Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Nagyon maradi vagyok, ha ezek...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nagyon maradi vagyok, ha ezek a dolgok nekem furcsák? A menyem viselkedéséről van szó.

Figyelt kérdés

Úgy volt, hogy ma átjönnek ebédelni, de csak a fiam meg az unokám jött. Azt mondta a fiam, hogy a menyem bulizott az este, hajnalban ért haza és most fáradt meg másnapos is.

Nem mondom, hogy egy anya ne szórakozzon. De diszkóban részegen hajnalig? Az azért elég furcsa, nem?


Emellett mesélte a fiam, hogy a nyáron megy a menyem egy fesztiválra 3 napra a munkatársaival. Elvileg munka, de gyakorlatilag inkább szórakozás.


Semmi bajom a menyemmel, átlagos a kapcsolatunk, de úgy gondolom, ilyet azért mégsem illik egy családanyának, mindegy milyen modern világban élünk.


Mi a véleményetek?


2014. jún. 7. 13:16
1 2 3 4 5 6 7 8
 51/74 anonim ***** válasza:
60%

50.! Te is fius anyos vagy igaz?


Kerdezo. Nem csodalom, hogy nem akart menni hozzad a menyed. Ilyen stilussal en sem nyitnam rad az ajtot..

2014. jún. 7. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/74 anonim ***** válasza:
37%

Igen fiam van 2,5 éves. :)

Nem az a probléma, ha valaki nem szereti az anyósát, hanem ez a stílus amit itt egyesek megengednek maguknak, az sok. Csak ezt látom, hogyha egy anyós kérdést ír ki a menyéről, legyen az bármennyire kulturáltan fogalmazva és aprócska dolog, egyből mindenki neki ugrik, hogy undorító, rosszindulatú, mindenlébenkanál. Ja, meg persze irigy is. De akkor persze jó, mikor le kell passzolni a gyereket valakinek, meg amikor szívesség kell. Nekem ez visszataszító, sajnálom. És ennek nincs köze ahhoz, hogy fiam van-e vagy lányom, mert az élet sok más területén is ezt a mentalitást lehet tapasztalni, nem csak "anyósügyben". Mindenki véleménye le van tojva, senki ne szóljon bele az életükbe, de ha segítség kell, akkor füttyentésre legyen ott az illető. Szomorú.

2014. jún. 7. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/74 anonim ***** válasza:
37%
Még hozzátenném, hogy nem vagyok vényasszony, 23 éves vagyok és az én anyósom is rettenet idegesítő néha, mindent jobban tud mindenkinél, de tisztelettel beszélek vele és elviselem. Miért? Mert tudom, hogy ettől függetlenül nagyon szeret minket, ott segít ahol tud, lehet rá számítani. Emelett meg van egy stílusa, na de bumm neki, ő már nem fog változni, elfogadom olyannak amilyen.
2014. jún. 7. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/74 anonim ***** válasza:
62%

52-es: most ne gondolj a rokoni szálra: akárki mondja akárkinek akármilyen szépen fogalmazva, hogy valamit nem szabad csinálnia, az le lesz hurrogva.


És nem látok semmilyen összefüggést a gyerekvigyázás és a beleszólás közt. Tehát szerinted egy nagymama azzal, hogy vigyáz az unokájára, jogot érdemel, hogy megmondja valakinek, hogy éljen? Akkor ha a fiú átmegy az anyukájához, és megjavítja a mosógépet, a fiú belepofázhat, hogy mit nézzen a nagyi a tévében?

2014. jún. 7. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/74 anonim ***** válasza:
61%

A kérdező egy anonim oldalon feltett egy kérdést. Mások véleményét kérte, nem pedig beleszólt a menye életébe.

Az lett volna beleszólás, ha felhívja a nőt és kioktatja, hogy többet ilyet nem csinálhat. Tudtommal nem ez történt...

2014. jún. 7. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/74 anonim ***** válasza:
48%

Nem pofázott bele semmibe, a véleményünkre volt kíváncsi. Én kb 90%-ban arra használom ezt az oldalt, hogy megtudjam, egy adott dolgot mások is úgy látnak - e, mint én, vagy esetleg van olyan oldala is a dolognak, amit nem veszek figyelembe. De ettől még nem pofázom bele az adott ember életébe.

Számomra itt sok válaszadónál a "csakazért is helyre tesszük a mamát" szemlélet jött le, mindez cseppet sem kultúráltan csomagolva.

2014. jún. 7. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/74 anonim ***** válasza:
43%

Igazság szerint én is azt gondoltam elsőre, hogy csak érdeklődés részedről, hogy mások mit gondolnak erről.


De az nagyon furcsa, hogy te erről a mennyed is megkérdezed. Oké, most azt mondod, hogy nem szemrehányóan fogod megkérdezni, és ha nem válaszol nincs semmi.

De tőle is ezt akarod megkérdezni, hogy szerinte illik-e neki családanyaként bulizni és fesztiválra menni? Mert ha igen, akkor borítékolható egy családi veszekedés. Amit te szítasz, mert a jelek szerint fiadat nem zavarja, sőt! Ő is eljár, szerintem akkor tőle is meg kellene kérdezned, hogy családapaként neki illik-e...


A kérdésedre válaszolva: igen, normális. A mennyed nem halt meg fiatal nőnek lenni, azzal, hogy egyben családanya is lett.

2014. jún. 7. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/74 anonim ***** válasza:
71%

Nézd,lehet hogy fáj az igazság,de a házsártos anyóssal senki nem szeret ebédelni.

Eleve van egy generációs különbség is,de ha nem nyitott az anyós semmire,meg ő mindent jobban tud,az neki csak nyűg.

Attól,hogy te idősebb vagy tiszteletben kell tartanod az ő életüket.

Gondolom te sem örültél volna ha az anyád vagy az anyósod beleszólt volna az életedbe.

Amíg a gyereket ellátja,nincs hiánya semmiben,addig nem kell felhívnod semmire a figyelmét.

2014. jún. 8. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/74 anonim válasza:
23%

Mert a fiatalok másképp gondolják, attól még nem maradi az, akinek más a véleménye.

Boldogtalan vagyok a házasságomban, már nem vagyok fiatal, de 20 évvel ezelőtt úgy gondoltam, hogy az italtól elfelejtek minden rosszat. Semmi sem változott, viszont örülök, hogy sikerült leszoknom az ivászatról. Nekem ne mondja senki, hogy egy buliban, ha iszik valaki, akkor csak egy pohárral fogyaszt. Minél jobb lesz a hangulata, annál sűrűbben nyúl a pohár után. Nekem ezt a gyerekeim egyáltalán nem tolerálták, sőt! Bulizni nem jártam, de annak nem is volt jelentősége, hiszen teljesen mindegy, mitől voltam másnapos.

A kérdés feltevője azt írja, hogy ilyet azért mégsem illik egy családanyának. Másnak igen? Az ittas ember agresszív, kiszámíthatatlan és ijesztő látványt mutat. Nálam teljesen mindegy, hogy nő, vagy férfi az illető. Mindkét fajta szánalmas, sokszor még nevetséges is. Inkább az a legjobb kifejezés, hogy tragikomikus!

Azt viszont tapasztalatból írom, hogy a nők többsége, ha iszik, annak komoly lelki oka van! Nem azért, mert "olyan modern", hanem azért, mert valami nincs rendben az életével. Munkanélküli, elhagyták, a gyerekei nem szeretik és még rengeteg probléma merülhet fel.

Ezt minden nő másképp éli meg. Nem vagyok bulizós típus, így zugivóként próbáltam megoldani a helyzetet. Lehet, hogy én is diszkóban kerestem volna az örömömet, ha tudok táncolni és nincsenek gátlásaim.

Az anyós csak akkor tudja meg az igazságot, ha nem tőlünk érdeklődik, hanem a menyével feltűnés nélkül elkezd beszélgetni, s közben érdeklődni, hogy mi a jó a diszkóban és hogy nem rossz-e másnaposnak lenni? Persze ezt csak akkor lehet megkérdezni, ha a két fél jó kapcsolatot ápol.

A fiától már többet is kérdezhet, talán így jobban összeáll a kép benne.

2014. jún. 8. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/74 anonim ***** válasza:
75%

pappildi

A zugivás és a társaságban elfogyasztott 1-2 pohár ital között ég és föld különbség van. És nem, az emberek többsége nem issza le magát a sárga földig sem buliban, sem társaságban, sem a diszkóban.

2014. jún. 8. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!