Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Mondanátok tapasztalatokat,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mondanátok tapasztalatokat, példákat, szerelem nélkül induló házasságok kimeneteleire?

Figyelt kérdés
Még nem tudom, hogy bele merek-e vágni. Tényleg csak megtörtént esetekre vagyok kíváncsi inkább, nem eszmefuttatásokra. Előre is köszönöm a válaszokat.
2013. jún. 12. 09:32
 31/96 A kérdező kommentje:
Igen, épp ezt mondom én is. Az oltárnál még szerelmes volt, aztán jöttek a gyerekek meg a gondok meg a minden, és átalakult szeretetté. Akkor ez már langyosvíz?
2013. jún. 12. 11:53
 32/96 anonim ***** válasza:

Szerintem te nem tudod, mi az a szerelem, és a szeretet.


A jóbarátodat soha nem fogod úgy szeretni, úgy kötődni hozzá, ahogy ahhoz az emberhez, akiért megőrülsz, akivel le akarod élni az életed, akivel gyerekeket vállaltok és akinek őszintén azt tudod mondani, hogy szereted. Persze, az évek során megromolhat ez, de ez nem törvényszerű. Miért akarsz lemondani egy szép életről ilyen fiatalon, a biztos rosszat választva?

2013. jún. 12. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/96 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem a szerelem nem tart egy életen át, vagy csak eddig én nem voltam ilyen szerencsés :)
2013. jún. 12. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/96 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!

Az előttem szólók nagyon okos dolgokat írtak le!

miért nem adsz magadnak időt, hogy élj egy kicsit?

szerintem ahhoz, hogy meghozz egy ilyen döntést, még sok-sok tapasztalatot kell szerezned. kicsit vesd bele magad az életbe. nem kell ennyire racionálisan gondolkoznod ilyen fiatalon (igaz nem írtad a korodat, de szerintem 30 alatt vagy, ugye?)... a szerelem nem döntés kérdése. miért nem várod meg, hogy megtapasztald ezt az érzést, mielőtt végleg elkötelezed magad?


nem lehet, hogy félsz szerelmesnek lenni?

2013. jún. 12. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/96 anonim ***** válasza:
82%
Nem vagyok híve a szerelem nélküli házasságoknak, de most a kérdezőnek kell igazat adnom. Hazudnék, ha azt mondanám, hogy ugyanazt érzem a férjem iránt, mint 15 éve. Már nem vágyunk szerelmesek, ez biztos, mégis jól működik a kapcsolatunk. Már az összekovácsolódás és a kapcsolat építésén folyó munka az, ami összeköt minket, nem a szerelem. Valószínű, hogy a mostani állapot szempontjából tényleg mindegy, hogy annó mennyire voltam belé esve, de én így az igent nem tudtam volna kimondani az oltárnál.
2013. jún. 12. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/96 anonim ***** válasza:
28%

"És cseppet sem nevezném "sz*rnak" a kapcsolatukat..."


BIztos jó barátság a tiétek, ezt nem kétlem. De hogy nem kapcsolat, az 100. Ennyi erővel mindenkivel "kapcsolata" van az embernek, akivel megérti egymást, vagy akivel jobb híján lefekszik.

2013. jún. 12. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/96 A kérdező kommentje:
Utolsó: először olvasd el rendesen, utána írj hülyeségeket.
2013. jún. 12. 12:03
 38/96 anonim ***** válasza:
84%

Én úgy tudom nagyanyám nem szerelemből ment nagyapámhoz, hanem mert kvázi az volt mondva, hogy hozzá megy és kész. Később persze elváltak, de ez más tészta, mert a saját döntés és a kényszer megint nem ugyan az, akkor sem ha nincs szerelem.


Amúgy meg nem kell tündérországban élni, a szerelem előbb utóbb elmúlik, és igen, akkor is jöhet megint egy nagy ő, ha amúgy az első is annak volt mondva. Az emberek nem egyformák, az érzelmeiket sem egyforma intenzitáson élik, nem egyformán értelmezik.

Ha szeretet van, akkor minden van, de ne keverjük a hormonok játékából fakadó illékony sokak által idealizált és igaznak hitt mindent elsöprő szerelemmel, mert az a szaporodást hivatott segíteni, nem a tartós párkapcsolatot. Annyit viszont nem árt tudni, hogy a nem szerelemből házasodott párok esetében nagyobb az esély a funkcionális meddőségre, pont emiatt.

Nem véletlen, hogy az őrültnek nevezett szerelmek első évében, meg a szexuális vonzalmakra épült "tiltott" félrelépések esetén annyi "véletlen" gyermek fogan.


A szerelem nem más mint egy módosult tudatállapot, ami fiziológiailag jól levezethető okokra vezethető vissza és evolúciós szempontból a sikeres szaporodást hivatott elősegíteni. Az agyban egyértelműen függőséget okoz, de nincs ezzel baj, ki van ez találva, csak ne misztifikáljuk túl. Aki szerelmes és épp a szerelem mindenek felettiségéről prédikál, az fiziológiai értelemben olyan, mint egy beszívott drogos.

2013. jún. 12. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/96 anonim ***** válasza:
38%
Te írtad, hogy csak barátok vagytok. Minimális vonzalom van, gondolom szexeltek is. Ez egy egyszerű barátság extrákkal, semmi több. A kapcsolattól messze van.
2013. jún. 12. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/96 A kérdező kommentje:
Olvasd el még egyszer, hátha leesik a tantusz.
2013. jún. 12. 12:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!