Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Házasságpártiak és házasságell...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Házasságpártiak és házasságellenesek: Mit jelent nektek a házasság?

Figyelt kérdés
Kíváncsi vagyok mindenféle véleményre, hogy számotorkra mit jelent a házasság, és miért gondoljátok így/mi alapján alakult ki a véleményetek?

2014. jún. 24. 15:45
1 2 3 4 5 6 7 8
 21/77 anonim ***** válasza:
92%

Semmit. Nem vagyok ellene sem mellette,hidegen hagy a téma. Mi csak azért vagyunk házasok,mert így egyszerűbb a hivatalos ügyeket intézni /a gyerekekét is /. De tudom,hogyha nem lennénk házasok is ugyanilyen jó lenne a kapcsolat és a családi életünk:)


Régen olyan szempontból több jelentősége volt,hogy egy nőnek a házasság egyet jelentett a túléléssel .Ma már se társadalmi nyomás,se anyagi szempontok nem késztetik az embert rá feltétlenül,tehát mindnekinek joga van a döntéshez . A gyerekvállalás egy sokkal kényesebb és súlyosabb dolog,mégsem foglalkoznak ennyit vele ,van is sok csonka család egész kicsi /1-2 éves/ gyerekekkel is .

Mindenestre a házasság intézménye nem visszatartó erő ,mostmár elválni is könnyedén,minimális jogi herce húrcával lehet,ha a házastársak meg tudnak egyezni .

Szóval szerintem kissé elavult és funkcióját vesztett maga az intézmény,persze aki romantikus típus vagy vallásos azoknak ilyen szempontból adhat egy pluszt .


Mivel sem én,sem a férjem nem tartozunk egyik tipushoz sem,nem tulajdonitottunk ennek nagy jelentőséget .

2014. jún. 24. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/77 anonim ***** válasza:
61%
Felesleges. Két gyűrű és két igen nem változtat semmit egy több éves kapcsolaton, együttélésen. Polgári házasságban a válás nem csak legális, de társadalmilag is egyre elfogadottabb. Ezzel csak az a baj, hogy az "eskü" ezzel semmit sem ér. Pont az lenne a lényege, hogy amit kimondotok az oltár előtt, azt be is tartjátok. Vallásos párok holtodiglan esküit tisztelem, a polgárit ellenben csak cicomának tartom. Egy párkapcsolatot emellett intimnek tartok. Belegondolva iszonyatosan nagyzoló, hogy egy többszázezer forintos, virágos-habos-tortás ceremóniával ünneplik azt az egész nagycsaláddal, ami nettó csak arra a két emberre tartozik. Én személyszerint csak akkor házasodnék, ha lenne a kettőnk számára kézzelfogható jogi előny (egyelőre nem ismerem ezeket).
2014. jún. 24. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/77 anonim ***** válasza:
47%
Számomra össze sem hasonlítható a házasság más kapcsolati állapottal. Akik nem házasok és úgy élnek együtt, számomra ők egymás aktuális párjai, szimpla barát és barátnő.
2014. jún. 24. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/77 Őszödi Ferenc ***** válasza:
65%

Hmm... Elég sokan házasság-ellenesek. Legalább annyian, mint amennyien házasságpártiak.

Csak azt tudnám, hogy akkor miért szállnak síkra a homoszexuálisok házasságáért, ha ez "csak egy papír, semmit nem jelent"?

A fene sem érti ezt.

2014. jún. 24. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/77 anonim ***** válasza:
78%

Nekem szinte semmit nem jelent. Házasságban élek, de ennek fő oka főleg a szülőknek való megfelelési vágy volt. Szerintem papír nélkül most ugyanitt tartanánk.


Őszödi Ferenc: talán azért, hogy akinek viszont jelent valamit, az megkötések nélkül megtehesse, még akkor is, ha adott esetben egyforma neműek.

2014. jún. 24. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/77 anonim ***** válasza:
59%
24-es, a kettőt összemosni számomra eléggé furcsa dolog. Én sem szeretnék házasodni, viszont támogatom a melegházasságot. A melegházasság ugyanis az egyenlő jogokról szól, a házasodás lehetőségét meg kell adni az azonos neműeknek is. Aztán hogy élnek-e vele, vagy ők is házasság-ellenesek, az már az ő dolguk.
2014. jún. 24. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/77 anonim ***** válasza:
43%
Azt jelenti, hogy a korábbi párjaimmal ellentétben ezt az embert felvállalom ország-világ előtt jogi értelemben is. Hivatalosan elköteleződök mellette, és viselem a nevét (akármilyen formában), ahogyan a gyermekeim is a férjem vezetéknevét kapják majd. A gyermekeim igazi, hagyományos családba fognak születni, nem érheti őket támadás, hogy anya miért nem apa felesége? Miért nem ugyanaz a nevük? stb. Komolyan veszem az eskümet, miszerint jóban-rosszban kitartok mellette. Számomra nem lehet összehasonlítani a sima együttélést a házassággal. Soha nem lesz egyenértékű a kettő! Tudom, mert próbáltam mindkettőt. A házasság minden szempontból többet ad, és nem a papír miatt. Felelősséget merünk vállalni a közös döntéseinkért, legyen az erkölcsi vagy anyagi kérdés. Együtt élni könnyű! Nincs kötöttség, ha valami nem működik, bármikor ki lehet belőle szállni, csak fogja az ember a fogkeféjét, és elviszi egy másik fürdőszobába. A házasok megígérik egymásnak, hogy minden körülmények között kitartanak a másik mellett. Szerintem, aki házasságban él, és komolyan veszi az esküt, az minden erejével a kapcsolatért dolgozik, rosszabb esetben már annak megmentéséért. Több a veszítenivaló, de ugyanakkor olyan biztonságot ad, ami együttéléssel nem pótolható. Nekünk fontos volt, hogy vállaljuk egymást. Gyávaságnak tartom azt, amikor 10-20 évig él valaki a másik mellett, de nem kötnek házasságot. Nem akarnak elköteleződni jogilag, mert így kényelmesebb kiszállni. Az ilyen emberek nem biztosak a kapcsolatukban. Szerintem.
2014. jún. 24. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/77 anonim ***** válasza:
75%

Csak azt tudnám, miért vannak a válaszok egytől-egyik lepontozva, amikor a vélemény egy olyan dolog, ami mindenkinek más és pont az benne a jó, hogy ennyire különbözőek.


Nekem sem jelent semmit a házasság, soha nem foglalkoztatott.

2014. jún. 24. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/77 anonim ***** válasza:
79%

Egyfajta gesztust jelent számomra, hogy mindketten komolyan gondoljuk a kapcsolatot, és felvállaljuk, hogy családként, házastrásakként összetartozunk. Ennyit.


Nem tudom mitől alakult ki, a szüleim elváltak igazából, szóval biztos nem a jó példa miatt. De a nagyszüleim a sírig arról meséltek, hogy mennyire szeretik egymást, tehát láttam jó házasságokat is példaként szerencsére :)


Az anyagi része nem érdekel, van házassági szerződésünk.

2014. jún. 24. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/77 anonim ***** válasza:
83%

24.

A melegházasságot én is kérdezni akartam. Ha a házasság 2 ember felvállalása és összetartozása, akkor ők miért nem kaphatják meg az esélyt? Engem nem érdekel a házasság, felőlem gondolhatják, hogy épp az aktuális párommal vagyok, ja 12 éve, a második babánkat várva. A házasokról is el lehetne mondani, főleg a mai válásokat figyelembe véve. Szerintem mára nagyon elvesztette a jelentőségét, a nők többségének már ez a megerősítés nem annyira fontos, mert az élet más területén is vannak céljaik, társat keresnek és nem bebiztosítást.

2014. jún. 24. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!