Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Mondanátok tapasztalatokat,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mondanátok tapasztalatokat, példákat, szerelem nélkül induló házasságok kimeneteleire?

Figyelt kérdés
Még nem tudom, hogy bele merek-e vágni. Tényleg csak megtörtént esetekre vagyok kíváncsi inkább, nem eszmefuttatásokra. Előre is köszönöm a válaszokat.
2013. jún. 12. 09:32
 71/96 anonim ***** válasza:

Elmondanád kérdező,hogy te a Házasság alatt,mit értesz?


Mert így egy kicsit érhetetlennek tűnsz...


Azt is hozzátehetnéd mi szerinted a szerelem.

2013. jún. 12. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/96 A kérdező kommentje:

Számomra azért a házasság a cél, mert házasságban szeretnék gyerekeket szülni, akik ugye kettőnkből lesznek, és az úgy már mindennek a teteje.:D

Férfiként lehet, hogy nem így gondolkodnék, de az anyaság nekem elég fontos, és a kapcsolat koronái a gyerekek lennének. Ha nem vágynék családra, valószínűleg mindegy lenne.

2013. jún. 12. 13:58
 73/96 anonim ***** válasza:
Egyetértek, hogy a kapcsolat koronái a házasság és a gyerekek, csak ehhez előbb kapcsolat is kéne...
2013. jún. 12. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/96 anonim ***** válasza:

:S Ez egy elég hülye gondolkodás, találkoztunk ezzel már itt az oldalon - minden héten van 1-1 leányzó, aki egyébként tökéletesen boldog párkapcsolatban él, de 1 év után még nem akarja elvenni a párja, így inkább szakítana, mert neki a házasság és a gyerekek élete értelmei.


Kérdező, ezt fontold meg jól: annak, aki szereti valóban a másikat a házasság és a gyerekek nem cél, végállomások, hanem egy hosszú, mély, boldog folyamat eredményei, melyek után IS van élet, a lényeg, hogy azt együtt töltsék el.

2013. jún. 12. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/96 anonim ***** válasza:
Szóval igazából rád jött az első hormonbumm, hogy gyereket akarsz, és kapóra jönne hozzá ez a megbízható fickó. De ettől ez még nem lesz házasság, csak megtermékenyítés.
2013. jún. 12. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/96 anonim ***** válasza:

Bocsánat, offolok.


Annyira okosakat és értelmeseket írtok, jó érzéssel olvasom ezt a topicot, és jó látni azt, hogy emberek milyen mélyen tudnak érezni.


Nyálas leszek, de egy virtuális ölelést küldök mindenkinek, a kérdezőnek is :)


OFF vége.

2013. jún. 12. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/96 anonim ***** válasza:
100%

Végigolvastam az összes hozzászólást, nagyon jó válaszok születtek.


Kedves Kérdező! Mesélsz egy kicsit magatokról? Hány évesek vagytok? Mióta vagytok együtt? stb. Én személy szerint kíváncsi lettem.


Elmesélem mindjárt a személyes tapasztalatomat is, de előtte egy kis eszmefuttatást engedj meg. : )

Mi is a szerelem? Hogyan lehetne ezt megfogalmazni, definiálni? Van erre egy biológiai-fiziológiai meghatározás, hogy a szerelmes ember agyában milyen hormonok termelődnek, meg milyen evolúciós okokra vezethető vissza ez az állapot, stb. Ennek ellenére azonban én úgy gondolom, hogy a szerelmet másképpen is meg lehet fogalmazni. Én kétféle szerelmet különböztetek meg. Van a kezdeti fázis és az érettebb fázis. Egy kapcsolat elején megvan a nagyon erős fizikai vonzalom, amikor állandóan a pároddal akarsz lenni, sokat gondolsz rá, alig bírjátok levenni a kezeteket a másikról, stb. Ilyenkor elöntik a hormonok az agyadat, szerelmes leszel, röpködsz. Egy idő után nyilván ’enyhül’ a szerelem, nyugodtabb leszel. De ez nem azt jelenti, hogy elmúlt a szerelem, csak átalakult, amit én ugyanúgy szerelemnek nevezek, sőt sokkal többre tartok a kezdeti fázisnál. Ez utóbbi érzés mély, nyugodt és biztos. Évek múltán nem fognak pillangók röpködni a gyomromban, nem kezd el vadul kalapálni a szívem és nem kezd felgyorsulni a légzésem, ha a páromra gondolok. (Ugye sokak szerint nem is vagy szerelmes, ha ezeket a tüneteket nem produkálod.) De a párom ugyanúgy ott van szinte minden gondolatomban, mint az elején. Ha hazafelé menet beugrok a boltba, akkor gondolok rá, hogy vajon mit vigyek neki, mire lehet szüksége, ami nincs otthon. Ha vicces szituba keveredek, ha idegesítő dolgot tapasztalok, ha aranyos dolgot látok az utcán vagy bármi más ehhez hasonló dolog történik velem, akkor az a második gondolatom ezután, hogy hú ezt el fogom este mesélni Neki. Én ezt szerelemnek nevezem. Lehet, hogy mások csak szeretetnek, nem tudom. Van egy kérdés, amivel én ’mérni’ szoktam a saját érzéseimet, tedd fel te is magadnak: Mit éreznék, ha a párom mással lenne? Mit éreznék, ha mással viselkedne úgy, mint velem, ha más iránt táplálna hirtelen olyan érzéseket, mint irántam?


Három komoly kapcsolatom volt életemben. A második kapcsolatom volt a legkomolyabb, menyasszony voltam már benne. A szerelem fázisai úgy alakultak, ahogyan fentebb leírtam. De egyszer csak felötlött bennem egy érzés, hogy nem ő lesz az igazi (4,5 éves volt a kapcsolat). Két hónapig őrlődtem és gondolkodtam, hogy mi legyen, mielőtt szakítottam, pedig minden észérv mellette szólt…kedves, rendes, hűséges, megértő, jómódú, okos, szorgalmas, a családja imádott, stb. A mérleg másik oldalán viszont csak az én egyetlen bizonytalan gondolatom volt, hogy nem ő lesz az igazi…és ez nálam képes volt elbillenteni minden mást. Utólag saját magamnak persze képes vagyok megindokolni, hogy miért is nem illettünk mi össze, de ez számodra nem érdekes, így nem is írom le. Számodra csak az a tapasztalatom releváns, hogy egy bizonytalan érzés miatt felrúgtam mindent. Nem bántam meg. Ezután jött egy pasi, aki mocskosul összetörte a szívemet, de még akkor sem bántam meg az eljegyzésem felbontását, amikor szenvedtem, mint a kutya. Innen is tudom, hogy tutira jó döntés volt.


Szóval összességében nem tudom: ) Akár jól is elsülhet a készülő házasságod, de ezt itt mi biztosan nem tudjuk megmondani, majd az idő eldönti. Én személy szerint nem szeretnék úgy házasságot kötni, hogy nem vagyok biztos magamban. Te amúgy azért vagy bizonytalan, mert azt gondolod, hogy mi van, ha jön valaki jobb? Meg tudod fogalmazni, hogy miből fakad a bizonytalanságod?


26/n

2013. jún. 12. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/96 anonim ***** válasza:
Úúúú a 70-es válaszoló mennyire jól leírta!!! Én is úgy gondolom, ahogy ő!
2013. jún. 12. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/96 A kérdező kommentje:
Nem attól félek, hogy jön jobb. Nála jobbat nehezen tudok elképzelni, mert rendes, megbízható, és nagyon jóindulatú. (Oké, hogy ezt leszámítva elég szétszórt, míg én rendszerető vagyok, de ezzel nincs gond.) Azért is mondom, hogy nehezen tudom elképzelni, hogy jön jobb, mert nagyon hasonlít a gondolkodásunk nagy dolgokban, hasonlóak az elveink és a céljaink is. 4 éve vagyunk együtt. Már a kezdet kezdetén sem fokozódott a légzésem, vert jobban a szívem mikor találkoztunk. Megismerkedtünk, összejöttünk, mondván, hogy majd kialakulnak az érzelmek. Alakultak is, de nem úgy, ahogy elképzeltem. Továbbra sem éreztem olyan dolgokat, mint a korábbi fiúknál. Sokat gondoltam rá, de nem álmodoztam róla állandóan, mint korábban. Teljesen más volt, mint az előző kapcsolatom. Nem akartam kicsire összegyúrni, hogy magammal vigyem a zsebemben, mint az előzőt, hanem minden gond nélkül kivártam a délutánt, amikor találkoztunk. Aztán aggódni kezdtem kb. 3-4 hónap után, hogy nem vagyok szerelmes, el is mondtam neki, és szakítottam is vele. Igazából nagyon elkezdett hiányozni, de tudtam, hogy csak a tipikus utóhatás, amikor minden emlék megszépül. Aztán megkeresett, hogy még ő sem érez nagy dolgokat, de szerintem nem adtam magunknak elég időt, mert ő nagyon örül, hogy talált valakit, akivel ennyire hasonlóan gondolkozik, stb... Ennek nagyon megörültem, mert folyton ezen járt az eszem, hogy túl korán feladtam. Aztán nagyon nehéz dolgokon mentünk át együtt. Volt minden, a családi tragédiától a meg nem kapott diákhitelen át a totális pénzügyi válságig. Volt, hogy nagyon messze laktunk egymástól, és neki nem volt annyi pénze, hogy jegyet vegyen, és bicajjal tekert le hozzánk 200 km-t. Szép lassan nagyon megszerettük egymást. Néha, kb. évente-félévente rám jön egy ilyen bizonytalansági-hullám, hogy esetleg mégsem ő az igazi... Rá is rá szokott jönni, de neki ha jól emlékszem, kb. 1,5 éve volt egy kisebb utolsó. Sokan látnak el jó tanáccsal, hogy ezekről nem is szabadna egymásnak beszámolnunk, de egyszerűen nem tudnék előtte semmilyen érzést titokban tartani. Ő most kezd arról megbizonyosodni, hogy nekünk örökre együtt kell maradnunk, mert annyira jók vagyunk együtt. Efelől nekem nincs semmi kétségem, hogy ha lehet ilyet mondani tökéletesen kiegészítjük egymást, csak azok a fránya érzelmek nem mindig vannak a helyén. Az ilyen hullámvölgyekben is természetesen érzem, hogy szeretem, de biztos vagyok benne, hogy ez nem szerelem, különben nem támadnának ilyen kétségeim. (az előző fiúkkal kapcsolatban ugyanis teljesen megvoltam győződve, hogy "megtaláltam az igazit".) Most bezzeg az egyetlen férfinál, akire rábíznám az életemet, kétségeim támadnak. Egyébként ő 27 én 23 éves vagyok.
2013. jún. 12. 15:38
 80/96 anonim ***** válasza:
Csak tudod az a baj,hogy amikor nálam ilyen dolgok történtek,mint amiket te leírtál és közösen oldottuk meg a dolgokat,bennem nagyon,hangsúlyozom Nagyon megszülettek az érzések nem úgy,mint benned.Szóval engem a közös gondok nagyon összekovácsoltak a másikkal,nem úgy,mint téged.
2013. jún. 12. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!