Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Házasságpártiak és házasságell...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Házasságpártiak és házasságellenesek: Mit jelent nektek a házasság?

Figyelt kérdés
Kíváncsi vagyok mindenféle véleményre, hogy számotorkra mit jelent a házasság, és miért gondoljátok így/mi alapján alakult ki a véleményetek?

2014. jún. 24. 15:45
1 2 3 4 5 6 7 8
 51/77 anonim ***** válasza:
23%

Eddig mondjuk még egyetlen érvet nem olvastam amellett, hogy csak együttéljenek a felek, hivatalosan nem vállalva egymást.


Mennyivel különb a csak együttélés attól, ahogy két húszéves összeköltözik? Semmivel....

2014. jún. 24. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/77 anonim ***** válasza:
100%
Voltam házas 16 évig. 17 évesen teherbe estem, és a legtermészetesebb dolognak tűnt összeházasodni, mivel szerettük egymást. Aztán elváltunk. Lett egy másik komoly kapcsolatom, amiben többször szóba jött a házasság, néha egyik részről, néha másikról, általában nem egyszerre. Aztán a vége az lett, hogy a héten szakítottunk. És az az igazság, hogy így utólag magamnak is be merem vallani, hogy nem akartam én azt az embert ország világ előtt felvállalni, minden jóval és rosszal együtt, mert nem éreztem azt hogy vele szeretném leélni az életem bármi történik. Pedig nagyon szerettem. Úgyhogy summa summarum, látom értelmét a házasságkötésnek, mert ha szívem mélyéből azt tudom mondani, hogy igen, vele örökké, akkor ezt jó felvállalni hivatalosan is, hogy mindenki tudja, összetartozunk. Aztán mint az első mondatomból látszik, lehet ennek a vége bármi, de a szándék lehet véresen komoly. Még annyi, hogy itt valaki azt írta, a vallásos emberek templomi esküjét nagyra tartja. Én erre azt mondom, hogy közeli ismerősöm két vallásos házasságkötését tette semmissé az egyház, bohócot csinálva magából. Nevetséges vádaskodások és frázispuffogtatós levelezgetés közepette vedidegenek megállapították, hogy amit Isten egybeszerkesztett, azt ember mégis szétválaszthatja. Szánalmas volt végig nézni, úgyhogy ez nekem kevesebbet jelent, mint amikor két ember szívéből komolyan gondolja hogy összeköti az életét, mint pátosz közepette nagyot mondani, aztán visszaszívni hivatalosan.
2014. jún. 24. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/77 anonim ***** válasza:
65%

51.

Miért te érvek miatt házasodtál?

2014. jún. 24. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/77 anonim ***** válasza:
6%

Nem is olyan regen csak a legalsobb retegben volt divat az elettarsi kapcsolat.

A normalisabb hazasodott akar ket tanuval is.

Most mindenki osszedobja a szennyest de feleloseget nem vallal erte

Egy alairast nem er a paarja.

Erdekes a telefon szerzodesre hudseget fogadnak irasban a tarsukra nem.

2014. jún. 25. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/77 anonim ***** válasza:
80%
54. Én a telefonra se kötnék hűséget, ha nem lenne muszáj. De ebből kiindulva, te azért kötnél házaságot, hogy különböző kedvezményekben részesülhess?? Közös kassza, meg hasonlók? :D
2014. jún. 25. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/77 anonim ***** válasza:
38%
Szerintem aki nem mer igent mondani a párjára a törvény előtt, azok nem biztosak a kapcsolatukban. Ennyi. Hiba tizen x év, ha mellette egyszerűen gyávák kimondani, vagy nem érzik hogy ő lenne az igazi.
2014. jún. 25. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/77 anonim ***** válasza:
78%

Magyarán akik a házasság kötést a telefonos hűségnyilatkozathoz hasonlítják, úgy vannak vele, hogy 2 év után lejár? :) Érdekes hozzáállás.

Van egy férjem és egy iphone-m részletre és 2 évre vállalt hűséggel. Lehet én is házasodok ilyen alapon.

Az amortizációt hogy számoljátok?

Ráadásul az emberek java része egyre több telefont vesz, mindig újabb és másik hűséget fogadva. Így végre megértettem a negyedszer házasodók logikáját is :)


Istenem.... Nem azon kellene görcsölni, hogy ki házasodik és ki nem. Semmivel nem jobb egy házasság, ahol nem jönnek ki jól a felek, és válásra kerül a sor, mint egy holtig tartó, boldog együttélés. De aki akar házasodni az tegye, aki nem, azt sem kell lesajnálni, mert élhet éppen olyan minőségi kapcsolatban, vagy sikerülhet rosszul is.

2014. jún. 25. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/77 anonim ***** válasza:
56%
Oké, én meg mondhatnám azt, hogy pont az köt törvény előtt házasságot, aki a papírja nélkül bizonytalan a kapcsolatában.
2014. jún. 25. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/77 anonim ***** válasza:
47%

Én házasságpárti vagyok, és voltam mindig is. De csak úgy házasodtam, hogy megtaláltam a megfelelő férfit. Nem mentem hozzá az első akárkihez aki megkérte a kezem...megvártam az igazit.

Számomra a házasság a kapcsolat legmagasabb foka. Nem csak úgy összedobjuk a szennyest, hanem IGAZI ELKÖTELEZETTSÉG.


Nem elégszem meg a morzsákkal, ha egy egész kenyeret is kaphatok.


Igazi elköteleződés afelé az ember felé akit életemben először szerelemmel szeretek, aki a lelki társam. Azt jelenti, hogy elkötelezem magam 1 ember mellett. Nem keresek mást, mert nekem ő a minden, ő a tökéletes, és ha engem talál meg más, visszautasítom, mert nem tudok az ellenkező nemre úgy nézni már mint férfi. (volt rá példa egyébként, nem is egyszer, hogy az illető úriembert nem zavarta hogy házas vagyok, de nem tudott érdekelni) A világ legnagyobb lelki nyugalmával utasítottam el. Semmit nem mozgatott meg bennem.


Nekem a csak együttélés olyan ideiglenes...kb ez: egy ideje együtt élek veled, mert nincs gond, van szex, miegymás, de várok, hátha találok szebbet, jobbat, és válni macerás, szóval nem házasodunk, hogy könnyebben leléphessek..


Nekem semmi bajom azokkal akik ellenzik.


Az zavar amikor mindenféle kifogás mögé bújik, miközben csak elköteleződni nem akar valaki...


A sok válásra fogni pl nevetséges...mások kapcsolatának kudarcait a sajátunkra vetíteni hülyeség, szóval kifogás. És csak mert sok a válás, még nem jelenti azt, hogy mindenki elválik, csak jól kell választani. Nem minden jöttmenthez hozzámenni.


Ha a pénz az ok, lehet házassági szerződést csinálni....... szóval ez sem igazi indok, csak kifogás.


Ha pedig csak egy papír, akkor miért is zavar a megléte? Kifogás.


Szerencsére megértem azt a napot, amikor egyetlen 1 pár az ismerőseim között, őszintén bevallotta, hogy az elköteleződéstől félnek mindketten. Ezért nem házasodnak. De őszinték voltak, és nem kifogásokkal jöttek. Ezt becsülöm bennük.


Hát nagyjából ennyi.

2014. jún. 25. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/77 anonim ***** válasza:

"Kérdem én, ha én szeretek valakit ma, aki csinos, izgalmas, okos, érdekes, akkor miért is kéne nekem 20 év múlva szeretem egy olyasvalakit, aki elhízott, ellustult, egész nap a gép előtt görnyed és szarik mindenre.

Merthogy a házasság erről szól. "


Erről szól? Jah, max nálad... általánosítasz.


"Nekem azt mondja már meg egy házasságpárti, hogy akkor mégis mi a facért végződik statisztikailag minden második házasság válással, ha azok így gondolják, mikor megesküsznek? "


Válaszolok, mint házasságpárti, és házasságban élő.

Rossz párválasztás. (meggondolatlan), nem ismerik a párjukat eléggé.


Illetve, sokan úgy házasodnak, hogy azt hiszik lenyugodhatnak...és a házasságért nem kell tenni semmit, megy magától. Na, az ilyenek válnak el....


"Nekem az együttélés olyan romantikusnak tűnik. Olyan élethelyzet, amikor hinned kell. Nincs egy papír, ami megnyugtat, hogy szeretnek, hanem tenned kell érte valamit. "


Roppant Intelligens válasz.. Miért? Azt hiszed a házasságért nem kell tenni semmit? Ha igen, akkor te tényleg ne házasodj...mert válás lesz belőle.

2014. jún. 25. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!