Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Házasságpártiak és házasságell...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Házasságpártiak és házasságellenesek: Mit jelent nektek a házasság?

Figyelt kérdés
Kíváncsi vagyok mindenféle véleményre, hogy számotorkra mit jelent a házasság, és miért gondoljátok így/mi alapján alakult ki a véleményetek?

2014. jún. 24. 15:45
1 2 3 4 5 6 7 8
 71/77 anonim ***** válasza:
A válás nem esküszegés? Egészségben, betegségben, jóban, rossszban... ömm kivéve, ha közben megcsalsz, alkoholista leszel, nem jövünk ki jól stb. :)
2014. jún. 25. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/77 anonim ***** válasza:

A megcsalás is esküszegés.... és válók. Az alkoholizmus betegség , ha ki akar gyógyulni...támogatom. Hanem, akkor ő már nem az az ember akihez hozzámentem, mert ezt a betegséget ő generálta saját magának....


de ha pl lebénul, nem hagyom el.


ha sokat veszekszünk akkor sem


Ha pl elkezd verni, akkor sem az az ember akihez én hozzámentem. Tehát nem is kell vele maradnom, mert én nem erre fizettem be úgymond.


például:)

2014. jún. 25. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/77 anonim ***** válasza:

"A megcsalás is esküszegés.... és válók. "


Gondolom ezzel azt akartad mondani, hogy ha a házastársad megcsal, azaz megszegi az esküjét, akkor te is feloldozva érzed magad a saját esküd alól, de te magadtól nem szegnéd meg az esküdet. Ez logikus. De az a része már nem, hogy ezek szerint a másik társ a jelek szerint hitt a házasságban, esküt tett, mégis megszegte a saját indíttatásából. Ebben akkor csak benne van, hogy nem minden házasság párti" veszi ám ezt olyan komolyan, hogy örök hűséget fogadott. Az élettárs - ha megcsal - esküt nem szeg.


Ettől függetlenül kitartok a véleményem mellett, aki házasodni akar, az tegye, csak ne győzködjön mást ennek a magasztos mivoltáról, aki nem hisz benne. Nekem nem kell, hogy a másik papírt írjon alá arról, hogy felvállalt engem. Bízok benne, és ha velem éli le az életét, akkor máris nem csak egy vagyok a barátnői közül. Ellenben, ha levesz, és elválik mégis, akkor az elhagyott felesége leszek. Nem érzem, hogy ez annyival több lenne. A boldog és sírig tartó házasságok meg szintén nem a papír miatt maradnak együtt.

2014. jún. 26. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/77 anonim ***** válasza:

Azt csak az ostobák hiszik hogy pl egy szar kapcsolatot majd a házasság fog megjavítani. Élő példák erre a sógornőm meg a férje. A kapcsolat alatt is sokat veszekedtek, és a nő csalta a pasit. Aztán összeházasodtak. A csalás tovább folytatódott, de mivel kiderült a férfi számára, hogy a nő csalja időnként, ezért már a férfi is csalja... egymást felváltva buknak le....

Egyébként a saját esküvőjén beszólt nekem tök ismeretlenül a csaj, hogy a mi kapcsolatunk a későbbi férjemmel, nem fog sokáig tartani, mert sokat vagyunk együtt:D Ezen azóta is röhögök.....mi akkoriban kezdtünk el járni, és már akkor jobb volt a kapcsolatunk, mint az övék 8 hónap alatt....állandó veszekedésekkel, megcsalással meg ilyesmi.


Szóval aki ilyen kapcsolatban él, az csak kussoljon:)


Amúgy meg Mindenki éljen úgy, ahogy akar, DE nekem 1 élettársi kapcsolatban élő se jöjjön olyan szöveggel, hogy ők házasság nélkül is boldogok.


Miért? Akik megházasodnak azok csak boldogtalanok lehetnek? Nem....


Csak azért házasodnak, hogy ország világ előtt kinyilvánítsák? Az értelmesebbje nem....


Engem nem érdekelt SOHA, más véleménye arról, hogy miért házasodtunk össze. Volt aki kérdezte (természetesen elvált ember), hogy minek? Mondjuk azért mert mi ezt éreztük jónak.


Pl a férjem nagymamája, évente tartott Karácsonyi vacsorát. Oda csak olyan társ mehetett a közvetlen családon kívül, aki házasságban élt. Tehát amíg nem voltunk házasok, nem mehettem. (nem mintha hiányzott volna), van akinek 5 éve barátnője van, de nem jöhet el, és így sem ezért házasodtunk össze. Hanem mert mi így akartuk. Egymás hozzátartozói akartunk lenni. Mert ki egy élettárs? Senki. Egy élettárssal hivatalosan egyedülálló vagy...

Azt pontosan nem tudom, hogy a bejegyzett élettársinál mi a helyzet. De aki már bejegyezteti, de házasságot nem köt, az is kicsit fura.. De ahogy gondolják.


Olyan esküvőnk volt amilyet mi akartunk. Nem érdekelt, hogyha valaki szerint csóró volt:) mert hidegen hagyott. Ezért volt aki el se jött... de ki nem szarja le? Legalább nem kellett az ebédjét fizetnünk:)


Egyébként pedig igen, a megcsalás = hűtlenség, vagyis megszegi az esküt az egyik fél. A másiknak pedig joga van a saját esküjét ezáltal felbontani, mert innentől kezdve már nem rajta múlik a házasság. Azt, a másik tette tönkre, az aki hűtlen volt.


Ugyanúgy az eskü megszegése, ha a másik nem szeret, nem tisztel, betegségben elhagy, nem teljesíti a házastársi kötelességét, mert nem akarja bla bla bla...


Ha az egyik megszegi az esküt, a másik felmentést kap, ami már nem az eskü megszegése.


És én ezt úgy mondom, hogy csak polgári esküvőnk volt, amiben ezek a kitételek szó szerint nem szerepeltek. De alapnak tartjuk mindketten.


Tudod... ha gond van, meg is lehet beszélni...nem kell máshoz menni. Attól a gond még nem oldódik meg. Csak olyan szakadékot generál, ahonnan már nincs visszaút.


Mégis miért maradnék olyan emberrel, aki esetleg megszegi a nekem tett esküt?

2014. jún. 26. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/77 anonim ***** válasza:
ja, és a mennyiben a másik fél szegi meg az esküt, ahhoz nekem mi közöm? És mi köze van azoknak az embereknek, akik szintén nem szegték meg az esküjüket, csak feloldozást kaptak? Ez az esküszegők szegénységi bizonyítványa, és egyértelmű jele annak hogy a szavuknak nem lehet hinni. Ettől még nem mindenki ilyen.
2014. jún. 26. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/77 anonim ***** válasza:
Nagyon jol elvagyunk hazassagi papirok nelkul is. Boldogok vagyunk.
2014. júl. 14. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/77 anonim ***** válasza:
utolsó, igen, így is lehet boldogan élni:) meg házasságban is. Annyi a lényeg, hogy egyik fél se ugassa le a másikat és nézze le a másikat. (csak mert én jártam úgy, hogy leugattak amiért házas vagyok és én milyen hülye vagyok ezért), közben a csaj is meg akart házasodni, csak a pasija nem volt hajlandó elvenni:D
2014. júl. 14. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!