Hogyan lehet bizonyítani, hogy anyuka elhanyagolja a gyerekét?
4 éves gyerekről van szó, 35 éves anyukáról. Nem volt gyermekelhelyezés, heti váltásban van a szülőknél a gyerek. Az anyuka hetéből ha ovi van, akkor hétvégén a nagymamánál van a gyerkőc, ha nincs ovi vagy beteg a gyerek, hétköznap is ott van, anyuka jó ha két estét a gyerekkel van. Ilyenkor nem fürdeti és reggelit/vacsorát nem kap a gyerek (gyerek mondja), illetve nem játszik, törődik vele. Kivételesen vele volt az anyuka egy hetet, a gyerkőc lázas volt, de bevitte a munkahelyére, bár otthon maradhatott volna vele. Egy hét után olyan büdösen adta át a gyereket, mint egy csöves, télen, vékony nadrágban, de elegáns ingben, csak a műanyag cédula is benne volt az ing nyakában a gyerek nyakát sértve (ilyen többször volt).
Szeretnénk ha bíróság elvenné anyukától a jogait, max kéthetente láthassa, akkor is max egy estét aludjon ott a gyerkőc. De anyuka ha bíróságra vinnénk az ügyet, félünk hogy csak egy környezettanulmány erejéig összeszedné magát, hogy jó színben tűnjön fel, aztán folytatná tovább amit eddig, illetve ha anyapárti bírót fogunk ki, akkor is nehéz. És ezeket a dolgokat nem is lehet mivel bizonyítani. Ilyenkor mi a megoldás?
Tanúkkal lehet bizonyítani a dolgot, másképpen fogalmam sincs, mivel ezt orvos nem tudja megállapítani, esetleg a sérülést, ami a gyerek nyakán keletkezett.
Az elhanyagolást és a kötődés hiányát pszichológus meg tudja állapítani.
A gond az, hogyha bíróságra viszitek az ügyet akármilyen bíró van em fogja az anyát a gyámsági jogaitól megfosztani. Ilyenkor az orvosok, védőnők, gyámügy segítségével tanulmányutat járnak be, és ők állapítják meg, hogy a gyermek mennyire elhanyagolt. Az első írásos dokumentumokat az anyuka is megkapja. Ha úgy gondolják, hogy bár elhanyagolt a gyermek,de nem drasztikusan, vagyis a gyermek sem testi sem szellemi épsége nincs veszélyben, akkor az anyuka kap egy fix határidőt hogy változzon. A gyerek marad. Időnként ellenőrizni fogják, és ennyi. Az anyuka meg minden találkozásnál a világ legjobb anyukája lesz. A gyerek meg minél kisebb annál jobban befolyásolható..
Ha viszont veszélyt jelent a gyereke akkor sem szüntetik meg a gyámsági jogát. A gyerek ideiglenesen otthonba kerül, és az anyuka kap x.időt a drasztikus változásra. Ellenőrzik, és ha változik visszakapja a gyermekét..
3-as, miről beszélsz????
Gondolom van apukája annak a gyereknek! Hiszen egy-egy hetet mindig nála tölt.
Miért vinnék otthonba a gyereket??????
Valamit nagyon félreértettél...
Természetesen akkor az apukánál helyeznék el.
Tanúkkal lehet bizonyítani, és szakértői véleménnyel. (Pedagógusi, pszichológiai vizsgálat, elbeszélgetés a gyerekkel és szülőkkel...)
Ha te vagy az apuka (gondolom), akkor keress egy ügyvédet, és ő majd elmondja a pontos lépéseket!
ma 11:47
Igazad van. De mivel nem írta a kérdező hogy az anyuka elvált vagy sem, sőt az apukról egy szót sem írt csak a nagyikról így apa hiányában a nevelő otthon marad.
Jó magam is így jártam,ezért is tudom, hogy elég nehezen megy ennek az egésznek a folyamata. Mi ketten voltunk testvérek. A húgom 2 éves volt én 12 éves. Apánk volt, de nem éltek együtt,sosem látogatott minket. Anyánk agresszív alkoholista volt. A mi esetünkben a tanárok, és a szomszédok jelentették fel anyut. Mi végül is apuka hiányában, bár él és virul, nevelőotthonba kerültünk másfél hónapra. Majd újra vissza anyuhoz, mert másfél hónap alatt képes volt nem inni, rendet rakni, és a jó oldalt mutatni. Onnantól kezdve eleinte havonta egyszer kijöttek ellenőrzésre, és mindent rendben találtak. Csak éppen az orruk hegyénél tovább nem láttak. Anyám midig előre megkapta az időpontot hogy mikor jönnek, ilyenkor én és a 3 éves húgom takarított,mert ő részegen csak ordítani tudott. De másnapra józanul, hízelegve a jó oldalt mutatta. Mi nem mertünk panaszkodni mert előtte meglettünk fenyegetve. Ha beszélünk,akkor minket a húgommal szétválasztanak és soha többé nem láthatjuk egymást. A húgom annyira sírt,rettegett emiatt, hogy én 13 évesen inkább csendben maradtam. 18 évesen dolgoztam, és amikor egy kollégám kiadta a szobáját, azonnal mentem a húgommal együtt. Jelenleg a húgomat én viszem iskolába, én megyek érte, én gondosodom róla. Anyámnak így is jó mert a családit megkapja..
20/L
Fordulj ügyvédhez, és hidd el, ő tudni fogja, hogy mit kell tenni!
(Jogász vagyok, tényleg lehetne esélyed, legalábbis a leírásod alapján.)
Kérdező! Az oviban nem tudnák alátámasztani ezeket a dolgokat? Pl. hogy büdösen megy a gyerek oviba,nem ad neki rendszeresen kaját. Esetleg szomszédok.
Igaz nem nagyon szeret senki bíróságra járni. Az emberek többsége inkább elnézi, de nem avatkozik bele. Nem csak ilyen esetben, ennél durvább helyzetben is, pl. amikor alkoholisták a szülők.
A gyerek egyébként kötődik az anyjához?
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!