Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek az anyuka...

Mi a véleményetek az anyuka viselkedéséről?

Figyelt kérdés
Mielőtt még a találgatás tárgya lenne, én egy közös ismerős vagyok. Kb. két éve mentek szét, van egy 4 éves gyerekük. Apuka a munka miatt elég messze költözött, de tartja a kapcsolatot a gyerekkel, néhány havonta el is viszi 1-1 hétre, fizeti a gyerektartást, ill. ha anyuka kér még valamit (pl. hótaposó, stb.), azt megveszi. Aztán még a nyáron, apuka kérte, had vigye el egy hétnél többre a gyereket, de anyuka persze nem engedte, mondván, hogy az túl hosszú idő. Ezek után ő munka miatt kiment 3 hétre külföldre, és ahelyett, hogy az apára bízta volna, inkább a nagymamára meg a szomszéd nénire hagyta. Az apának el se akarta mondani, hogy ő külföldön akar dolgozni, apuka csak véletlen tudta meg. Ennek ellenére azóta se engedi 1 hétnél tovább a gyereket az apjához, pedig tudtommal a gyerekkel nincs probléma, nem akar mindenáron az anyjához haza jönni. Meg amit még szintén furcsának tartok, hogy nem segíti a kapcsolattartást az anyuka. Nagy a távolság, ezért ritkán jön az apuka, de mégsem segít, még annyit sem, hogy legalább az állomásra kivigye a gyermeket. De ha neki kell segítség, akkor persze szól apának, aki olyankor segít is. Nekem nincs bajom amúgy anyukával, csak kicsit önzőnek tartom, hogy így viselkedik, holott nem lenne rá oka. Szerintetek?

2013. febr. 4. 12:11
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
53%

Nem kicsit önző, hanem nagyon :(


A gyereknek az édesapjára is szüksége van, és szerintem nem árt meg neki, ha hosszabb időt van nála...

2013. febr. 4. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
47%
Én az apuka helyébe rég bepereltem volna. Láthatás hátráltatása miatt!
2013. febr. 4. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
A láthatás a szokásos módon lett meghatározva, kéthetente hétvége, amit nyilván nem tud tartani a távolság miatt. Nem tudom, hogy ilyenkor mennyire van joga "verni a mellét". Meg egyébként sem ilyen típusú az apuka, ő a bírósági tárgyalást sem akart, anélkül is fizette a gyerektartást, anyuka ragaszkodott ahhoz is, mert nem akarta elengedni apával a gyereket, illetve több gyerektartást akart.
2013. febr. 4. 12:22
 4/12 anonim ***** válasza:
Nekem erre az a véleményem hogy ha az apuka ennyire nyúlbéla, és mert nem szereti a bíróságot a veszekedést inkább nem lép, az ne csodálkozzon ha az anyuka hülyét csinál belőle. Mivel megteheti meg is teszi. Én azon sem lepődnék meg, ha kiderülne, hogy az anyuka egy nap csak simán lelépett külföldre a gyerekekkel az apa beleegyezése nélkül. Meg fogja tenni, mert pontosan tudja az anyuka hogy a jajgatáson kívül semmit nem fog lépni az apuka..
2013. febr. 4. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
De mert jogilag mit tehetne ez esetben apuka? Jó lenne valami tanács, mert sajnálom őt, mert úgy látom, hogy ő normálisan kezeli a helyzetet, és nem érdemelné meg, hogy így kibabráljanak vele, és esetleg elveszítse a gyerekét.
2013. febr. 4. 12:35
 6/12 anonim ***** válasza:
0%

Apukának meglenne a lehetősége arra, hogy minden második hétvégére elvigye a gyermeket, ha akarná erre pénzt és időt szánna. Mo. belül nincsenek nagy távolságok (500 kilométer is autópályán csak 5 óra).


Pár év múlva már iskolás lesz a gyermek, iskolás gyermeket pedig év-közben már nem is lehet pár-havonta 1 hétre kivenni csakúgy az iskolából.


Anyukának mivel nem áll érdekében az hogy volt férje magához édesítse a gyermekét, ezért logikus az, hogy ennek támogatására egy fűszálat sem tesz keresztbe.

2013. febr. 4. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Hogy mit tehet a bíróság??

Az apuka kérheti a láthatási jog újra kérvényezését az új helyzetnek megfelelően. Ahogy előttem is írták ha a gyerek iskolás lesz már nem lehet nagy távolság esetén hetekre elvinni. Ezt is meg kell oldani majd.

Egyébként a törvény szerint a szünetek felét az apát illetik meg. Nyári szünetben is akár 2-3 hét egyhuzamban az apáé kell hogy legyen.

A gyerektartás összegét se az anyuka határozza meg. A bíróság döntsön.

Ragaszkodjon ahhoz hogy a gyermeket nem viheti ki külföldre. Ha aláírja az útlevelet és engedélyezi akkor még annyit sem fogja látni a gyerekét mint eddig. Mindig a törvényes út a legjobb megoldás.

2013. febr. 4. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Lehetősége persze megvan, hogy kéthetente utazzon. De ez nagyon sokba kerül, plusz 3-4 óra az út, amit kétszer kell megtennie. Ráadásul valahol aludnia is kéne, mert az megint nem megoldható, hogy egy hétvégére ilyen távolságra elvigye a gyereket és vissza, akkor már négyszer kéne megtennie ezt az utat.

Bírósági végzés már van, akkor is megvolt ez a távolság, az ítéletben mégsem vették figyelembe. A szünetek fele 2-3 nap, úh az megint nem egy hosszú idő, csak a nyári szünet, ami hosszabb. Az tényleg jó kérdés, hogy mi lesz, ha már iskolás lesz a gyermek. Apuka amúgy nyilván nem szeretné, ha külföldre vinné az anyuka a gyermeket, én nem vagyok azzal tisztában, hogy ezt amúgy megteheti-e. Egyelőre nincs ez témában, mert nem jött össze neki a munka, és egyébként sem akart kiköltözni, úgy tervezte, hogy két hetet kint tölt, két hetet itthon.

2013. febr. 4. 13:37
 9/12 anonim ***** válasza:

Húgom 25-26 évesen kéthetente járt haza kocsival 900 km-ekről (Ausztria legnyugatibb részeiről kb. 10 óra alatt, télen amikor nagy hó volt 12h alatt), azért hogy itthoni szeretteit láthassa.


Tehát, ha valamit akarunk akkor megtesszük, ha meg nem, keresünk kifogást.

2013. febr. 4. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
De gondolom, nem okozott neki gondot a pénz, ha kint dolgozott. Most gondolj bele, hogy jelen esetben apuka fizeti a gyerektartást + kéthetente az utazást, ez így kb. 60e Ft. Pontosan nem tudom, mennyit keres, de nem sokat. Ha ez van 100e Ft is, akkor is 40e Ft-ja marad a megélhetésre. És akkor az még mindig ott van, hogy nincs hol aludnia.
2013. febr. 4. 14:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!