Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Mondanátok tapasztalatokat,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mondanátok tapasztalatokat, példákat, szerelem nélkül induló házasságok kimeneteleire?

Figyelt kérdés
Még nem tudom, hogy bele merek-e vágni. Tényleg csak megtörtént esetekre vagyok kíváncsi inkább, nem eszmefuttatásokra. Előre is köszönöm a válaszokat.
2013. jún. 12. 09:32
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯
 1/96 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, a nagynéném így ment férjhez a harmadik férjéhez.

Azért ment hozzá, mert hosszú éveken keresztül szomszédok voltak, és a nagynéném sokat átjárt hozzá segíteni neki. Takarított, főzőtt rá, pusztán kedvességből. A férfinak volt 4 gyereke, egyik sem törődött az apjával. Körülbelül két év után a szomszéd azt mondta neki, hogy szeretné ráhagyni a vagyonát (ház meg pénz), mert a gyerekei nem foglalkoznak vele, ő pedig segít neki mindig. El is ment ügyvédhez a férfi, és ott azt mondták, hogy kössenek házasságot, mert az szinte megtámadhatatlan. A korkülönbség 40 év volt. A gyerekei persze megtámadták a férfi halála után, a nénikém az örökség körülbelül felét kapta meg, a másik felét a gyerekek között szétosztották. A nagynéném így is jól járt, kényelmesen megél ebből.

2013. jún. 12. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/96 anonim ***** válasza:
86%

Szerintem ez maximum idősebb korban elfogadható, 60 évesként vagy idősebben. Mivel ilyenkor már nem annyira lényeges a fizikális vonzalom és szexualitás egy kapcsolatban,a mire egy fiatalnak igénye van, hanem inkább az a fontos, hogy jól megértsék egymást, kijöjjenek, jól érezzék magukat együtt.


Aki viszont fiatalként belevágna ebbe, azt nem tudom megérteni. Ha valaki iránt hónapok, évek alatt nem alakul ki vonzalom, akkor egy házasság folyamán sem fog. Egy ilyen házasságban pedig az egyik fél vagy át van vágva (mert nem tudja, hogy mit érez a másik - vagyis mit nem), vagy tudatosan lemond a saját boldogságáról és az évek után befásult, baráti kapcsolatban él. Az ilyen kapcsolatok óhatatlanul megromlanak, mert akit nem szeretünk, annak nem bírjuk elviselni a rossz tulajdonságait, azzal nincs motiváció, hogy megoldjuk a konfliktusokat, azzal nincsenek szép emlékek, ami miatt azt mondhatjuk magunknak, hogy ezért megéri rendbehozni, küzdeni érte, mert ilyen jó is volt... ott csak langyos húgyban tapicskolás van...

2013. jún. 12. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/96 anonim ***** válasza:
100%
Első vagyok. Neked milyen indokod lenne egyébként arra, hogy házasodj? Mert mindennek van valami oka, ha nem szerelem, akkor valami érdek, bármelyik fél részéről.
2013. jún. 12. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/96 anonim ***** válasza:
67%
én nem mennék bele. annak tuti nincs jó vége egy idő után. mennyi idős vagy? miért szeretnél ilyenbe belemenni?
2013. jún. 12. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/96 anonim ***** válasza:
79%
Racionális okokból mentem a férjemhez. Szeretem mint ember, a szex egyre jobb ahogy az idő telik. Néha már szerelmesnek érzem magam.nem bántam meg. Ő nem tudja hogy .nem szerelemből házasodtunk de nem is fogja mert semmi értelme nem lenne.
2013. jún. 12. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/96 A kérdező kommentje:

A szerelem nem egyenlő a vonzalommal. (másodiknak)


Kb. ugyanolyan okokból, mint az utolsó. Szeretem, tisztelem, meg is becsülném nagyon, csak éppen szerelmes nem vagyok. Korán szeretnék családot, viszonylag fiatal vagyok.

2013. jún. 12. 10:25
 7/96 anonim ***** válasza:
86%

Kedves Kérdező!


És mit fogsz csinálni, ha jön a nagy szerelem? A megbecsülésed, szereteted elég lesz-e, hogy a szenvedélyről lemondj érte?

Vagy akkor majd jön az "egyszer van az életben ilyen érzelem, nem mondhatok le róla a férjem kedvéért, akit sose szerettem és egyébként is horkol meg böfög néha" kezdetű ideológia arról, hogy miért is kell otthagynod x év után azt, aki azt hitte, szereted?

2013. jún. 12. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/96 A kérdező kommentje:
Ha jön a nagy szerelem, akkor sajnálni fogom, hogy úgy döntöttem fiatalabb koromban ahogy, de a társam mellett kitartanék. Azért az, hogy nincs szerelem, nem azt jelenti, hogy egy számomra teljesen közömbös akárkihez hozzámennék, aki szembejön az utcán. Ő a legjobb barátom, mindig számíthatok rá, és ő is rám. Attól, hogy nincs szerelem, még lehetnek elvek, meg hűség, meg szeretet, nem?
2013. jún. 12. 10:38
 9/96 anonim ***** válasza:
Persze, hogy nem egyenlő a szerelem a vonzalommal, de biológiailag és pszichológiailag bizonyított tény, hogy azon alapszik. Ugyanis a szerelem egy idegi agyműködési és egy hormonális folyamat, melynek kezdeti fázisai a vonzódás és az érdeklődés. Ahol ez hiányzik, ott SOSEM lesz szerelem.
2013. jún. 12. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/96 A kérdező kommentje:
Vonzódom hozzá.
2013. jún. 12. 10:41
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!