amúgy is válságban van azért, mert az illető inkább saját magával foglalkozik a felesége és gyereke helyett. Ez egyértelműen csak egy újabb csepp a pohárba.
2014. dec. 8. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/83 anonim ***** válasza:
54%

Gondolt át mindenképpen a kapcsolatotokat! Nincs mese, el kell válnotok. Aztán majd ha már a gyerek kezdi felfogni, hogy nincs apja, és rákérdez, Te bátran mondd meg neki, hogy azért nincs, mert nem kaptál tőle egyszer a cipődbe csokit!


(Ez a válasz annyira komoly, mint a kérdés)

2014. dec. 8. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/83 anonim ***** válasza:
72%

Az én férjemnek is el kellett mennie csapatépítő tréningre (bulira) pénteken. De én felkészültem két egyforma mikulás csokifigurával és egy marék mandarinnal, ez került a felnőttek cipőjébe, hogyha esetleg kimenne a fejéből, akkor ne égessem magam a gyerek előtt, hogy én nem kaptam semmit a Mikulástól. Mellesleg az általam bekészítettek mellé még be lett csempészve egy kis parfüm és pisztácia, így apa kapta a legkevesebbet - de eszébe nem jutott zohorálni miatta. És a gyerek is boldog volt, hogy mindenki azt kapta, amit szeret, "csuda okos ez a Mikulás"...

Szóval, ha a gyerek a fontos (márpedig mikuláskor mostantól ő a fontos) máskor úgy készülj, hogy a gyerek ne higgye azt rólad, hogy nem voltál elég jó, és a Mikulás nem hozott neked semmit. A gyerekkel kapcsolatos dolgokért ugyanis már régebb óta Te vagy a felelős! Csak neked ez most esett le.


A karácsonnyal kapcsolatos dolgokat is neked kell előkészíteni! Jobb ha megbeszéled a férjeddel előre a dolgokat, mintsem a meglepetésekre készülve csalódás érjen.


Vagy, ez egy nagyon jól megírt kamukérdés, unatkozó, vagy felmérést készítő, dolgozatot író egyetemi hallgatótól...

2014. dec. 8. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/83 anonim ***** válasza:
71%

Lehet itt poénkodni meg játszani a hülyét, de pont most van az az pont, amikor még lehet menteni. Mert először csak ezt felejti el, aztán a szülinapot, aztán puszit adni, mikor hazajön, aztán beszélgetni, és így hűl ki egy kapcsolat.


Minden kapcsolatban egy icipici dologgal kezdődik az eltávolodás.

2014. dec. 8. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!