Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Egyedül szeretnék menni a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Egyedül szeretnék menni a szülőszobára, és a férjem nagyon megharagudott, hogy ő nem lehet ott. Szerintetek igaza van? Nem azt kellene nézni, hogy mi jó a kismamának?

Figyelt kérdés

A terhességem előtt is beszéltünk róla, én már akkor is mondtam, hogy nem szeretném, ha bejönne, ő akkor még egyet is értett, azt mondta nem gond, neki sem olyan fontos, és ha nekem így jó akkor így lesz. Most a 6. hónapban járok, és a férjem köti az ebet a karóhoz, hogy márpedig ő be fog jönni a szülésre.. Mondtam neki, hogy addig jöjjön, amíg csak vajúdok, akkor nem fog zavarni, mert érzéstelenítést szeretnék, de a vizsgálatokra illetve a kitolásra szeretném, ha kimenne. Teljesen kiakadt rajta, hogy én ki akarom őt zárni ebből a pillanatból és nincs ehhez semmi jogom. De szerintem meg egyrészt megbeszéltük, másrészt én leszek kiszolgáltatott helyzetben és nekem fog fájni, belőlem fog kibújni egy gyerek, miért nem lehet úgy, ahogy én szeretném? Tudom, hogy ez önző, de azzal segítene a legtöbbet, ha nem téblábolna ott a fejem körül, meg nem azzal kellene foglalkoznom, hogy mikor ájul el (nem bírja a vért) ráadásul elég esetlen dolgokat tud mondani, és nem akarok esetleg gorombán szólni hozzá, mert képes a lelkére venni..

Nem tudom mit tegyek, tényleg nem szeretném, ha ott lenne, mert úgy érzem, hogy csak nehezítené a dolgomat (és kérlek ne kezdjétek el analizálni a kapcsolatunkat, tudok rá számítani, partnerek vagyunk, és biztos vannak olyan férfiak, akiknek jót tett, hogy ott voltak, de szerintem az ez sem nekem, sem a férjemnek nem lenne jó). Komolyan nekem kellene engednem?


2014. febr. 15. 10:35
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 1/89 anonim ***** válasza:
50%
Nem, nem kell neked engedned, ebben a helyzetben semmiképp. A szules pont egy olyan dolog, amiről a nőnek kell döntenie. Ha nem akar ott senkit, aki "felesleges" akkor ne legyen ott.
2014. febr. 15. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/89 anonim ***** válasza:
66%

Én "megengedném" neki, hogy bejöjjön. Míg neked ez egy elég mellékes dolog (így is baromi sokan bent lesznek plusz mínusz 1 nem számít) neki ez a gyermeke születése, kizárnád ebből az "élményből".


Képzeld magad a helyébe. Valaki most ad életet a gyermekednek, nem akarnál ott lenni. Vagy te is az a fajta nő vagy aki magának szül? Az apuka is ugyanolyan szülő, ne kezdd el kizárni.

2014. febr. 15. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/89 anonim ***** válasza:
83%

Szerintem nagy kár lenne kihagyni belőle, neki is egy életre szóló élmény.

Az én férjem is hasonló típus mint a tied, féltem, hogy idegesíteni fog. Én elmagyaráztam neki előre, ha fájás van ne szóljon hozzám, ne kérdezősködjön stb.. Egyszer eljátszotta ezt mikor éppen a kórház felé száguldottunk kb. másfél perces fájásokkal, én leordítottam a fejét.. majd a szülészeten kezdett morogni, mert ha sürgős természetes, hogy nem találsz senkit az osztályon, akkor meg elmagyaráztam, hogy ezzel nem segítesz, inkább maradj csendben és tedd ezt.. Mire leértünk a szülőszobára egyenesen a szülőágyra vittek, mert már csak a burok tartotta bent a gyereket, akkor meg a nagy sietségben majdnem kint maradt.. :) Szóval nem tudhatod, hogy milyen lesz, beszéld meg vele, hogy bent lehet, de ha elszakad a cérnád és megkéred akkor menjen ki.. Kitolásnál meg nem téblábolhat, mert a lábad között az orvos lesz, hasadnál a szülésznő, ha komplikáció van akkor még többen, neki csak a fejednél lesz helye..

Az én férjem összességében jól viselkedett, a szülés olyan viharosan gyors volt, hogy minden amit elterveztem dugába dőlt..

2014. febr. 15. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/89 anonim ***** válasza:
84%

:)

En is igy gondoltam mint Te... Valahol igazad van neked is, de neki is! Ez egy kompromisszum helyzet, valakinek engednie kell!

En aztan megis engedtem, hogy bejojjon elvegre is igaza van, hogy nem zarhatom ki a szuletes csodajabol, es miert varnek el vele szemben barmit ha elete legbensosegesebb pillanatabol zarom ki...

Ezeket atgondolva igaza volt/van...

Szules inditas reggel 8kor, Jott a vajudas, az 5 perces fajasokig beszelgettunk terveztunk nevettunk...

Jottek a 3 percesek este 6ra 2 ujjnyira tagultam (a helye a vizsgalatok alatt szigoruan a fejemnel volt) burokrepesztes miegymas....


A 3 perceseknel mar lesz.rtam hogy ott van-e! Fogta a kezem vagYis en az ovet lilara markolasztam 11re a karjat a 3 perceseknel aztan szetesett minden elfaradtam, nem tagultam, szolt hogy levegot vegyek a fajas alatt mondtam neki, hogy b+ a levegodet!!! Adott inni masszirozgatott ezek jol estek...

Aztan ejfelre ereztem hogy szettorok belulrol, es vittek is a mutobe... Kicsit nagy volt a Fiam es nem fert ki...

Osszessegeben jo volt, hogy ott volt megis! Most 13 hetes vagyok, en engedem, hogy bejojjon ha rendesen szulunk...

2014. febr. 15. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/89 anonim ***** válasza:
86%

nem a kérdezö kapcsán, de mindig felmerül bennem a kérdés, hogy sokan ugy gondolják, ha bent van a férj, akkor egyböl a nö lába közt és mindent lát... de ha a nö fejénél van és csak a kezét fogja, akkor mitöl ájulna el, mitöl undorodna meg egy férfi?

- egyébként az második és az elsö válaszoloval is egyetértek :D nem tudom ilyenkor mit kell figyelembe venni..azt hogy az anyuka éppen életet ad, "szenvedései árán" világra hozza gyermeküket, vagy azt , hogy A gyermeküket, és igaz, hogy a nö kinlodik meg vele, de ugyanolyan joga van ott lenni az apának is... a fene tudja.

2014. febr. 15. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/89 anonim ***** válasza:
84%
Engedd be. Láttunk már olyat, hogy influenza idején a megérkezett frissen vajudó nöhöz nem engedték be a könyörgő férjet, mert zárlat lett. A srác meg kint a kapuban sirt, mert mind végig apás szülésre készültek.
2014. febr. 15. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/89 anonim ***** válasza:
83%

Kérdező: "Komolyan nekem kellene engednem?" - természetesen nem "kell" - csak hát tudod alapvető igazság bármiben, hogy akinél egy döntés joga, a következményeit is annak kell viselnie.

Én férfiként ebből arra következtetek (nem feltételes, átéltem), hogy az adott nő a "szentjózsefi attitűdöt"* várja el tőlem, na erre meg nem vagyok vevő. Szóval jóval kevésbé érdekel az a dolog a későbbiekben, amiben támogatóként vagyok jelen, mint az, amiben résztvevőként. Ennyi.


* "szentjózsefi attitűd" - a klasszikus szentkép-festészetben ugye a középpontban Mária Jézussal, és Szent József mindig kicsit távolabbról, kicsit oldalról, kicsit háttérből "óvó-védő-támogató"... csak hát ugye ennek az ábrázolásnak az alapja, hogy a vallás szerint Szt József Jézusnak nem apja, hanem NEVELŐapja...

2014. febr. 15. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/89 anonim ***** válasza:
72%

Szerintem is engedd be, ha neki ez fontos. Vannak olyan pasik, akik szeretnek "tanulmányozni", átélni dolgokat, hát akkor legyen.

Azt kérdezd még meg tőle, hogy a szülés után is kívánni fog téged szexuálisan és ez biztos-e? Látni fog ott olyan dolgokat, amelyek egy kicsit kiábrándíthatják, s hallottam olyan pasiról, 1-2 esetről, akik szexben másképp néztek azután feleségükre.

2014. febr. 15. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/89 A kérdező kommentje:

De miért én engedjek?? Úgy is kiviszik majd apukának a gyereket, amíg engem rendbe raknak, legalábbis náluk így szokás. Nem marad ki semmiből. Már így is engedtem azzal, hogy az elején ott lehet. Ráadásul olyan remek ötletei is vannak, hogy ő majd videózik, holott tudja, hogy alapból sem szeretem, ha fényképeznek, hát ha még videóznak, pláne épp egy ilyen kiszolgáltatott helyzetben.. Nem magamnak szülöm a gyereket, de pont ezért tiszteletben tarthatná, hogy ha már én szenvedek a terhességgel hónapokat (sok eü. problémám van a terhesség miatt) a kettőnk gyermekéért, akkor legalább egy dolog történhetne úgy, ahogy nekem kényelmes.

A másodiknak, nem lesznek bent sokan, mert magánkórházban szülök, és csak az orvos és a szülésznő lesz bent, hacsak nem lép fel komplikáció. Direkt így szeretném, mert nem akarok kirakatot csinálni a szülésből. Lehet, hogy mást nem zavar, ha sokan vannak bent, de engem kifejezetten igen. Ha beteg vagyok és fáj valamim is csak irritál, ha a párom itt van, mert folyton beszéltet, kérdezget, pakol, zajong, zörög. Egyszerűen ahogy írtam ilyen szituációkban ő esetlen én pedig nagyon antiszociális vagyok, jobb, ha ilyenkor nem vagyunk egymás társaságában.

2014. febr. 15. 11:06
 10/89 anonim ***** válasza:
75%
Kedves #8, ha be akar menni, és a Kérdező kiküldi, akkor meg pláne másként fog rá nézni... és ez nem a "lehet", hanem a "biztos". Kérdés, hogy Kérdezőnek ennyit megér-e?
2014. febr. 15. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!