Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Át kellene emiatt gondolnom a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Át kellene emiatt gondolnom a kapcsolatunkat? Vagy felfújom?

Figyelt kérdés

A hétvégén nagyot csalódtam a férjemben. Amúgy is az elmúlt hónapokban kicsit válsága került a házasságunk, és megbeszéltük, hogy megpróbálunk jobba odafigyelni a másikra kölcsönösen...

2 és fél éves a kisfiúnk, így ez az első olyan december, hogy úgy igazán elkezdi felfogni az ünnepeket. Már két hete mesélek neki a Mikulásról, meséket olvasunk, színezőt vettem neki stb., és nagyon várta, hogy jöjjön a Mikulás. Én is nagyon izgatott voltam emiatt, és készültem. Szóval kb 2 hete ez a téma itthon, mert én amúgy nagyon fontosnaktartom a hagyományok ápolsát, és hogy megtanítsam ezeket a fiúnknak. A kicsinek minden ajándékot, programot én találtam ki és szereztem be. 5-e este "programszerűen" elővettem mindannyiunk csizmáját, hogy együtt pucoljuk ki, és kiraktuk az ablakba.

A férjem este kiment bulizni, így a csizmába is én csempésztem be a dolgokat. Neki is a kis apróságot (kedvenc csokija és egy üveg nutella, mert tudom, hogy szereti és amúgy nem szoktunk venni).

Reggel megyünk be a gyerek szobájába, amikor felébredt, aki hatalmas csodálkozással néz az ablakot, izgatottan nézi az ajándékokat, megnézi Apu cipőjét is, mutatja, hogy neki is hozott a Mikulás...veszi le az enyémet, ami üres. Néz rám csalódottan, hogy nekem semmit nem hozott a Mikulás. Erre nem tudtam mit mondani, és kijöttem, hogy elmegyek wc-re, és olyan sírás fogott el, amit alig bírtam abbahagyni.

Hihetetlenül rosszul esett, nem az, hogy nem kaptam egy szelet csokit, hanem, hogy ennyire nem számítok. Hirtelen rám tört, hogy már csak anya vagyok, aki leszervezi az ünnepeke, de rám senki nem gondol, nem akar meglepni, nem készül stb. Megpróbáltam összeszedni magam, és a kicsi előtt persze nem mutattam, de egész nap szorongtam és nagyon rosszul éreztem magam. Délután, amíg a gyerek aludt, odajött hozzám a férjem, hogy most mennyit fogok még duzzogni felnőtt létemre, hogy nem kaptam semmit Mikulásra. És elmondtam neki, hogy ez mennyire rosszul esett, mire elkezdte a magyarázatokat, hogy mennyit dolgozik, meg tök kiment a fejéből az egész, én meg mondtam, hogy 2 hete erről van szó itthon, és még ha eddig ne is gondolt rá, akkor tegnap, amikor kiraktuk a csizmákat, és utána ő kiment bulizni, még akkor sem gondolt arra, hogy egy boltba beugorjon nekem valami apróságért...


Na mindegy, nem akarom tovább göngyölíteni a szót, de azóta is bennem van a tüske, és nem tudom, hogy most tényleg én túlzom-e el, de főleg annak tükrében, hogy nemrég volt egy beszélgetésünk arról, hogy figyeljünk jobban oda egymásra, nagyon rosszul esett, és úgy érzem, hogy nem vesz már ember/nő számba, csak anya vagyok. Már a karácsonyi készülődéstől is elment a kedvem, hogy meglepjem valamivel.


Ti mit gondoltok? Mit csinálnátok? hogy esne ez nektek?



2014. dec. 8. 14:29
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 41/83 anonim ***** válasza:
67%

Ennyi rosszindulatú parasztot!

Miért forgatjátok ki a kérdező szavait?

Nem a csoki a lényeg,hanem a férj figyelmetlensége,holott előtte beszélték meg,hogy jobban oda figyelnek egymásra!!!

2014. dec. 8. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/83 anonim ***** válasza:
61%
Nem értik. Leragadtak a csokinál, pedig aki egy kicsit is figyel arra, amit olvas, az érti, hogy itt nem ez a probléma. Sajnos sokan vagy nem képesek az értelmező olvasásra vagy ennyire szeretnek másba belerúgni.
2014. dec. 8. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/83 anonim ***** válasza:
52%

Jézusom azért az durva, hogy egy felnőtt ember sírógörcsben tör ki, mert nem kap csokit a férjétől Mikulásra, aztán még rá is fogja a hisztijét arra, hogy hát a gyerek miatt...


Én teljességgel megértem azt, ha rosszul esik, hogy nem kapott semmit, nekem is rosszul esne, sőt, szerintem minden emberi lénynek rosszul esne. De ezt lehet normálisan is kezelni, félrevonni a férjet és elmagyarázni neki, hogy ez egyszerűen rosszul esett, és odafigyelhetne jobban.


Őszintén szólva az én férjem nagyon figyelmes ilyen dolgokban, de ha el van havazva munkával, akkor megesett már, hogy ilyesmit elfelejtett. Egyszerűen megbeszéltük utána, bocsánatot kért, és egy-két nappal később amikor nem számítottam rá utólag meglepett valamivel.


Ennyivel el lehet intézni. Az, hogy valaki ettől sírógörcsöt kap a wc-n, és átgondolja a HÁZASSÁGUK ÉRTELMÉT (???!!!!!!) egy Mikuláscsomag miatt...hát arra szerintem szavak nincsenek, mennyire túlreagálása a dolgoknak.

2014. dec. 8. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/83 anonim ***** válasza:
48%
Mondom, hogy nem értik.
2014. dec. 8. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/83 anonim ***** válasza:
30%
Szerintem felfújod! Mi is kitettük mindhármunk csizmáját, mert a gyerek ragaszkodott hozzá, ahogy tavaly is, de én készültem magunknak is 2 kismikuval, beletettem az én és a férjem csizmájába egyet, így mindkettőnknek hozott valamit. Szerintem ilyesmin hülyeség megsértődni!
2014. dec. 8. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/83 anonim ***** válasza:
24%
Te fújod fel igen! Egyébként meg ha ennyire a lelkedre veszed, akkor te tartod magad kizárólagosan anyának és nem feleségnek. Én se kapok soha semmit a páromtól mikulásra, én pedig mindig veszek neki valami apróságot, de attól még nagyon jól tudom, hogy nem arról van szó, hogy nem figyel rám, csak ez egy dátum, ami neki nem olyan fontos. A gyereketeket pedig kár belekeverni, hogy mennyire várta a mikulást és anya mért nem kapott semmit?! Én megértem a férjedet, gondolom dolgozik napi 8-12 órát, elhiszem, hogy nincs erre energiája. Te otthon vagy gondolom gyesen a gyereketekkel, persze, hogy tudsz szinezni vele, lakást dísziteni meg cipőt pucolni. Csak jusson eszedbe, hogy a férjed keresi meg rá a pénzt, hogy te ezt nyugodtan megtehesd. 24n.
2014. dec. 8. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/83 anonim ***** válasza:
27%

Hello nem olvastam végig a válaszokat csak leírom a magam véleményét. Nekem nagyon elegem van abból hogy a nők picsognak hogy jajj nem kaptam semmit ilyen olyan tahó a párom.Már bocsánat ha meg elhalmoz minden földi jóval, a hátatok mögött meg megcsal az meg rendben van. Hol éltek döntsétek már el hogy mit akartok.Nagyon nem bírom hogy minden kis ünnepre elvártok valami apróságot(vagy nagy dolgot), közbe meg mindenki hangoztatja hogy a szándék a fontos.Nem az a lényeg hogy szeretetben boldogságban éljünk ? kicsit el kéne gondolkozni ezen, nagyon fel van már fújva ez az ajándékozási dolog, érdekes apáknapjára én még sose kaptam semmit ... és akkor mivan? ki nem sza.ja le.

Nekem az a fontos hogy a mindennapokban boldog legyek a párommal lelkileg kiegészítsük támogassuk egymást és ne holmi tárgyi dolgoktól legyünk boldogok...ennyi ...

32\f

2014. dec. 8. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/83 A kérdező kommentje:

Utolsó: valószínűleg, ha éppen minden rendben lenne a házasságunkkal, és csak ez történt volna, akkor nem sírtam volna el magam egy "mikuláscsomag" miatt. Utolsó csepp volt főleg azok után, hogy nemrég beszéltük meg, megpróbálunk egymásra jobban odafigyelni. Ez csúcsosodott ki ebben. De ezt már le is írtam sokszor.


Igen, biztosan hisztis p.csa vagyok azért, mert nekem fontosak ezek a hagyományok...fontosnak tartom, hogy legyenek ünnepek, amik kiszakítanak a hétköznapi robotból, és egy kicsit kedveskedünk a másiknak, készülődünk a meglepésére. Én elfogadom, ha valakinek ez nem fontos, és nem dobálózok itt azzal, hogy szürke az életük azoknak, akik semmire nem ajándékoznak egymásra. Én elfogadom, ha valakinek ez így jó. Én nem ilyen vagyok, és ezt a párom is jól tudja, ráadásul eddigi együttélésünk során erre ő is figyelt. A kapcsolatunk romlásaként érzem a többi dolog mellett, ami mostanában problémánk, hogy már nem figyel oda rám, nem "jut eszébe". Nekem ez esik rosszul: nekem eszembe jut kedveskedni neki aprósággal, neki nem jut eszébe. Ennyi.


Hogy dolgozik, és még ő figyeljen minden ilyenre is? Én is dolgozom, mellette a gyerek és a házimunka is mostanában csak és kizárólag rám marad, mégis oda tudok erre figyelni. A házibuli miatt elmenni vásárolni nem felejtett el.


A csizmákat együtt raktuk ki, mielőtt elment volna - arra reagálva, hogy azt sem tudta, hogy kiraktuk.


Egyik válaszolónak: ha tudom, hogy nincs itthon a férjem, vagy amúgy nem szokása valamivel meglepni Mikuláskor, akkor természetesen én is előre készülök, hogy a gyerek ne csalódjon, vagy ki sem rakom a cipőinket. De mivel eddig ez nem így volt, ezért számítottam rá.


És még egyszer írom a gyengébben kedvéért: nem két hétig csak a mikulásról beszéltem vele is, hanem a gyereknek minden nap felhoztam, ő is várta, emlegette, így nem igaz, hogy a férjem figyelmét elkerülte.


Nem egy mikulsácsomag miatt gondolom át a házasságunkat, hanem az ilyen szintű figyelmetlensége miatt, és hogy ennyire nem gondol rám. Még egyszer írom, van akinek ez nem fontos, nekem az. Sajnos láttam a szüleimnél, hogy hogyan kopott ki az évek alatt az ünnep, az egymásra figyelés, a másik kedvében járás...és én ezt nem szeretném.

2014. dec. 8. 17:13
 49/83 A kérdező kommentje:

Utolsó akkor még a 43-as volt.


Másnak: dolgozom egy éve, ahogy az előző válaszomban megírtam. Van, hogy többet mint ő. És a bölcsi után hazajövünk, és színezünk, csizmát pucolunk, mesélünk, díszítünk, bevásárlok, főzök.

2014. dec. 8. 17:17
 50/83 anonim ***** válasza:
5%

" nemrég beszéltük meg, megpróbálunk egymásra jobban odafigyelni. "


El tudom kepzelni ezt a beszelgetest is. Gondolom jol sarokba szoritottad, es kikenyszeritetted belole azt amit hallani szerettel volna.


Erdekes modon EGY FEL MONDAT SEM hangzott el azzal kapcsolatban, hogy mi a TE felelosseged ennek a helyzetnek a kialakulasaban.


Mert ugye nem gondolod hogy csakis a ferjed a felelos mindenert?


Amugy meg konnyen lehet hogy tenyleg szepen tonkrement a kapcsolatotok, nem ti lennetek az elsok es nem is az utolsok.

2014. dec. 8. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!