Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Akik nem akarnak házasodni,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Akik nem akarnak házasodni, miért nem?

Figyelt kérdés

Akinek az lenne a válasza, hogy "mert nem találok (megfelelő) párt", abban az esetben kíváncsi lennék ennek az okaira.


A kormány ugyebár szeretné elérni, hogy növekedjen a népesség, és ezt anyagi megoldásokkal akarják elérni. Ez egyértelműen zsákutca, mert az olyan nyugati utópiákban, mint Svájc, vagy Norvégia, sem születik elég gyerek. Ami közös Magyarország, és az említett nyugati országok között, hogy mindegyikben jelentősen csökkent a házasságok aránya mondjuk 70 évvel ezelőtthöz képest (illetve jelentősen nőtt a válások aránya, de ez egy másik téma).


Ezekből az adatokból egyértelmű következtetés szerintem, hogy nem anyagi okok miatt nem születik elég gyerek, hanem mert egyszerűen nincs elég komoly kapcsolat, amiből házasság, majd közös család válna.


Szóval arra lennék kíváncsi, hogy miért van ez? Ti miért nem házasodtok? Ha azért, mert nem találtok megfelelő párt, akkor mi ennek az oka nálatok? Nemet és kort is írjatok, ha kérhetem.



szept. 17. 10:44
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 81/87 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is krva gáz ennyire vakon bízni valakiben. Én nagyon szeretem a férjemet, ő is engem, de az életben semmi sem 100% valóban. Akármi történhet ami miatt kisiklik minden. Nagyon oda kell figyelni egymásra és kölcsönösen kell dolgozni azon, hogy a házasság évtizedekig működjön. Ha az egyik fél kevesebbet tesz bele, akkor már ott van az, hogy akármikor tönkremehet. Sajnos ez így van. Buta az aki sosem veszi számításba a rosszabb eshetőséget és azt hiszi, hogy mindig minden klappolni fog. Erre mondják azt, hogy előre iszik a medve bőrére. Az lenne ironikus, hogyha kiderül majd, hogy az ennyire tökéletes kapcsolat (amihez házasság sem kell!) az ami egy rakás xar és a másik, akit annyira istenítenek évek óta félremegy. De az is durva, hogy mennyire bizonygatja itt valaki azt, hogy a kapcsolata mennyire tökéletes. Hmmm... Ha annyira tökéletes lenne, nem akarnád bizonygatni vad idegen embereknek. Szerintem csak magadat akarod meggyőzni. Nekem meg ez a véleményem.
tegnap 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/87 anonim ***** válasza:
0%

És attól, hogy hozzámegyek nem kefél félre? :) szerintem ha akar úgyis félredug...

Figyu, én tényleg ismerem a párom.. És soha nem dobna el se engem se a gyerekünket... Nagyon nem az a fajta... 6 év alatt soha rá se nézett másra... Az elejétől kezdve használjuk egymás telefonját is... Nem jár el itthonról a haverokkal soha... Maximum velem. Munkába és haza... Mindenhova máshova együtt járunk... Szóval nemtudom mikor csalna meg 🤭 Neki mindig én voltam a legfontosabb... Ugyanúgy nekem ő... Soha nem csalnám meg.. Mert soha nem tudnám bántani... És ő is elég egyenes hozzá, hogy ne tegye meg... Ha egyszer el is válnának az útjaink az nem megcsalás miatt lesz... Ebben 100000% biztos vagyok... 🙂

tegnap 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/87 anonim ***** válasza:
48%
Hát, figyu, valami biztos, hogy van, mert nagyon görcsösen bizonygatod hosszú litániákba foglalva, hogy mennyire tökéletes a kapcsolatod. Ha tökéletes lenne, nem akarnád bizonygatni. Senkit sem érdekel, rajtad kívül persze. Én nem az vagyok akivel vitázol, de az feltűnt, hogy ki vagy te, hogy ennyire tudatni kell egy anonim oldalon anonim embereknek azt, hogy boldog vagy? Sokszor az ilyen emberek azok akik valamit kirakatba tesznek és a négy fal között azonban a fele se igaz annak amit előadnak. Neked van egy véleményed, neki is van egy véleménye. Soha nem fogjàtok egymást meggyőzni. Amúgy aki házas az is félre tud lépni, persze, de a lelécelés is jóval nehezebb, mint egy pasim-csajom kapcsolatban.
tegnap 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/87 anonim ***** válasza:

Én már nem akarok. Van egy jó látogató kapcsolatom hosszabb ideje, ennél tovább már nem tervezek menni.

Fiatalon szerettem volna férjhez menni, nem anyagi, hanem érzelmi okokból. Úgy éreztem, ha megtalálom életem szerelmét, akár a Föld túlsó végére is elmennék vele.

Ma már úgy látom, nagy eséllyel csak boldogtalan lettem volna, ha ezt megteszem. A férfiaknak talán ezreléke olyan, hogy jó velük házasságban élni életünk végéig. Másrészt főleg Magyarországon a házasság még ma is úgy néz ki, hogy a nő dolga a háztartásvezetés, főzés-mosás-takarítás. Én becsavarodtam volna ettől.

Másrészt arra is nagy az esély, hogy valaki bántalmazó kapcsolatba kerül. A legtöbb bántalmazó a házasságkötésig megjátssza magát. A legriasztóbb az lenne, hogyha a lakásomat, értékeimet is elveszteném, mert a puszta életemet kell menteni. Csak kifejezett biztosítékokkal házasodnék. Ha pedig elmentem volna pl. Amerikába valaki után, na onnan extrém nehéz hazakeveredni, ha az aranyosnak látszó férjecske elkezdi verni az embert. Milliókba is kerülhet egy visszatelepülés. Ha el is mennék külföldre, megmaradnék Európában, mert onnan könnyebb hazajutni baj esetén.

Ha mégis házasodnék, azt házassági szerződéssel tenném. Az időskori megélhetésemet senki kedvéért se kockáztatnám.

tegnap 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/87 anonim ***** válasza:

Szerintem felesleges bizonygatni, hogy a házasság nem sokat ér. Évezredekig így kötöttek békét a népek és nagyon fontos volt. Most is az. A diploma is csak egy darab papír, de lehetővé teszi, hogy ne 3 műszakban dolgozz heti 6 napot maximum 350 nettóért.


Egyébként felnőtt nő vagy. Már rá kellett volna jönni, hogy a férfi nem úgy szeret, mint a nő. A férfi a szemével szeret. Azt szereti ami szép. Használja akit/amit lehet.


Voltam házas pasik szeretője. Nagyon kreatívak. Étteremben voltunk közben a feleségnek telefonon mondta milyen dugó van. Simán kivesz egy szabadnapot és nőzik. Előre megrendeli a bevásárlást és a 1,5 vásárlás helyett szeretőzik.


A férfi a farka után megy. Neked jelent vlmt a 6 év és a gyerek. Neki talán fele annyit sem. Hogy mit mond nem jelent semmit. Amit tesz érted, amennyit tesz érted annyit érsz neki.


Ha nem érsz neki annyit nem vesz el. Ennyire egyszerű.


Az hogy nincs pénz nagy lagzira az egy baromság. Csak nem akar. Erre könnyű rá fogni. Ne négy buta.


Legalább gyűjtsd össze azt a 6-12 havi fizetését, hogy ne ess akkorát, ha mégsem alakulnak jól a dolgok. Ha minden jól megy akkor sem árt ha van pénz. Mi neked akarunk jót, azzal, hogy próbáljuk a szemed felnyitni.


Ne járj úgy, mint mi... Gyűjtsd össze azt a pénzt és ne légy ennyire naiv.

tegnap 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/87 anonim ***** válasza:

85.: Attól, hogy te nem megfelelő pasikat fogtál ki, még nem mind olyan, akinek csak a szex fontos. Úgy beszélsz a férfiakról, mintha nem lennének érzelmeik.

Férfiból, nőből is van sok olyan, aki csak használja a másik embert. Más meg szereti.

tegnap 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/87 anonim ***** válasza:
Huhh... Pont nem az a fajta ember vagyok aki a kirakatba rakja az életét. Nem szándékozok senkinek semmit bizonygatni. Ha valami nem lenne rendben valoszinűleg nem isteníteném a neten a párom... De ha így gondoljátok.. Hát akkor gondoljátok 😬. Magamat nem kell meggyőznöm köszi, jobb életet nem is kívánhatnék magamnak, mert meg van mindenem amire valaha vágytam 🤗Sajnállak, ha nektek nincs, de ne rajtam éljétek ki a boldogtalanságotok, ott a férjecskétek, legyetek legalább fele olyan boldogok mint én. 😊 Én itt lezártam... Minden jót. 🤗
tegnap 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!