Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Egyedül szeretnék menni a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Egyedül szeretnék menni a szülőszobára, és a férjem nagyon megharagudott, hogy ő nem lehet ott. Szerintetek igaza van? Nem azt kellene nézni, hogy mi jó a kismamának?

Figyelt kérdés

A terhességem előtt is beszéltünk róla, én már akkor is mondtam, hogy nem szeretném, ha bejönne, ő akkor még egyet is értett, azt mondta nem gond, neki sem olyan fontos, és ha nekem így jó akkor így lesz. Most a 6. hónapban járok, és a férjem köti az ebet a karóhoz, hogy márpedig ő be fog jönni a szülésre.. Mondtam neki, hogy addig jöjjön, amíg csak vajúdok, akkor nem fog zavarni, mert érzéstelenítést szeretnék, de a vizsgálatokra illetve a kitolásra szeretném, ha kimenne. Teljesen kiakadt rajta, hogy én ki akarom őt zárni ebből a pillanatból és nincs ehhez semmi jogom. De szerintem meg egyrészt megbeszéltük, másrészt én leszek kiszolgáltatott helyzetben és nekem fog fájni, belőlem fog kibújni egy gyerek, miért nem lehet úgy, ahogy én szeretném? Tudom, hogy ez önző, de azzal segítene a legtöbbet, ha nem téblábolna ott a fejem körül, meg nem azzal kellene foglalkoznom, hogy mikor ájul el (nem bírja a vért) ráadásul elég esetlen dolgokat tud mondani, és nem akarok esetleg gorombán szólni hozzá, mert képes a lelkére venni..

Nem tudom mit tegyek, tényleg nem szeretném, ha ott lenne, mert úgy érzem, hogy csak nehezítené a dolgomat (és kérlek ne kezdjétek el analizálni a kapcsolatunkat, tudok rá számítani, partnerek vagyunk, és biztos vannak olyan férfiak, akiknek jót tett, hogy ott voltak, de szerintem az ez sem nekem, sem a férjemnek nem lenne jó). Komolyan nekem kellene engednem?


2014. febr. 15. 10:35
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 51/89 anonim ***** válasza:
75%

49


Azt felejted el, hogy ez nem a nőről szól, nem a férfiról, hanem a gyerekről.

A gyerekhez mindkét félnek joga van, és ezen nem változtat az a tény, hogy ki hol szakad szét.

2014. febr. 15. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/89 anonim ***** válasza:
62%
Nem tudom , most már kezd olyan érzésem lenni mintha a nők a 9 hónapban jönnének rá, hogy a gyereket csak a nő tudja megszülni. Ez biológiai tény, mi ebben az újdonság. Kérdező akkor a következő gyerekre azt mondaná a férjed szülje egy béranya, aztán majd ő bemegy vele te meg majd csak utána láthatnád, neked nem fájna?
2014. febr. 15. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/89 A kérdező kommentje:
Azt a tenyt mindenki nagyon nagyvonaluan figyelmen kivul hagyja, hogy MEGBESZELTUK, hogy egyedul megyek szulni, es o is benne volt. Most valamiert bekattant neki, hogy megis bejonne, pedig volt egy megallapodasunk a terhessegem elott. Igen tudtam, hogy en fogom megszulni, ezert ki is kotottem, hogy ok legyen gyerek, de egyedul szulok. Es nem azert akarok egyedul szulni, mert csak az enyem a gyerek, hanem azert, mert meg rosszabbul ereznem magam tole, ha ott lenne, mert tudom, hogy csak fujjogna es nem birna, hiszen 10 eve egyutt vagyunk. Raadasul meg is beszeltuk. De ahogy nezem ezt alig paran birjak itt felfogni, es csak es kizarolag en vagyok az onzo, a ferjem meg egy szent, mert egy korabbi megallapodasunk ellenere kepes lenne belekenyszeriteni valamibe, amit en nem akarok es valoszinuleg neki sem lenne jo...
2014. febr. 15. 19:36
 54/89 anonim ***** válasza:
47%
Nemtudom, hogy mikor beszéltétek meg, de azt tudom esetleg elképzelni, hogy érzi a baba mozgását már, meg minden, és ezért úgy érzi szeretne részt venni a szülésnél. Emlékszem anyukám mesélte, hogy mikor húgomat szülte attól félt, hogy a férje majd beszólogat a dokiknak, hogy szedjék ki a gyereket, mert anyukám szenved. Nem volt semmi ilyen, ő az az ember akit soha nem láttam sírni, anyukám is csak akkor látta. Én úgy gondolom, hogy a fájdalmak, szenvedések ellenére, ez a legnagyobb pillanat, és mindez megéri mert egy csodálatos babát hozol világra. Ez az én véleményem, természetesen ha ragaszkodsz hozzá, akkor ülj le még egyszer a férjeddel, és mondd el neki az aggodalmaidat,hogy miért nem szeretnéd, hogy ott legyen.
2014. febr. 15. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/89 anonim ***** válasza:
100%
Én meg tudom érteni a kérdezőt. A szülés valóban egy nagyon szép, de egyben nagyon nehéz pillanat is. Ha ő, úgy érzi, hogy a férje jelenléte nem könnyítené, hanem inkább nehezítené ezt a helyzetet, akkor ezt a férjének tiszteletben kellene tartania, főleg, hogy meg is beszélték, hogy nem lesz ott, most meg már egyenesen kamerával menne be. (én lenyomtam volna a kamerát annak a torkán, aki a szülésem közben ilyennel próbálkozott volna). De azért az is elmondom, sosem tudhatod, hogyan is alakul majd a helyzet. Nálunk úgy volt, hogy nem lesz bent a férjem, mert nem igazán vágyott rá (csak az én kedvemért jött volna be) és nem is voltunk biztos benne, hogy a munkája miatt lenne-e rá lehetősége. Ehhez képest amikor elkezdődött a nálam a vajúdás, szülésznő mondta, hogy mivel eltart egy darabig, ha gondolom hívjam be a férjem, hogy legyen aki szórakoztat. Be is jött, nem is hittem, hogy ennyire jól esne. Csak a vizsgálatoknál és a kitolásnál ment ki, de amint meglett a baba, ő kísérte tovább a nővérrel, szerintem nagy élmény volt neki, előbb látta, mint én :)
2014. febr. 15. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/89 anonim ***** válasza:
68%

Én megértem a kérdezőt!


Anno mi is igy beszéltük meg,hogy egyedül szülök majd.

Igaz császár lett a vége és szegény nem ért oda időben....


Az öcsém semmi esetre sem szeretett volna bemenni a sógornőmmel,csak a vajúdás idejére...aztán úgy hozta a helyzet,hogy végig bent maradt..egyikük sem bánta,sőőőt a tesóm, azt mondta,hogy nagyon jó volt és ki nem hagyná még egyszer.


Beszéljétek meg,ti is,hogy a vajúdási szakaszban melletted marad és ha valami miatt kellemetlenné válna a jelenléte ,akkor kimegy...(fújjogás stb )


Régen a nők egyedül szültek az apukák pedig kint toporogtak az ajtó előtt...megmaradt a szülés intimitása az összes "véres-nyákos" hozadékával a szülő nő "titka"

jó volt az úgy,lehet régimódi felfogás..én igy gondolom.


De semmi bajom az apás szüléssel sem ,ezt a két félnek tudni kell megbeszélni


Ha te nem szeretnéd,akkor nem kell engedned szerintem,viszont erről meg kellene győznöd a férjedet is,hogy ne legyen ebből épp akkor vita!


Minden jót!

2014. febr. 15. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/89 anonim ***** válasza:
55%
Kérdező azt ugye tudod , hogy előbb utóbb meg is öregszetek vagy balesetben eltörhet kezetek lábatok, akkor a másiknak kell majd pelenkázni. Házasságban hogy lehet bármit is szégyellni.
2014. febr. 15. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/89 anonim ***** válasza:
41%

Nem olvastam el a hozzászólásokat, mert az elején kiborultam, offolok, de lassan kezdek hányni ettől az oldaltól (nem érdekelnek a megjegyzések, hogy akkor miért vagy itt - azért, mert így tartja kedvem!!!), MINDIG MINDENÉRT A NŐT kell hibáztatni, mindig mindenben a nőnek kell engedni stb.

Ha azt írtad volna, hogy szeretnéd, hogy a férjed bent legyen, ő meg hallani nem akar róla és miért nem tud ennyit megtenni értetek, akkor is te lennél a nem normális és miért akarsz ilyet, és ez a férfi döntése bla-bla-bla. Erre tessék, itt a másik oldal, de itt is a férfi döntését kell szem előtt tartani, szokás szerint nem a nőét! Dehogy még egy olyan helyzetben is, mint a szülés, ez már mindennek a teteje!


Kérdező, ha nem akarod, hogy bent legyen, akkor NE LEGYEN BENT! Nem ért a párod, vagy mi a gondja?!

Én azzal sem tudok egyetérteni, mikor írják a nők, hogy félnek, vagy bármi más okból jó lenne, ha bent lenne a társ, de persze azt nem, hiszen a férfi ugye nem tud megtenni annyit a nehéz helyzetben lévő párjának, hogy minimálisat kényelmetlen helyzetben legyen (amennyiben neki kényelmetlen, bár szerintem ma már meg lehet oldani azt is, hogy alig lásson valamit) és ez így van rendben, mert az úr így döntött és kényszeríteni természetesen senkit nem lehet! (Illetve a férfit nem lehet, ellenben a nőt lehet mindenre.)


Erre itt van egy ilyen felállás, és voalá, láss csodát, természetesen a nőnek megint csak nem lehet annyi véleménye és akarata a saját testével kapcsolatban, hogy jelen esetben ez neki kényelmetlen, és nem szeretné, hogy bent legyen a társa, de akkor is a nőt kell b@...gatni, hogy igenis engedje meg, mert az férfié is a gyerek!


A szülés végképp a nők "helyzete", ideje, a nőknek kell kibírni, megoldani, és megértem, ha azt szeretnék, hogy ott legyen a társ, és megértem ha NEM szeretnék, hogy ott legyen a társ! Egy rendes apa pedig megteszi ebben a helyzetben, amivel SEGÍTHET a párjának! Ha azzal, hogy bent van, akkor azt teszi, ha azzal segít a legtöbbet, hogy társa kérésére kint marad, akkor pedig azt!


Nem, nem neked kell engedned, ebben a szituációban biztosan nem, épp ellenkezőleg, neki kell alkalmazkodnia! Ez a minimum, amit érted akkor megtehet, nem az, hogy mint egy elkényeztetett óvodás hisztizzen, és még az ő sérelmeivel és óhajaival kelljen foglakozni!

2014. febr. 15. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/89 anonim ***** válasza:
44%

"Akkor ugye éjszaka sem kell kelnie a gyerekhez, nem kell pelenkáznia sőt ha kedve sincs hozzá foglalkoznia később tanulnia sem kell vele. Sőt a gyerekre még költenie sem kell hisz belőled bújt ki a tiéd a te dolgod lesz minden később is?"


46os, igen nagyot mondtál, és egyáltalán nem beteges a gondolkodásod, az összes többivel együtt: ha nem mehet be a szülésre, akkor természetesen már nevelnie sem kell a gyereket, és ha a kérdező egyszer azt találja neki majd mondani, hogy kelljen hozzá éjjel, akkor a férj teljes joggal mondja majd, hogy nem, mert a szülésre sem engedtél be, akkor most már csináld egyedül!


És hülye sem vagy egyáltalán!

2014. febr. 15. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/89 anonim ***** válasza:
44%

"#36 "Ez nem valook szerintem." OK. És a Kérdező férje szerint?"


37es, mindjárt el is választottad őket, mert a kérdező nem akarja hogy bent legyen a férje?! Tudod mit, nem is kellene olyan ember, magam pakolnám össze azt, aki ilyen idiótán gondolkodik, mimt te!


Kérdező, ne törődj velük, ez a kérdés a bizonyíték (ill. a pontozások az adott váaszoknál), hogy a gyik maga Csodaország, "ami az, az nem az" - itt minden fordítva van és leszoktak a normális gondolkodásról az emberek!


Kit érdekel itt a férfi joga, könyörgöm a szüléssel kapcsolatban, miért ő is szül??! MÁR MEGINT JOGOK ÉS JOGOK, ITT MÁST LASSAN MÁR NEM LEHET OLVASNI, CSAK AZT, HOGY MI MINDENHEZ VAN MINDENKINEK JOGA, KIVÉVE A MINDENKORI KÉRDEZŐT! Hogy jönnek ide majdani apai jogai és hogy lehet a kettőt összekeverni? TE VAGY A FONTOS és elsődlegesen a te akaratod számít, ha nem szeretnéd, hogy ott legyen, akkor ne engedd be, nem lesz semmi baja tőle, később éppúgy szeretheti (és fogja is) a gyerekét, éppúgy joga lesz hozzá mindennel kapcsolatban!

Azoknak meg külön gratulálok, akik már mindenféle irányba elvitték a dolgot, pelenkázás, betegségek, balesetek - mennyi nem normális ember van, szent isten...!!!!


Ha zavar, hogy esetleg olyasmit lát/hall majd, amit te nem szeretnél, az is a te dolgod, nem az itteni kifordult világképűeké, akik vadidegen emberek kioktatásában lelik örömüket, tedd azt, amit jónak látsz, a férjed pedig majd elfogadja.

Az meg hihetetlen, hogy a minimális tapintat nincs meg benne: eleve irtózol az egész helyzettől, miszerint, hogy bent legyen, erre meg még videókkal rémisztget - nem kellene kicsit elbeszélgetni vele? EZ A TAPLÓSÁG, nem pedig az, hogy nem akarod beengedni! Ha rosszul lennék az egésztől, nem akarom, hogy lássa a nem annyira szép momentumokat, mert engem mint nőt, ez zavar (le vagytok ejtve, ősanyák!), erre meg még videózna is bent, hát, szerintem cserébe lerúgnám a fejét :-)!


Nem kell jogi szerződést írni jogokkal meg kötelességekkel egy szüléshez (NORMÁLIS! emberek nem vonnak le ebből messzemenő következtetésket, nem kevernek ide olyan dolgokat, amiknek nincs itt semmi keresnivalója), tedd azt, amit szerenél, ami neked segít, hogy a lehető legkönnyebben megmenjen ez a nagyon fontos része az életednek.

Sok boldogságot a kicsihez!

2014. febr. 16. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!