Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Mondanátok tapasztalatokat,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mondanátok tapasztalatokat, példákat, szerelem nélkül induló házasságok kimeneteleire?

Figyelt kérdés
Még nem tudom, hogy bele merek-e vágni. Tényleg csak megtörtént esetekre vagyok kíváncsi inkább, nem eszmefuttatásokra. Előre is köszönöm a válaszokat.
2013. jún. 12. 09:32
 61/96 A kérdező kommentje:

Nem volt nagy csalódás, csak simán elmúlt, és már nem azt az embert láttam benne, mint akit megismertem. Vele már nem volt kedvem közös jövőt építeni.


Egyébként meg nem gondolom, hogy a szerelem rossz, most örülnék neki, mert minden sokkal könnyebb lenne.

2013. jún. 12. 13:14
 62/96 anonim ***** válasza:
78%
Ha most örülnél neki, akkor bizony vágysz rá. Mindezek ismeretében megint csak óva intenélek az elhamarkodott házasságtól.
2013. jún. 12. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/96 anonim ***** válasza:
100%

"Nem volt nagy csalódás, csak simán elmúlt, és már nem azt az embert láttam benne, mint akit megismertem. Vele már nem volt kedvem közös jövőt építeni."


Ha tettetek volna a kapcsolatért, valószínűleg hosszabb ideig maradt volna. Vagy nem szerelmes voltál, csak a hormonjaid lángoltak fel. Persze csak találgatni tudok.



"Egyébként meg nem gondolom, hogy a szerelem rossz, most örülnék neki, mert minden sokkal könnyebb lenne."


Akkor mégsem vagy annyira boldog és elégedett, ahogy "üzented" előbb egy hozzászólónak. Elhamarkodott és elkapkodott lépés lenne ez a házasság.


ui: vegyél észre valamit. Idegen emberek tömege próbál meggyőzni téged arról, hogy a vesztedbe rohannál. Nekik semmi előnyük nem lesz abból, hogy milyen döntést hozol, mégis látod, hogy próbálnak téged meggyőzni, hogy ne kövess el hibát. Ez szerintem nagyon megható.

2013. jún. 12. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/96 A kérdező kommentje:

Értem, hogy ne házasodjunk, de akkor szakítanom kell vele, mert nem vagyok szerelmes?

Ezek alapján ugyanis azt a következtetést vonom le, hogy szerintetek soha nem lesz belőle "normális" kapcsolat, jól gondolom? Akkor meg csak időpocsékolás, nem?

2013. jún. 12. 13:22
 65/96 anonim ***** válasza:
Ezt nem mondtuk,csak a házasságnak elvileg egy komoly életre szóló döntésnek kéne lennie eredetileg és nálad ezek a feltételek úgy tűnik nincsenek meg,ha már itt minket is kérdezgetsz...
2013. jún. 12. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/96 A kérdező kommentje:
De, igen, mondtátok, csak talán kicsit burkoltabban. Mert ha valami nem működik, ha valami hiányzik, ha nem vagyok boldog, stb. akkor hülyeség járni nem?
2013. jún. 12. 13:30
 67/96 anonim ***** válasza:

Hát nézd, az én fejemben valahogy az van, hogy szerelem nélkül épp együtt lehet lenni valakivel, ha aktuálisan kölcsönösen jól érzitek magatokat. Nekem ez a házassághoz nagyon kevés lenne, és előbb utóbb vagy kialakulna a szerelem (a mostani párommal sem első látásra szerettünk egymásba, hanem hosszabb ismeretség után) vagy jönne valaki, akibe szerelmes leszek.

Nem hiszem, hogy mostmár nagyon jól érezném magam egy ilyen kapcsolatban, de ez csak én vagyok. Nekem kell az, hogy tudjam magamról, teljes szívvel jelen vagyok a kapcsolatban. Minden egyéb próbálkozásom eddig arra, hogy a pusztán józan ésszel beláthatóan alkalmas férfival alakítsak párost, csúfos kudarcba fulladt.


Igaz, az első pár esetben a szerelmi kapcsolataim is sikertelenül végződtek, de ezt nem a szerelem rovására írom, hanem a rossz választásra, a saját gyengeségemre, az ember- és önismeret hiányára. Szerintem tartós boldogságot, közös életet akkor lehet tervezni, ha a józan ész és a szerelem is megvan együtt.


Ha mostmár az a kérdés, hogy együtt maradj-e egyáltalán vele, akkor hogy jött szóba a házasság?

2013. jún. 12. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/96 A kérdező kommentje:

Úgy, hogy én ugyan bizonytalan vagyok, de egyáltalán nem így láttam magam előtt a jövőnket, mint amilyen válaszok érkeztek.


És egy kis iróniával írtam, hogy akkor szakítanom kéne-e. Én meg úgy nem tudnék meglenni egy kapcsolatban, hogy tudom, hogy nem tart sehová. Hogy nem lesz minden nap egyre jobb és jobb, és nem lesz mindig egyre közelebb a házassághoz.

2013. jún. 12. 13:40
 69/96 anonim ***** válasza:

"Értem, hogy ne házasodjunk, de akkor szakítanom kell vele, mert nem vagyok szerelmes?

Ezek alapján ugyanis azt a következtetést vonom le, hogy szerintetek soha nem lesz belőle "normális" kapcsolat, jól gondolom? Akkor meg csak időpocsékolás, nem?"


Nekem már az is furcsa, hogy miért vagy olyannal, akihez nem fűz szerelem? Soha nem volt olyan párkapcsolatom, ahol nem lettek volna kölcsönös érzelmek egymás iránt.

Azért együtt lenni valakivel, hogy épp ne legyél egyedül, szerintem értelmetlen.

Hogy lesz-e normális párkapcsolat, igazán az idő döntené el. Még az IS elképzelhető, hogy lesz, de a leírások alapján erre a te korodban, a te helyzetedben nagyon nagyon minimális az esély.

Végül is nincs akadálya, hogy megpróbáld, mert tulajdonképpen el lehet válni bármikor. Csak éppen érdemes erre elpazarolnod éveket?

2013. jún. 12. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/96 anonim ***** válasza:

"Én meg úgy nem tudnék meglenni egy kapcsolatban, hogy tudom, hogy nem tart sehová. Hogy nem lesz minden nap egyre jobb és jobb, és nem lesz mindig egyre közelebb a házassághoz."


Két dolgot keversz itt most össze egy mondatban.

Az igazi szerelmi kapcsolat (nem rajongás, fellángolás, megkívánás, flört, hanem IGAZI és SZERELMI kapcsolat) az összeszokással egyre jobbá és mélyebbé válik. A kezdeti félszegség, félreértések, aggódások, szorongások (elég jó leszek-e neki) után eljön a felszabadító bizonyosság: igen, tényleg működik, tényleg boldogok vagyunk, tényleg így szeretjük egymást. És ez napról napra szebb, hiszen nap nap után kinyílik a másikban egy-egy újabb ajtó, és egyre mélyebben ismerik és szeretik egymást a felek. Közben egyre több közös fejlődési lehetőség van, ki-ki tanul a másiktól, ami neki esetleg gyengéje, és segíti a társát, amiben tud.

Egy ilyen kapcsolat egyre jobbá válik az évek során, és nem kihűlik, elenyészik, megromlik.


Hogy a házasság egyre közelebb van, hát ez mindig olyan fura kérdés. Ha az együttlét célja a házasság, és nem maga a kapcsolat léte a cél és ok, amiért ketten együtt vannak, az nekem már alapból nagyjából érthetetlen. Látom, olvasom, hallom, tapasztalom, mennyien így vannak ezzel, de sajnos empátiás képességem itt csődöt mond. Nem tudom elképzelni, hogy az esküvő afféle célszalagként lebegjen elöl, amit csak át kell szakítani, azzal kész is. Félreértés ne essék, nem vagyok az "az csak egy darab papír" típusú fanyalgó, a házasságot szép, fontos emberi intézménynek, az esküvőt komoly emberi gesztusnak tartom a másik felé. De nem végállomás és nem a kapcsolatnak a célja.

2013. jún. 12. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!