Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Egyedül szeretnék menni a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Egyedül szeretnék menni a szülőszobára, és a férjem nagyon megharagudott, hogy ő nem lehet ott. Szerintetek igaza van? Nem azt kellene nézni, hogy mi jó a kismamának?

Figyelt kérdés

A terhességem előtt is beszéltünk róla, én már akkor is mondtam, hogy nem szeretném, ha bejönne, ő akkor még egyet is értett, azt mondta nem gond, neki sem olyan fontos, és ha nekem így jó akkor így lesz. Most a 6. hónapban járok, és a férjem köti az ebet a karóhoz, hogy márpedig ő be fog jönni a szülésre.. Mondtam neki, hogy addig jöjjön, amíg csak vajúdok, akkor nem fog zavarni, mert érzéstelenítést szeretnék, de a vizsgálatokra illetve a kitolásra szeretném, ha kimenne. Teljesen kiakadt rajta, hogy én ki akarom őt zárni ebből a pillanatból és nincs ehhez semmi jogom. De szerintem meg egyrészt megbeszéltük, másrészt én leszek kiszolgáltatott helyzetben és nekem fog fájni, belőlem fog kibújni egy gyerek, miért nem lehet úgy, ahogy én szeretném? Tudom, hogy ez önző, de azzal segítene a legtöbbet, ha nem téblábolna ott a fejem körül, meg nem azzal kellene foglalkoznom, hogy mikor ájul el (nem bírja a vért) ráadásul elég esetlen dolgokat tud mondani, és nem akarok esetleg gorombán szólni hozzá, mert képes a lelkére venni..

Nem tudom mit tegyek, tényleg nem szeretném, ha ott lenne, mert úgy érzem, hogy csak nehezítené a dolgomat (és kérlek ne kezdjétek el analizálni a kapcsolatunkat, tudok rá számítani, partnerek vagyunk, és biztos vannak olyan férfiak, akiknek jót tett, hogy ott voltak, de szerintem az ez sem nekem, sem a férjemnek nem lenne jó). Komolyan nekem kellene engednem?


2014. febr. 15. 10:35
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 21/89 A kérdező kommentje:

Nem volt ott az UH vizsgálatokon, mert nem szeret kórházba járni. Nekem igazából nem is volt rá igényem, ő meg nem akart jönni, hát nekem mindegy volt. Adnak felvételt a vizsgálatról, azt nézte meg otthon.

Ahogy írtam nálunk is csak akkor lesznek bent ketten, ha minden rendben megy. Ha a gyermekem egészségéről lenne szó, hát engem sem érdekelne, hogy a cnn adja élő egyenes adásban a szülésemet. De csak ezért nem hívnék meg egy teljes híradós stábot a szülésre.

Abban pedig egészen biztos vagyok, hogy nem fogom megbánni, hogy nincs rólam videó, mert az összes videót utálom magamról, miért lenne ez kivétel..

Természetesen nem azt várom el, hogy szentként kezeljenek, gyereket szülni mindenki tud. Csupán azt várom el, hogy ha van mód arra, hogy egy picit kevésbé legyen kellemetlen a helyzet, akkor próbáljuk meg úgy alakítani a dolgot. A következő három évben pedig nem fog szenvedni, hogy eltartson, mert egy évet leszek itthon a babával, mert én többet keresek, mint a férjem, és nem akarjuk felélni az összes tartalékunkat. Felajánlottam, hogy legyen ő itthon még egy évet a babával, mert neki is jobb lenne, ha nem kellene egy évesen bölcsődébe mennie, de persze erre nem hajlandó.

2014. febr. 15. 11:31
 22/89 A kérdező kommentje:
Azt meg pláne nem értem, hogy miért van az, hogy ha a kismama szeretné, hogy a férje bemenjen, de a férfi nem, akkor az oké, a nőnek nincs joga ráerőltetni a férfira, de ha a nő nem szeretné, hogy a férfi bent legyen, a férfi meg igen, akkor is a nő a gonosz, mert elveszi a lehetőséget a férfitól... Hogy van ez??
2014. febr. 15. 11:34
 23/89 anonim ***** válasza:
56%
szoval akkor nálatok nem a férjed adja neked a beöntést, ha éppen ugy adodik :DDD
2014. febr. 15. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/89 anonim ***** válasza:
81%
Eleg erdekes egy ferfi, aki nem megy el az ultrahang vizsgálatra a terhes feleségével, mert nem szereti a kórházat, de felháborodik, ha a no nem akarjak hogy jelen legyen a szülésnél.....
2014. febr. 15. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/89 anonim ***** válasza:
52%

En nem akarlak gyozkodni :)

1 evben 2 fenykep ha sikerul rolam mert nem hagyom... Idiotan nezek ki mindegyiken :)

De ez a hulyesegem faj... Engedj meg nehaany kepet, mentsd le valahova dugd el es majd par ev mulva rajossz, hogy falfeheren es sargan-zolden voltal a legszebb nem az eskuvod napjan

:)

Munkaban mi is igy gondolkoztunk :) Fiam 1 evesen kezdte a bolcsit a masodik het vegere 40 fokos laza lett mikor mondtam, hogy gyere megyunk a babakhoz! Pedig egy egesz johiru maganbolcsode... De ugye az 1 eves beleszarik hogy mennyi eloleg van kifizetve es mibe kerul havonta, hogy maganpszichologus, gyermekfejlesztes, babjatekosok es uszasoktatok, gyogytornaszok foglalkoznak veluk :) 2 honapig kinoztam a Fiam... Aztan belattam, hogy ram van szuksege! Te tervezhetsz, de a sors majd vegzi a dolgat! 4 eves, itthon vagyok most is nem dolgozom 5 eve csak mikor kedvem van... Hazat epitunk a tartalekaink joforman nulla de jon a masodik babank...


Nekem is nagy terveim voltak de a sors egy rohadt nagyot kopott a levesembe :)

Mar nem banom, akkor sokat emesztett, hogy en mennyit keresnek es en vagyok itthon...

De ez a "Ferfi dolga" ezt is belatom es ha Parom kasztralaskent elne meg akkor nem tartom itthon t-gyason, gyeden, gyesen..

2014. febr. 15. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/89 anonim ***** válasza:
66%

Az én férjem beakart jönni mind a két szülésre, de sajnos mind a kettő császár lett.

A második ugyan beindult, de nem tudtam volna végig vinni és még az elején úgy döntöttek, hogy marad a császár itt is. Reménykedtem, hogy végre természetesen szülhetek.


Az elsőnél (2,5 éve, vidéki kórház) nem engedték még a babához sem be. Nem is láthatta, úgy elrohantak vele. Az orvosunk jött ki, hogy látta-e a lányunkat?! Mondta a férjem, hogy sajnos nem, mert elrohantak vele.

A doki kísérte le a csecsemősökhöz és mutatta meg saját kezűleg a lányunkat neki.

Az 5 napból, amit bent voltunk sosem foghatta meg. Elvoltunk teljesen szeparálva egy üvegen keresztül. Én is csak úgy mehettem ki nyár kellős közepén, hogy beöltöztem műtősruhába. Ez volt ott az előírás.

A férjem arcán látszott a csalódottság, a bánat, hogy nem tud segíteni, dajkálni a lányunkat. Én meg 0-24-ig sírtam..


Második szülésnél (2 hete, Uzsoki kh. - főváros) viszont bent lehetett a lányunknál. Ahogy megvizsgálták, ellátták, már adták is a férjem kezébe. Babusgathatta, dajkálhatta.

Az 5 napból bárki láthatta a folyóson. Tologathatták a kocsit, simogathatták a hátát, stb.

Sokkal emberbarátibb volt és a férjem is közelebb érezhette magához a második lányunkat.

Nekem is jobb volt, pozitívabb volt az élmény.


Nagyon sajnáltam, hogy egyik császárnál sem lehetett bent. De a kórház mondja meg, nem az anyuka, hogy mit szeretne :)

Nővérem a Péterffybe szült anno (2007-ben), ott pl. a császárnál is bent volt a párja, a gyerkőc ápolásánál is.

A kórtermekbe is belehetett menni.

2014. febr. 15. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/89 anonim ***** válasza:
61%

De amúgy mi a kérdés?


Most minket akarsz meggyőzni? Mert feltetted a kérdést, nem sokan adtak neked igazat, más választ nem fogadsz el. Akkor minek kérdezted?


Úgyis úgy fogod csinálni ahogy neked tetszik.

2014. febr. 15. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/89 anonim ***** válasza:
77%

Szintén 6. hónap, úgyhogy hasonlóan terítéken van a téma. Van egy szülésznő barátnőm, ő sokat mesélt szülésekről. Ha úgy látják, hogy az apa jelenléte bármilyen szempontból akadály (pl. idegesíti a nőt), kiküldik.


Olyan is elég gyakran előfordul, hogy a fájdalom miatt nem a legúrinősebb oldala jön elő a szülő nőknek, gyakran elhangzó mondat a "te tetted ezt velem!". Ezt változóan fogadják a partnerek, van aki elengedi a füle mellett, mert tudja, hogy a fájdalom mondatja a nővel, van aki a szívére veszi.


Szerintem a szülésznővel és az orvossal kellene egyeztetned, hogy mit szeretnél. Ha olyan a szituáció, úgyis ők koordinálják. Ha valakit ki akarnak küldeni, az biztosan nem marad bent.

2014. febr. 15. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/89 anonim ***** válasza:
62%
Ja, az esetlegesen elájuló kísérővel is ők vesződnek, neked nem lesz teendőd. Felkanalazzák, kiviszik, letámasztják, ott hagyják.
2014. febr. 15. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/89 anonim ***** válasza:
56%
Nyugi kérdező, a téged ősanyázók, a legnagyobb ősanyák. Csak úgy jó, ahogy ők csinálták... Próbáld elmagyarázni a férjednek, hogy miért nem szeretnéd. Érvelj, és biztosítsd arról, hogy minden másban egyenlően osztoztok a gyerek körül. Amúgy meg ha nem hajlandó otthon maradni a gyerekkel, miközben anyagilag is jobban jönnétek ki... Komolyan mit számít a szülőszoba? Az egy éves váltással a kérdező átengedné az apukának az első lépéseket és talán az első szavakat is. Szerintem ezek pont ugyan olyan szép pillanatok, mint a szülés.
2014. febr. 15. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!