Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Akik nem akarnak házasodni,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Akik nem akarnak házasodni, miért nem?

Figyelt kérdés

Akinek az lenne a válasza, hogy "mert nem találok (megfelelő) párt", abban az esetben kíváncsi lennék ennek az okaira.


A kormány ugyebár szeretné elérni, hogy növekedjen a népesség, és ezt anyagi megoldásokkal akarják elérni. Ez egyértelműen zsákutca, mert az olyan nyugati utópiákban, mint Svájc, vagy Norvégia, sem születik elég gyerek. Ami közös Magyarország, és az említett nyugati országok között, hogy mindegyikben jelentősen csökkent a házasságok aránya mondjuk 70 évvel ezelőtthöz képest (illetve jelentősen nőtt a válások aránya, de ez egy másik téma).


Ezekből az adatokból egyértelmű következtetés szerintem, hogy nem anyagi okok miatt nem születik elég gyerek, hanem mert egyszerűen nincs elég komoly kapcsolat, amiből házasság, majd közös család válna.


Szóval arra lennék kíváncsi, hogy miért van ez? Ti miért nem házasodtok? Ha azért, mert nem találtok megfelelő párt, akkor mi ennek az oka nálatok? Nemet és kort is írjatok, ha kérhetem.



tegnapelőtt 10:44
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 21/87 anonim ***** válasza:
100%
#15-ös miért lett lepontozva? Hivatali munkaidőben tényleg ingyenes a házasságkötés. Csak a körítés ami drága, de az úgyis önkéntes.
tegnapelőtt 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/87 anonim ***** válasza:
42%

Igazából elméletben jól hangzik a házasság, de nekem a pénzközösködés nem tetszik.


Ha ezt ki lehetne küszöbölni, simán férjhez mennék.


De nincs párom, mert nem igazán bízom az emberekben. Nagyon unalmas vagyok, és én így szeretem magamat, így van lelki békém, de másoknak ez nem jön be.


Ha lehetne írni magamnak egy sztorit, meg tudnám alkotni a számomra tökéletes férfit, de ilyen nincs, szóval maradok egyedül.


De gyereket soha nem vállalnék.

tegnapelőtt 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/87 anonim ***** válasza:
60%

Általában akik azt hajtogatják, hogy egy darab papír, azoknak tényleg nem egy darab papír.😅 Sokan azért mondják ezt, mert félnek az elköteleződéstől és ha szakítani akarnak egy házasságból nehezebb és anyagilag nagyon megterhelő kilépni. Csak ugye ezt nem vallják be és inkább azt mondják, hogy mi az már, csak egy darab papír.


Na, lehet lepontozni!☺️

tegnapelőtt 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/87 anonim ***** válasza:
26%
A házasságok több, mint fele válással végződik, a maradék meg olyan, amilyen. De peeeeersze, nem csam egy darab papír.. :D
tegnapelőtt 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/87 anonim ***** válasza:
42%
23, ha most be kéne menni kormányablakba lenyilatkozni, hogy szereted anyádat, megtennéd? Adna többet a kapcsolatotokhoz, hogy van róla papír?
tegnapelőtt 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/87 anonim ***** válasza:
86%

Még nem kérték meg a kezem, ezért.


34/N

tegnapelőtt 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/87 anonim ***** válasza:
60%

#25

Miért ne?

Amúgy pl ha a szüleim nem lettek volna házasok amikor születtem, akkor kb ahogy írod, be kellett volna menni külön lepapírozni hogy apám gyereke vagyok.

(Nem a #23-as vagyok, de egyetértek vele)

tegnapelőtt 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/87 A kérdező kommentje:
#26 Miért? Nem találtál megfelelő férfit, vagy már együtt vagy valakivel, cska az illető nem kérte meg a kezedet?
tegnapelőtt 14:02
 29/87 anonim ***** válasza:
45%

Szerintem a házasságmánia és a házasságfóbia egyaránt megmosolyogtató. Annyira jelentéktelen, de komolyan...


Ha valakiknek fontos, akkor szuper, csinálják. Ha meg nem, akkor ne, tök mindegy.

tegnapelőtt 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/87 anonim ***** válasza:
59%

"ha szakítani akarnak egy házasságból nehezebb és anyagilag nagyon megterhelő kilépni"


De ez nem pozitívum. Egy csomóan ezért csalnak és nem lépnek. Nem romantikusabb, amikor valaki önszántából van veled, nem a közös hitel miatt?

tegnapelőtt 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!