Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Házasságpártiak és házasságell...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Házasságpártiak és házasságellenesek: Mit jelent nektek a házasság?

Figyelt kérdés
Kíváncsi vagyok mindenféle véleményre, hogy számotorkra mit jelent a házasság, és miért gondoljátok így/mi alapján alakult ki a véleményetek?

2014. jún. 24. 15:45
1 2 3 4 5 6 7 8
 41/77 anonim ***** válasza:
49%
Gyémánt a kapcsolatod, na ne röhögtess már. Meg potyogtatok gyereket, ja, egy olyan férfinak, akivel együtt neveljük és éljük le az életünket.Persze dobbantok, ha jön egy jobb? Közös ingatlanjaink, vállalkozásunk és gyerekünk van. Biztos könnyebb nekünk dobbantani, mint a mi szomszédunknak, akik a boldog házasságukban csalták egymást, a házasságuk alatt ha vettek bármit, kocsit, a lány hitelre házat, már papírozták, hogy az különvagyon. Ja és már dobbantottak egymás mellől. Úgyhogy te felsőbbrendű oldalborda csökevény, szerintem ezt nem lehet általánosítani, hogy kinek milyen a kapcsolata.
2014. jún. 24. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/77 anonim ***** válasza:
63%

"Érdekes, minden házasságpárti komolyan gondolja, és mégis sokszor válás lesz belőle"


A különbség az, hogy a válásokról van statisztika, az élettársi kapcsolatok felbomlásáról pedig nincs, mert a kutyát nem érdekli, hogy a Julis és a Peti holnaptól együtt élnek-e vagy sem...

2014. jún. 24. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/77 anonim ***** válasza:
91%
Csak tudnám, hogy a házasságpártiak miért akarják lenyomni a torkunkon, hogy az ő kapcsolatuk jobb, mint akik nem házasok? Főleg, mikor sokszor nem is lehet tudni, hogy házasok e az illetők egyáltalán. Nekünk van gyerekünk és automatikusan házasoknak néznek minket, mikor mondom, hogy nem a férjem, mégse harapják le a fejem. Szerintem azok vannak nagyra a házasságukra, akiknek ez teljesítmény. A sógornőm, a barátnőim házasok, de még soha nem volt még téma se, hogy nekik mennyivel jobb lenne, sőt, megkérdeztem, hogy adott valami pluszt, mondták, hogy nem. Reggel felkeltek és ugyanolyan volt, mint előtte.
2014. jún. 24. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/77 anonim ***** válasza:
24%

Szerintem több élettársi (már a szó is nevetséges, a Kékfény jut eszembe róla) kapcsolat bomlik fel mint házasság, csak épp nincs róla statisztika.


Mellesleg a válás sosem a házasság intézményének hibája, hanem az emberekért.


Egyébként 41-es, ha annyira biztos vagy a kapcsolatodban, miért nem mered felvállalni hivatalosan is? :)

Nekem mondhatod hogy hány gyereketek van meg cégek, ti az én szememben a barát és a barátnő vagytok, akiknek van gyereke, és cége. A húgommal nekem is van közös cégem, nem nagy kunszt. Gyereket pedig bárki csinálhat, egy házasság viszont jogi és gazdasági elkötelezettség. Nem csak egy darab papír. Persze aki nem látja át az elkötelezettség lényegét, annak csak papír lesz. Annak nem is való a házasság.

2014. jún. 24. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/77 anonim ***** válasza:
76%

A különbség az, hogy a válásokról van statisztika, az élettársi kapcsolatok felbomlásáról pedig nincs, mert a kutyát nem érdekli, hogy a Julis és a Peti holnaptól együtt élnek-e vagy sem...


Na de ott nem is fogadnak sírva többszáz ember előtt látványosan örök hűséget egymásnak...szóval nem hazudnak, mint a házasságkötők..engem csak ez a megrendezett cirkusz irritál. Voltam olyan esküvőn, ahol a nő negyedszer! fogadott örök hűséget! Röhögött a vakbelem!

2014. jún. 24. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/77 anonim ***** válasza:
79%
A közös cég és ingatlan szerinted nem gazdasági elköteleződés? Mindegy nem jut el. Gyereket bárki tud csinálni? Házasodni is tud bárki.Gondolom, akik a 2-t összehasonlítják, a közösen vállalt gyereket és egy papír aláírását, azoknak nincs gyerekük, mint már ez egy kérdésből ki is derült.
2014. jún. 24. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/77 anonim ***** válasza:
82%
Ja, nekem pedig a családon belüli erőszakról jut eszembe a házasság. Ez a Kékfényes hasonlat kb ilyen.
2014. jún. 24. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/77 anonim ***** válasza:
100%

Az biztos, hogy mindenkinek megvan a maga értékrendje ezzel kapcsolatban, de azt valahogy soha nem értettem, hogy miért példálóznak olyan hülyeségekkel az embere, hogy "mi élettársak vagyunk, ti meg házasok, a ti kapcsolatotok meg fog romlani, a miénk nem". Vagy fordítva: "mi házasok vagyunk, ti élettársak, mi szeretjük egymást, mi nem".

Kész óvoda. :D

2014. jún. 24. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/77 anonim ***** válasza:
86%
az utolsó megfogta a lényeget, nem kell a házasoknak becsmérelni az élettársi kapcsolatban élőket és fordítva sem. Én ugyan házasság párti vagyok, és szerintem a két tábor között akkor kéne csak, hogy ilyen feszültség legyen, ha az egy kapcsolaton belül van, azaz a férfi házasságpárti és a nő nem, vagy akár fordítva. De így vitatkozni, hogy ki kapcsolata ér többet... a házasság csak egy papír, az élettársi kapcsolat pedig csak barát-barátnői felállás. Minden kapcsolatot az azt működtetű emberek tesznek életképessé vagy az ellenkezőjévé.
2014. jún. 24. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/77 anonim ***** válasza:
49%
Mért, talán az élettársi kapcsolatban élő emberek nem tudnak beleválasztani? Ők mindent tudó, tőkéletesen előrelátó emberek? Ugyan már... Az egyik barátnőmnek 1 éve ment tönkre a közel 10 éves élettársi kapcsolata, szóval erről ennyit. Azért ne állítsuk már be úgy, mint ha az élettársi kapcsolat bombabiztos lenne, a házasság meg nem, mert egyik sem az.
2014. jún. 24. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!