Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Egyedül szeretnék menni a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Egyedül szeretnék menni a szülőszobára, és a férjem nagyon megharagudott, hogy ő nem lehet ott. Szerintetek igaza van? Nem azt kellene nézni, hogy mi jó a kismamának?

Figyelt kérdés

A terhességem előtt is beszéltünk róla, én már akkor is mondtam, hogy nem szeretném, ha bejönne, ő akkor még egyet is értett, azt mondta nem gond, neki sem olyan fontos, és ha nekem így jó akkor így lesz. Most a 6. hónapban járok, és a férjem köti az ebet a karóhoz, hogy márpedig ő be fog jönni a szülésre.. Mondtam neki, hogy addig jöjjön, amíg csak vajúdok, akkor nem fog zavarni, mert érzéstelenítést szeretnék, de a vizsgálatokra illetve a kitolásra szeretném, ha kimenne. Teljesen kiakadt rajta, hogy én ki akarom őt zárni ebből a pillanatból és nincs ehhez semmi jogom. De szerintem meg egyrészt megbeszéltük, másrészt én leszek kiszolgáltatott helyzetben és nekem fog fájni, belőlem fog kibújni egy gyerek, miért nem lehet úgy, ahogy én szeretném? Tudom, hogy ez önző, de azzal segítene a legtöbbet, ha nem téblábolna ott a fejem körül, meg nem azzal kellene foglalkoznom, hogy mikor ájul el (nem bírja a vért) ráadásul elég esetlen dolgokat tud mondani, és nem akarok esetleg gorombán szólni hozzá, mert képes a lelkére venni..

Nem tudom mit tegyek, tényleg nem szeretném, ha ott lenne, mert úgy érzem, hogy csak nehezítené a dolgomat (és kérlek ne kezdjétek el analizálni a kapcsolatunkat, tudok rá számítani, partnerek vagyunk, és biztos vannak olyan férfiak, akiknek jót tett, hogy ott voltak, de szerintem az ez sem nekem, sem a férjemnek nem lenne jó). Komolyan nekem kellene engednem?


2014. febr. 15. 10:35
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 81/89 A kérdező kommentje:
Mondjuk ha másra nem, hát elrettentő példának jó volt ez a kérdés, hogy soha az életbe ne kérdezzek itt többet semmit, mert az emberek három másodperc után megfejtik a teljes életutamat, és azt is, hogy még meg se született a gyerekem, de már most rossz anya vagyok, a férjem meg záros határidőn belül elhagy.. :D Nem értem, miért megy ez itt minden kérdésnél?
2014. febr. 17. 01:17
 82/89 anonim ***** válasza:
60%

Nézd Kérdező (#81), ha az ember csak önigazolást szeretne, és nincs felkészülve az eltérő véleményekre, akkor tényleg az a legtutibb, ha nem kérdez sehol, semmit. Ha kérdez, azzal egyben ki van téve azoknak a dolgoknak, amit írtál, de van esély arra is, hogy rájön egy jobb válaszra annál, mint amiben addig hitt - ahogy mondtam, az ember döntéseinek mindig van következménye.

Miért, amikor kiírtad a kérdésed, voltaképp milyen válaszokat szerettél volna olvasni?

2014. febr. 17. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/89 anonim ***** válasza:
37%

Kérdező, ne törődj vele, ez az ember tipikus példánya az itteni megkeseredett okoskodó hülyéknek, itt élik ki magukat.

Ha fordítva kérdeztél volna, hogy én nem tudom mennyire szeretnéd, hogy bent legyen a párod, ő pedig nem akar, akkor éppígy leszedték volna rólad a keresztvizet, hogy mekkora bunkó vagy, rá akarod kényszeríteni a férjed és milyen JOGON (ezt a szavat itt nagyon szeretik, csupa párkapcsolat-szakértő és jogász van itt, na meg mindentudó természetesen), úgyhogy teljesen mindegy, hogy te milyen vagy, az a lényeg, hogy ők kioktathassanak és beléd köthessenek!


Ezen meg egyenesen szakadok, hogy némely ember a vereséget is gyözelemnek fogja fel, meggyözi magát, hogy az ő hatására beszélnek meg emberek problémákat, és a saját vállát veregeti olyan dolgokkal kapcsolaban, amihez az ég világon semmi köze.


Itt lehet semleges dolgokkal kapcsolatban kérdezni, ha lelkiismereti és egyébb saját érzelmi problémád van, azt normális portálokon kell vitára bocsátani, nem itt :-).

2014. febr. 17. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/89 anonim ***** válasza:
100%
#83 "Ezen meg egyenesen szakadok, hogy némely ember a vereséget is gyözelemnek fogja fel," - khmmm... itt vesztes vagy győztes csak a KÉRDEZŐ (és családja) lehet, nekünk valójában secko-jedno, hogy mi fog történni, értelmes ember nem harcolni jár ide hanem segíteni próbálni... és hát, ha valaki a JOG szót (nem szavat:)) szitokszónak véli, ez meg az ő problémája...
2014. febr. 17. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/89 idrzsupos ***** válasza:
64%
A kismama joga eldönteni, hogy ezen a magányos úton, ami a vajúdás- akar e a környezettel kommunikálni vagy befeléforduló és nem szeretné, ha a férje tehetetlen nézőként olyan helyzetben látná, ami a kismamát irritálja. A szülő nővel nem szabad vitázni, hagy szüljön úgy ahogy képesnek érzi magát. Utána bőven lesz alkalom apának lenni!
2014. febr. 17. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/89 anonim ***** válasza:
100%

Szia! 3. hozzászóló vagyok..

Micsoda vita alakult itt ki..

Csak annyit tennék hozzá, bár nem olvastam el mindent, hogy leginkább nekünk szülő nőknek igénye, hogy legyen ott valaki akinek foghatjuk a kezét. (nem ő a miénket). Maga a szülés egy kiszolgáltatott állapot, iszonyat fájdalom (nem megijeszteni akarlak, bár ezt is mindenki másképp éli meg), pörögnek az események, idegen környezet, idegen emberek (sokszor könyékig benned), a test átveszi az irányitást stb. tehát nagyon jó ha van egy biztos pont (akár a férjed, akármelyik közeli hozzátartozó, vagy bármely barát) aki ott van velünk és támogat, ill. bárki kell segít. Bár úgy olvastam magánkórházban fogsz szülni, ahol nem tudom hogyan megy, mert ilyen tapasztalatom nincs, de az "állami" szülészeteken a vajúdás alatt tök egyedül vagy. Lassan telik az idő, nincs aki segítsen stb). Valóban sok vér és magzatvíz, ill. ha széklet jön (valószínüleg nálam is jött), azt még a szülő nő sem látja, ilyen csak kitolási szakban fordulhat elő, de mivel a babának sem tesz jót, ha székletbe érkezik, az orvos rámarkol a gumikesztyűs kezével majd kifordítja rá a gumikesztyűt és landol is a kukába. Ez egy másodperc töredéke alatt (nyilván gyakorlott ebben az orvos) elintéződik, a fejvégnél álló valaki semmit sem fog látni az egészből, sőt még tudni sem fog róla, ettől ne félj. Azért itt nem hasonlítanék ágyban fekvő beteg pelenkázásához, nagyon nemes cél, amikor küzdünk a gyermekünk világra jöveteléért. mindenki a babára koncentrál, senki sem lesz elfoglalva a vérrel, magzatmázzal stb. (első szülésemnél a húgom és anyám volt bent, a húgom ájulós, de az ég világon semmi ellenérzést nem váltott ki belőle a szülés, pedig egy vérvételnél képes volt elájulni, de ott tényleg mindenki csakis a babára koncentrál). Vér is csak a kitolási szaknál jön, nem fogsz benne órákat tölteni.

Én azt javaslom, hogy legyen egy A és egy B terved. Mivel első baba nem tudod még, hogy hogyan fogod viselni a szülést és könnyen meglehet, hogy te kéred majd a férjedet, hogy maradjon ott.

kicsit hasonlíthatsz rám, mintha azt szűrném le, hogy utálod ha gyengének és kiszolgáltatottnak látnak. Én is ilyen vagyok, de a szülőszobán nincs helye az ilyen gondolkodásnak. Ott a test és a természet átveszi az irányítást. Ha uralkodsz magadon, akkor nehezebb lesz a szülésed. Át kell magadat engedni a fájdalomnak (ez a legnehezebb része) és együttműködni vele.

Mindenesetre kívánok neked könnyű és gyors szülést!

2014. febr. 18. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/89 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek, hála istennek altatásos császárral szültem végül, mert csípőficammal születtem, és bár ez általában nem akadályozó tényező, de úgy magyarázta az orvos, hogy nagyon meglazultak az ízületeim, és féltek, hogy nagy baj lesz, ha tovább marad bennem a gyerek, szóval egy kicsivel idő előtt volt a műtét. Az az igazság, hogy ott és akkor nagyon megijedtem, és nem vagyok 100%-ig biztos a részletekben, de aztán kiderült, hogy a babával minden rendben. Én áldom az eget, hogy így alakult, a hátam közepére sem kívántam a szülést, azt meg pláne nem, hogy ébren vagdossanak, meg is úsztam mindkettőt, a császárból pedig nagyon hamar felépültem :) A férjem erre pedig természetesen nem jöhetett be, előtte meg nem volt semmi, hiszen még nem vajúdtam.
2014. máj. 15. 16:53
 88/89 anonim ***** válasza:
31%
Ez aztán furcsa hozzá állás. Minden idegen nézheti, láthatja, csak a férj nem . Egyedül tied a gyerek???? Egyedül csináltad???? Nekem ilyet mondana az asszony , biztos hogy elválnék. Ez az a tipikus eset amikor papucsot faragnak a férfiból. Már ha hagyja magát.
2014. máj. 25. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/89 A kérdező kommentje:
Nem csak az enyém a gyerek, de ha már így vádaskodunk, az apának biológiailag annyi a dolga, hogy jókor élvezzen el, minden más rám hárul. Annyit igazán megtehet a gyermeke anyjáért, és a babáért, hogy hagy úgy szülni, ahogy én szeretném. Ha én azt szeretném, hogy bejöjjön, akkor nem nyávog, hogy milyen rossz lesz nézni (Basszus, csinálni vajon nem rossz??) hanem szó nélkül bejön és fogja a kezem, ha pedig azt szeretném, ha nem látna ilyen helyzetben, akkor nem jön be. Őszintén szólva szerintem ez a minimum, amit egy férfi megtehet a feleségéért. Nagyon szeretem a férjem, szerintem fantasztikus apa már most, de mivel a nememből adódóan én szülök, ezért hadd döntsem már el én, hogy mi az, ami számomra könnyebbé tenné a helyzetet, és mi az, ami csak tovább komplikálná. Szerintem az az önző, aki képes lenne rákényszeríteni egy szülő nőre az akaratát, hogy a saját kedve és kényelme szerint alakuljanak a dolgok, ahelyett, hogy azt figyelné, hogy a nőnek mi a jó.
2014. máj. 25. 18:10
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!