Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Akik nem akarnak házasodni,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Akik nem akarnak házasodni, miért nem?

Figyelt kérdés

Akinek az lenne a válasza, hogy "mert nem találok (megfelelő) párt", abban az esetben kíváncsi lennék ennek az okaira.


A kormány ugyebár szeretné elérni, hogy növekedjen a népesség, és ezt anyagi megoldásokkal akarják elérni. Ez egyértelműen zsákutca, mert az olyan nyugati utópiákban, mint Svájc, vagy Norvégia, sem születik elég gyerek. Ami közös Magyarország, és az említett nyugati országok között, hogy mindegyikben jelentősen csökkent a házasságok aránya mondjuk 70 évvel ezelőtthöz képest (illetve jelentősen nőtt a válások aránya, de ez egy másik téma).


Ezekből az adatokból egyértelmű következtetés szerintem, hogy nem anyagi okok miatt nem születik elég gyerek, hanem mert egyszerűen nincs elég komoly kapcsolat, amiből házasság, majd közös család válna.


Szóval arra lennék kíváncsi, hogy miért van ez? Ti miért nem házasodtok? Ha azért, mert nem találtok megfelelő párt, akkor mi ennek az oka nálatok? Nemet és kort is írjatok, ha kérhetem.



tegnapelőtt 10:44
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 51/87 anonim ***** válasza:
17%

"Cuki vagy tényleg, hogy ennyire jártas vagy a beteg jogokban, több embernek kellene ennyire flottul tudnia ezeket, mert az eüben kevesebb lenne a szakmai visszaélés, azonban sajnálom, de nem így működik a dolog. Próbáld ki egyszer élesben egy fiú/lány haveroddal. Falakba fogsz ütközni!"

Elhiszem hogy szabálytalanul működik az egészségügy, de ettől még ugyanúgy jogom van a párom egészségügyi beavatkozásáról dönteni, és az egészségügyi adatait megismerni az élettársaként, mint ha házastársak lennénk. Jogom van hozzá, utána lehet olvasni a jogszabályokban.

"De ha már papír van róla akkor az papír és hivatalos és fújfúj, eddig pont ezért volt “jobb” az élettársi kapcsolat mert nem kell hivatali papír róla. Most akkor mi van? :D"

A papír csak egy opcionális lehetőség, megkönnyíti az azonosítást, de nem kötelező aláírni. Egy korábbi kérdésre válaszolva írtam, hogy ha valaki nehézségekbe ütközik, és nem szeretne belőle hoszas jogi procedúrát és feljelentést, lehet róla papírt íratni. Házassághoz kell, bejegyzett élettársihoz kell, "sima" élettársihoz nem kell, csak egy lehetőség. Minden jog fennáll az élettársi kapcsolat automatikus létrejöttével akkor is, ha nincsen róla papír.

tegnapelőtt 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/87 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen mindegy mihez van jogod elméletben. Elméletben sok mindenhez lenne jogod, mégse kapod meg Magyarországon. Itt a kérdés az volt, hogy mennyiben jobb házasnak lenni, mint nem házasnak. És sajnos az van, hogy az eü felvilágosítás során a kómaban fekvő Juliról nem fog egyik orvos sem Jóskanak felvilágosítást adni, csak mert ő azt állítja, hogy együtt horkolnak éjszaka 5 éve már. Azonban, ha a Jóska hivatalosan férje vagy bejegyzett élettársa Julinak, akkor mindenben kaphat felvilágosítást, sőt döntésképtelen helyzetben (kóma pl) dönthet bizonyos beavatkozásokról is. Kivételt képez a szerv donáció, mert arról senki sem dönthet, ha csak a beteg (Juli) írásban nem tiltakozott ellene. Nem tudom miért ilyen nehéz a felfogásod, de amíg nem tapasztalod addig elhinni sem fogod nekem.😅😅
tegnapelőtt 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/87 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg úgy tudom elképzelni azt, hogy pasimnak/csajomnak felvilágosítást adnak, ha megelőzőleg le lett egyeztetve Julival, hogy Jóska az ő komoly párkapcsolata és hogy a továbbiakban neki is lehet egészségügyi felvilágosítást adni. Tehát a beteg megerősíti az itt annyira emlegetett "élettársi" nem hivatalos együtt élős kapcsolatot. De megjegyzem, a 12 éves pályafutásom alatt ilyesmit egyszer sem láttam. Ilyen esetben érdeklődik egy rokon - anya/apa/tesó/nagymama/nagypapa/nagynéni/nagybácsi/uncsi tesó és az adja tovább ilyen esetben az információt az "élettársnak". Inkább az utóbbi érvényül gyakrabban a magyar egészségügyben.
tegnapelőtt 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/87 anonim ***** válasza:
15%
Mert minek?
tegnapelőtt 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/87 anonim ***** válasza:
0%

Amúgy akik nem akarnak gyereket és anyagi haszon nem jár a házassággal, ott minek házasodnának?

Két csóringer összeteszi a semmit?

A házasságnak mindig is egyetlen értelme volt: a gyerekek felnevelését anyagilag bebiztosítani.Semmi más értelme nincs.

tegnapelőtt 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/87 anonim ***** válasza:
0%
Mert
tegnapelőtt 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/87 anonim ***** válasza:
100%

Sok oka lehet. Többnyire az elköteleződés hiánya, csak hagyni akarnak egy kiskaput, hogy könnyebb legyen lelépni, és az könnyebb ha nem házasok.

Mi házasodtunk, és mikor a férjem kórházba került, engem beengedtek mint a feleségét, az előttem levő hölgyet a pasijához pedig nem, mert nem törvényes hozzátartozó. Végig hallgattam ahogy szegény lány felhívja a párja anyját és elmondja neki sírva mi a helyzet, jönnie kell, mert neki még csak nem is mondanak semmit a párja állapotáról.

Én sosem gondoltam, hogy a házasság csak egy papír, mindketttőnknek fontos volt, de ezek után méginkább úgy gondolom egyáltalán nem mindegy...,hogy van e vagy nincs.

tegnapelőtt 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/87 anonim ***** válasza:
74%
55. Mert miért ne házasodhatnának? Szerencsére a Házasság nincs szaporodáshoz kötve. Attól, hogy valakik nem akarnak gyereket, még akarhatnak hivatalosan, házasságban egy család lenni.
tegnapelőtt 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/87 anonim ***** válasza:
73%

A forditottjarol pedig meg csak szo sem esett, amikor a parok gyereket akarnak/van is nekik, ellenben hazasodni eszukben sincs. Oknak kivetel nelkul (legalabbis akikkel en beszeltem errol) mind azt hoztak fel, hogy maceras valni, nem olyan konnyu lelepni.


Oke, valoper nincs, de gyerekelhelyezes, es tartas van, vagy nincs? Amiatt meg ugyanugy ugyvedhez/birosagra kell menni. Es az eletkozosseg alatt szerzett javakat is el kell osztani, raadasul ugy tudom, az eggyel bonyolultabb folyamat, mint a hazassagi kozos vagyon elosztasa.

tegnapelőtt 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/87 anonim ***** válasza:
55%

#58 Figyelj, segítek.

Ez volt a kérdező kérdése:

"Akik nem akarnak házasodni, miért nem?"

tegnapelőtt 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!