Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan kell bizonyítani az...

Hogyan kell bizonyítani az apaságot, ha az apa még a terhesség alatt meghal és nincs apasági nyilatkozat?

Figyelt kérdés
2012. aug. 3. 14:31
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Off: úristen,remélem csak elméleti kérdés :(
2012. aug. 3. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
DNS vizsgálattal. Azt lehet a maradványokból is csinálni.
2012. aug. 3. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
61%

[link]


Itt ki tudod keresni,de én úgy tudom,a törvény szerint az a gyermek apja,akivel a fogamzás ideje alatt együtt éltél,akkor is,ha a kisbaba esetleg mástól van,de nem akarok hülyeséget mondani,kérdezz vagy nézz utána mindenképpen! És sajnálom,ami történt! Sok erőt és kitartást Neked!

2012. aug. 3. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 okoska31 ***** válasza:
16%

kiegészítendő: ha a gyermek születéséig nem rendeződik egy korábbi válóper ( és a gyermek az új pártól van), akkor a férj nevére kerül automatikusan a gyermek minden más papír nélkül.


egyébként a kérdést nem egészen értem: ha meghalt az apa, miért kell bizonyítani az apaságot? a szüleitől akarnál tartásdíjat kérni? vagy?

vagy csak a gyermek vezetékneve miatt kéne? de szerintem ahhz nem kell ilyen erős bizonyítás

2012. aug. 3. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
86%

Okoska! Igenis fontos az apaság kérdésének tisztázása. Egyrészt a gyermeknek joga van ismerni felmenőit, másrészről ha bizonyított az elhunyt apasága, az államtól kaphat árvaellátást. Arról már nem is beszélve, hogy örökösként apja helyébe lép. De az is megtörténhet, hogy az apa szülei örülnének a kisunokának, őket sem kell megfosztani tőle.

A gyámhatóság házasságon kívül született gyermek esetében hivatalból is kezdeményezi az apaság megállapítását. Ha nem kezdeményezik, akkor te fordulj ügyvédhez.

2012. aug. 3. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Közeli ismerősöm története: egy jómódú férfival (aki papíron még házas volt) élt együtt már 2 éve, amikor a pasi meghalt, a hölgy terhes volt tőle. Az elhunyttól vettek DNS mintát, majd a babától is, ezt hasonlították össze. Fizetős volt, nem tudom létezik-e ebből méltányossági eljárás is?

A gyerek így kapja az árvaellátást, az örökségen még mindig megy a pereskedés a feleséggel és 2 felnőtt gyerekkel. Igaz, itt nagyon komoly vagyonról van szó.

Szóval hasonló helyzetben nem a nagyszülőknek kellene tartásdíjat fizetniük, viszont a születendő gyereknek nem mindegy, hogy fog-e kapni jogosan árvaságit, esetleg örökséget?

2012. aug. 3. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Van már egy közös kisfiunk. Az apa májusban agyvérzést kapott, most gépek tartják életben, az orvosok nem bíztatnak... Nagyon kivagyok, ráadásul a baba is betegen fog születni... Az árvasági miatt tettem fel a kérdésemet, örökség nem lenne. Az gyermekenként jár, vagy ugyanannyi, mindegy hány gyermek van?
2012. aug. 3. 15:31
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon sajnálom ami veletek tötént. Ha a férjed már nemlesz életben amikor megszületik a kicsi, akkor az első gyerekkel fogják összehasonlítani a Dns t. Hány hónapos terhes vagí? Mi a baja a picinek?
2012. aug. 3. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
26 hetes vagyok. Tüdőfejődési rendellenessége van.
2012. aug. 3. 15:46
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon sok erőt és kitartást kívánok nektek! Van aki segítsen? Szüleid, egyéb rokonok? Az árvasági ellátás gyerekenként jár. Jelenleg 24.250 FT / gyerek az árvaellátás. Emelett ha betegen születik a kicsi akkor emelt összegü családi pótlékot igényelhetsz, ami szintén 25 ezer ft körül mozog.

Tehát ha egyedül maradsz kapsz 2X 24250 ft + 13600 ft (emelt családit a nagyobbik gyerekre) + 25000FT (emelt családi a kisebbik beteg gyerekre)

2012. aug. 3. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!