Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyuka miért nem akarhat havi...

Anyuka miért nem akarhat havi 6-7 esténél többet tölteni a gyerekével?

Figyelt kérdés

Elvileg járna neki két hét, így egyeztek meg, de pénteken rendszeresen vagy a nagyi megy érte, vagy anyuka elviszi nagymamához. Ha hétköznap beteg a gyerek, még sose maradt vele otthon, bár megtehetné (rugalmas munkahely, saját ház, jó kereset). Azt állítja szereti, de akkor hogy lehet elég neki ennyi idő?, 4 éves a gyereke.

Vagy tényleg elég lenne ennyi idő és csak én érzem, hogy valami nem kerek? Egy nő onnantól, hogy gyereke lesz, nem kell a saját szórakozás, szabadság idejéből lejjebb adjon, a gyerek érdekében? (bár ott van neki a másik két hét, amikor egyedül van.


2013. jan. 11. 09:35
 1/4 anonim ***** válasza:

Szerintem embere válogatja.

Mondjuk én legszívesebben orangután lennék, mert rajtuk 8 évig csüng a kölyök, szó szerint. Tehát el nem tudom képzelni, hogy csak ennyi időt töltsek a gyerekemmel.

2013. jan. 11. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
52%

Nyilván itt más is közrejátszik mint az, hogy saját magára is akar időt fordítani. Azzal teljesen egyetértek, én sem ültem állandóan a gyerek mellett, de mondjuk egy héten egy estét.

A betegség munka kérdésben én nem látom a problémát. Nekem is fix munkahelyem van,jól keresek, mégis bevetem inkább a nagyikat.

Nemrég váltam, nekem is két hét jut, hetente cserélünk az apával. Ha rajtam a sor akkor nem mászkálok sehova, az a másik hét bőven elég (vagy ép sok nélküle)

2013. jan. 11. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Lehet magában is belátja, hogy nem alkalmas a gyerek nevelésére. Nyilván lehet benne valami, ha a leírtak ellenére sem neki van ítélve teljesen a gyerek (rugalmas mhely, saját ház, jó kereset).

Talán nem érett az anyaságra. Most lehet ezt mondani, hogy persze azelőtt kellett volna erre gondolnia,mielőtt gyereket vállalt, és ez igaz is, de higgyétek sokszor ez sem könnyű. Aki nem szül gyereket, állandóan érzi a társadalmi nyomást, hogy mennyire nem is nő, ezért sokszor az is bevállalja, aki nem szívből vágyott rá. Persze erősnek kell maradni, de ne tudjátok meg, hogy én is hányszor megkapom, hogy gyereket "kell" szülnöm, sokszor a lelkiismeretre ható mondat: szüleidnek unoka "kell". És ha valaki ezen elgyengül és enged a nyomásnak, az nem fogja átélni azt a nagy csodát, amiről ti írtok, hogy mindig a gyerekével akar lenni.

Ezzel nem mentegetem anyukát, mert tényleg előtte kellett volna erre gondolni, mint ahogyan sokan ezt tesszük, és nem szülünk, de ilyen is lehet benne. És aki elvárásból szült, nem biztos, hogy annyira magáénak érzi ezt az elvárást is egész életére: "Egy nő onnantól, hogy gyereke lesz, nem kell a saját szórakozás, szabadság idejéből lejjebb adjon, a gyerek érdekében"

2013. jan. 11. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Vannak olyan nok, akiben egyszeruen nincs meg az anyai oszton, ezért nem ragaszkodik annyira a gyerekéhez.
2013. jan. 11. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!