Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Akik nem akarnak házasodni,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Akik nem akarnak házasodni, miért nem?

Figyelt kérdés

Akinek az lenne a válasza, hogy "mert nem találok (megfelelő) párt", abban az esetben kíváncsi lennék ennek az okaira.


A kormány ugyebár szeretné elérni, hogy növekedjen a népesség, és ezt anyagi megoldásokkal akarják elérni. Ez egyértelműen zsákutca, mert az olyan nyugati utópiákban, mint Svájc, vagy Norvégia, sem születik elég gyerek. Ami közös Magyarország, és az említett nyugati országok között, hogy mindegyikben jelentősen csökkent a házasságok aránya mondjuk 70 évvel ezelőtthöz képest (illetve jelentősen nőtt a válások aránya, de ez egy másik téma).


Ezekből az adatokból egyértelmű következtetés szerintem, hogy nem anyagi okok miatt nem születik elég gyerek, hanem mert egyszerűen nincs elég komoly kapcsolat, amiből házasság, majd közös család válna.


Szóval arra lennék kíváncsi, hogy miért van ez? Ti miért nem házasodtok? Ha azért, mert nem találtok megfelelő párt, akkor mi ennek az oka nálatok? Nemet és kort is írjatok, ha kérhetem.



tegnapelőtt 10:44
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/79 anonim ***** válasza:
53%

Nálam több tényező játszik köre: van egy alapbetegségem, ami miatt alapból nem kellenek senkinek sem; nem gondolom, hogy normálisan felelősséget tudnék vállalni valakiért így; egyszerre nem tudok több dologra figyelni; megszokottá válna igencsak hamar a másik jelenléte a környezetemben és zavarna-, és/vagy elég hamar ő távolodna el tőlem az életem miatt.


Csernus új könyvét olvasom és benne a felelősségvállalás* hiánya az, ami nagyon nagy mértékben ide vezeti az embereket: az aktuális kormány, a pénztelenség, a másik hibáztatása csak mellékes, a valódi probléma ez*. (F42)

tegnapelőtt 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/79 anonim ***** válasza:
8%
Csóró vagyok, és csak átlagos mérettel rendelkezem, ezért nem kellek egy nőnek sem.
tegnapelőtt 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/79 anonim ***** válasza:
51%

Én eredetileg 2 gyereket akartam, de le kellett mondanom a gyerekvállalásról teljesen, a 0-ra. Ennek fő oka, hogy az ingatlanárak annyira felmentek, hogy csak hiteles rabszolgaként lehetne gyerekem. Tehát amit 10 éve megkaptam volna 6 millióért az most 60 millió, ebben biztos benne van az is hogy a kormány árfelhajtó politikát folytat.

Tehát aki nem örökölt lakást, az eleve ki van zárva Magyarországon a gyerekvállalásból, hacsak nem keres nagyon jól és nem vesz fel 20-30 évre hitelt. De ez nálam nem opció. Akkor inkább lemondok a gyerekvállalásról.

tegnapelőtt 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/79 anonim válasza:
10%
Mert még nem töltötték ki a katonai szolgálatukat.
tegnapelőtt 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/79 A kérdező kommentje:
#3 Értem, de a kérdés az volt, hogy aki nem házasodik, az miért nem teszi. :D
tegnapelőtt 11:11
 6/79 anonim válasza:
52%
Mert csóró vagyok. Nincs 80-100 millám egy 120-130nm-es házra.
tegnapelőtt 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/79 anonim ***** válasza:
50%
Ha összeházasodunk párommal, akkor mivel lesz jobb nekünk? Miben változna az életünk? Csak költség lenne a házassági szertarsá és a hercre hurca, de az életben nem változna semmi.
tegnapelőtt 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/79 anonim ***** válasza:
53%
Mert nem látom értelmét. A házasság egy darab papír. Nyilván, ha a pasim nagyon ragaszkodna hozzá, akkor nem lenne ellenemre (hiszen csak egy darab papír), de nekem semmit sem jelent.
tegnapelőtt 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/79 anonim ***** válasza:
30%
Én is a papír miatt. Nem jelent semmit, nincs értelme számomra, cserébe irdatlan pénzbe kerül megszervezni, az se mindegy hogy egyházi vagy állami, ha egyházi is akkor milyen egyházi, hol, az is pénzbe kerül, válásnál ügyvéd kell, jogi hercehurca lesz, kell a fenének ennyi nyűg. Összeköltözünk és boldogan élünk mint bármelyik másik család, nem kell ehhez egy szerződést (mert a házasság gyakolatilag az) lobogtatni.
tegnapelőtt 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/79 anonim ***** válasza:
28%

Mert nagyon válogatós vagyok, szerencsétlen és sosem találok olyat aki tetszik

Szervezem hogy van saját szobám, sokszor irritál a másik ember….

Meg amúgy sem akarnám látni hogy a másik megöregszik mellettem, meg azt sem hogy ő látja hogy én megöregszem

tegnapelőtt 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!