Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek az anyuka...

Mi a véleményetek az anyuka viselkedéséről?

Figyelt kérdés
Mielőtt még a találgatás tárgya lenne, én egy közös ismerős vagyok. Kb. két éve mentek szét, van egy 4 éves gyerekük. Apuka a munka miatt elég messze költözött, de tartja a kapcsolatot a gyerekkel, néhány havonta el is viszi 1-1 hétre, fizeti a gyerektartást, ill. ha anyuka kér még valamit (pl. hótaposó, stb.), azt megveszi. Aztán még a nyáron, apuka kérte, had vigye el egy hétnél többre a gyereket, de anyuka persze nem engedte, mondván, hogy az túl hosszú idő. Ezek után ő munka miatt kiment 3 hétre külföldre, és ahelyett, hogy az apára bízta volna, inkább a nagymamára meg a szomszéd nénire hagyta. Az apának el se akarta mondani, hogy ő külföldön akar dolgozni, apuka csak véletlen tudta meg. Ennek ellenére azóta se engedi 1 hétnél tovább a gyereket az apjához, pedig tudtommal a gyerekkel nincs probléma, nem akar mindenáron az anyjához haza jönni. Meg amit még szintén furcsának tartok, hogy nem segíti a kapcsolattartást az anyuka. Nagy a távolság, ezért ritkán jön az apuka, de mégsem segít, még annyit sem, hogy legalább az állomásra kivigye a gyermeket. De ha neki kell segítség, akkor persze szól apának, aki olyankor segít is. Nekem nincs bajom amúgy anyukával, csak kicsit önzőnek tartom, hogy így viselkedik, holott nem lenne rá oka. Szerintetek?

2013. febr. 4. 12:11
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

"Apuka a munka miatt elég messze költözött"


Most, akkor miről beszélünk??!! Amúgy a kérdező tudja, hogy miért volt a válás? Gondolom Anyukának meg van az oka arra, hogy így tegyen az Apukával szemben. Továbbá egy 4 éves gyerekről is szó van. Van szája, öntudata, el tudja mondani, hogy 'most Apához akarok menni'. Nem gondolom, hogy itt a tiltásról van szó, és valszeg a gyereknek nem vmi jó minden 2 hetente X km-t utazgatni oda-vissza.

"pedig tudtommal a gyerekkel nincs probléma, nem akar mindenáron az anyjához haza jönni." Biztos, hogy nem a gyerekkel van a probléma. :)


Amúgy meg, legyetek a szülők és a gyerek helyében, ne pedig külső szemlélő és dobálózzatok, hogy "húú de rossz amit csinálsz, mert én jobban tudom"! A lényeg, hogy közben a gyerek a fejlődése terén ne sérüljön.

2013. febr. 4. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:
Utolsó kommentet annyira nem értem. Nyilván volt ok a válásra, a válások nem ok nélkül szoktak történni, de nem drasztikus dolog miatt volt, gondolok itt erőszakra vagy alkoholra, egyszerűen nem ment már nekik együtt. De attól még ott van a gyerek, aki miatt egy normális viszonyt muszáj fenn tartani. A gyerek nincs tiltva az apjától (bár bíztatva sincs a kapcsolattartásra), de tény, hogy szegényt megviseli a több kilométer utazás, de amikor már ott van az apukánál, akkor nagyon jó a kedve, szívesen van vele. Apuka egyébként akkor költözött még másik városba, amikor együtt voltak, úgy volt az anya meg a gyerek is megy utána, csak közben aztán szétmentek.
2013. febr. 4. 19:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!