Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Akik nem akarnak házasodni,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Akik nem akarnak házasodni, miért nem?

Figyelt kérdés

Akinek az lenne a válasza, hogy "mert nem találok (megfelelő) párt", abban az esetben kíváncsi lennék ennek az okaira.


A kormány ugyebár szeretné elérni, hogy növekedjen a népesség, és ezt anyagi megoldásokkal akarják elérni. Ez egyértelműen zsákutca, mert az olyan nyugati utópiákban, mint Svájc, vagy Norvégia, sem születik elég gyerek. Ami közös Magyarország, és az említett nyugati országok között, hogy mindegyikben jelentősen csökkent a házasságok aránya mondjuk 70 évvel ezelőtthöz képest (illetve jelentősen nőtt a válások aránya, de ez egy másik téma).


Ezekből az adatokból egyértelmű következtetés szerintem, hogy nem anyagi okok miatt nem születik elég gyerek, hanem mert egyszerűen nincs elég komoly kapcsolat, amiből házasság, majd közös család válna.


Szóval arra lennék kíváncsi, hogy miért van ez? Ti miért nem házasodtok? Ha azért, mert nem találtok megfelelő párt, akkor mi ennek az oka nálatok? Nemet és kort is írjatok, ha kérhetem.



tegnapelőtt 10:44
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 41/87 anonim ***** válasza:
30%

"Jogilag semmilyen formában nem lehet a beteg állapotáról tájékoztatni azt, aki nem családtag vagy rokon!"

De az élettárs ugyanúgy rokonnak, illetve hozzátartozónak számít, mint a házastárs. Annyi a különbség, hogy az élettárs csak hozzátartozó, míg a házastárs már közeli hozzátartozó.

A konkrét jogszabályoknak nem tudtam most 10 perc alatt utánaolvasni, de ha a wikipédia igazat ír, ha szüleid csak élettársak lettek volna, ugyanúgy dönthetett volna a kezelésről.

[link]

"Az élettárs jogosult egészségügyi információkat kapni élettársa egészségi állapotáról, illetve akadályoztatása esetén dönteni annak kezeléséről. A házastárshoz hasonlóan az élettárs köteles és jogosult élettársa temetése ügyében eljárni."

[link]

A ptk szerint

"(1) Élettársi kapcsolat áll fenn két olyan, házasságkötés nélkül közös háztartásban, érzelmi és gazdasági közösségben (a továbbiakban: életközösség) együtt élő személy között, akik közül egyiknek sem áll fenn mással házassági életközössége, bejegyzett élettársi életközössége vagy élettársi kapcsolata, és akik nem állnak egymással egyenesági rokonságban vagy testvéri kapcsolatban.

(2) Az élettársi kapcsolat az (1) bekezdésben foglalt feltételek fennállása esetén az életközösség létesítésével jön létre, és megszűnik, ha az élettársak egymással házasságot kötnek, bejegyzett élettársi kapcsolatot létesítenek vagy az életközösségük véget ér."

Tehát házasságkötés nélkül is ugyanazok a jogok megilletnek az élettársammal kapcsolatban amik házastársként megilletnének, ugyanúgy kérhetek róla információt, ugyanúgy eljárhatok az ügyében, stb. Csak az élettársi viszonyhoz nem kell aláírnom SEMMIT, ha szétköltözünk, vagy szakítunk, automatikusan megszűnik, és kész. Nagyságrendekkel praktikusabb mint házasságot kötni. A házasságnak főleg vagyoni szerepe van, főleg ha hiteleket akartok felvenni, mert sok hitel házassághoz van kötve. Azon túl olyan mint egy élettársi kapcsolat, csak utóbbihoz nem kell aláírnod semmit és könnyebb felbontani is.

Ráadásul élettársak lehetnek azonos neműek is, míg házastársak nem.

tegnapelőtt 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/87 anonim ***** válasza:
86%
41-es, én sima pasim/csajom kapcsolatról írtam, nem élettársiról! Cuki vagy, hogy bemasolgattad ide a paragrafusokat, de 10 parból 9-ben nem bejegyzett élettársak a felek, abban az esetben pedig az általad bemasolt jogi paragrafusok nem érvényesek. Tudom, mert 12 éve eüs vagyok. Tisztában vagyok azzal, hogy kinek adhattam és kinek nem adhattam felvilágosítást a beteg állapotáról.
tegnapelőtt 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/87 anonim ***** válasza:
83%

#41

“ közös háztartásban, érzelmi és gazdasági közösségben (a továbbiakban: életközösség) együtt élő személy”

Mondjuk ez elég necces. Hogyan állapítják meg ezeket?

Mármint te ma kórházba kerülsz, én meg odamegyek és közlöm hogy az élettársad vagyok, hát papír nyilván nincs róla meg semmi nyoma sehol, de eskü így van….? :D

tegnapelőtt 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/87 anonim ***** válasza:
86%
Az élettárs, ha nem bejegyzett kapcsolat, nem tud intézkedni.
tegnapelőtt 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/87 anonim ***** válasza:
86%
43-as, sehogy, ilyen nincs! Én pl hiába vagyok az édesapám biológiai lánya, egy háztartásban éltünk akkoriban és amikor jeleztem, hogy szeretném megnézni az édesapám lázlapját, elzavarta a nővérke, hogy a gdpr illetve betegjogok miatt nekem ehhez nincsen jogosultságom és ha megmutatja, akkor őt kirúghatják. Nagyon meg van szabva az, hogy kinek adhat az eü szakszemélyzet felvilágosítást. Nagyon cuki, hogy ez így ide bele lett copy paste-olva, de a valóságban nem így működik.
tegnapelőtt 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/87 anonim ***** válasza:
44%

"de 10 parból 9-ben nem bejegyzett élettársak a felek, abban az esetben pedig az általad bemasolt jogi paragrafusok nem érvényesek. Tudom, mert 12 éve eüs vagyok"

Akkor azt is tudnod kellene hogy az élettársi kapcsolat és a bejegyzett élettársi kapcsolat két teljesen különálló fogalom... Bejegyzett élettársi kapcsolatot anyakönyvvezetőnél kötnek és a jogok a házassághoz hasonlítanak, míg élettársi kapcsolat automatikusan jön létre, kevesebb vagyoni joggal és közjegyzővel is köttethető, de nem is kötelező megkötni. Az általam bemásolt jogi paragrafusok érvényesek, mert NEM a bejegyzett élettársi viszonyra, hanem az élettársi kapcsolatra vonatkoznak.

tegnapelőtt 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/87 anonim ***** válasza:
22%

"Mármint te ma kórházba kerülsz, én meg odamegyek és közlöm hogy az élettársad vagyok, hát papír nyilván nincs róla meg semmi nyoma sehol, de eskü így van….? :D"

Lehet róla papírt kiállítani közjegyzőnél.

[link]

Pl. az 1997. évi XLVII. törvény

az egészségügyi és a hozzájuk kapcsolódó személyes adatok kezeléséről és védelméről szóló törvény is közeli hozzátartozóként kezeli az élettársakat:

"j) közeli hozzátartozó: a házastárs, az egyeneságbeli rokon, az örökbe fogadott, a mostoha- és nevelt gyermek, az örökbe fogadó, a mostoha- és nevelőszülő, valamint a testvér és az ÉLETTÁRS;"

Nem tudom ezt a valóságban hogyan ellenőrzik, de az tény, hogy a jogszabályok így rendelkeznek.

tegnapelőtt 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/87 anonim ***** válasza:
79%
Hiába hajtogatod a jogi paragrafusokat, attól nincsen igazad. Mivel odamegy Kis Jóska, hogy ő a Nagy Juli élettarsa és ezt így csak benyögi, senki sem fogja neki elhinni. Csak mondom. Tudod, messziről jött ember bármit mondhat. Hiába mondod, hogy ez meg az a szabály, meg etc, attól nem adunk kórházban felvilágosítást csak úgy bemondasra senkinek sem. Sőt, mondok jobbat neked! Szülés előtt járóbeteg ellátásban dolgoztam gyermekrendelőben. Be kellett mutatnia az utolsó fél évben minden gyermek kísérőjének az igazolványát, hogy ő valóban az e akinek mondja magát. Tehát le kellett csekkolnom, hogy tényleg az édesanya hozta e a gyermeket vizsgálatra és tényleg az e akinek mondja magat. Csak mondom, hogy van ilyen is már. Cuki vagy tényleg, hogy ennyire jártas vagy a beteg jogokban, több embernek kellene ennyire flottul tudnia ezeket, mert az eüben kevesebb lenne a szakmai visszaélés, azonban sajnálom, de nem így működik a dolog. Próbáld ki egyszer élesben egy fiú/lány haveroddal. Falakba fogsz ütközni!
tegnapelőtt 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/87 anonim ***** válasza:
79%

#47

De ha már papír van róla akkor az papír és hivatalos és fújfúj, eddig pont ezért volt “jobb” az élettársi kapcsolat mert nem kell hivatali papír róla. Most akkor mi van? :D

tegnapelőtt 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/87 anonim ***** válasza:
7%

A csaladjat nem tudod levakarni .

Azt hiszi barmit megtehet mar akkor veled.

tegnapelőtt 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!