Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Akik nem akarnak házasodni,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Akik nem akarnak házasodni, miért nem?

Figyelt kérdés

Akinek az lenne a válasza, hogy "mert nem találok (megfelelő) párt", abban az esetben kíváncsi lennék ennek az okaira.


A kormány ugyebár szeretné elérni, hogy növekedjen a népesség, és ezt anyagi megoldásokkal akarják elérni. Ez egyértelműen zsákutca, mert az olyan nyugati utópiákban, mint Svájc, vagy Norvégia, sem születik elég gyerek. Ami közös Magyarország, és az említett nyugati országok között, hogy mindegyikben jelentősen csökkent a házasságok aránya mondjuk 70 évvel ezelőtthöz képest (illetve jelentősen nőtt a válások aránya, de ez egy másik téma).


Ezekből az adatokból egyértelmű következtetés szerintem, hogy nem anyagi okok miatt nem születik elég gyerek, hanem mert egyszerűen nincs elég komoly kapcsolat, amiből házasság, majd közös család válna.


Szóval arra lennék kíváncsi, hogy miért van ez? Ti miért nem házasodtok? Ha azért, mert nem találtok megfelelő párt, akkor mi ennek az oka nálatok? Nemet és kort is írjatok, ha kérhetem.



tegnapelőtt 10:44
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 71/87 anonim ***** válasza:
100%
Nem, nem gondolom ezt. De azt sem gondolom, hogy nokent az embernek vasarra kellene vinnie a boret barki miatt. Tudod, en nem lennek olyan megalazo helyzetben, hogy szulni jo vagyok, de felesegnek mar keves.
tegnap 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/87 anonim ***** válasza:
100%

69-es értelek. Szerintem egy nőnek nem egy minimálbért kereső férfi mellett kellene a családalapításon gondolkodni. Azért annál nem olyan nehéz jobban keresni.

Nincs gond a házassági szerződéssel, de a nagy többség nem vagyonos annyira, hogy szükség legyen rá. Nem kell vakon aláírni mindent. Az ilyesmin lehet változtatni aláírás előtt, ügyvédhez menni stb. Szóval nem kell butának lenni.

A házasság előtti vagyon amúgy sem osztódik szét válás esetén.

Én a nagyobb átlagról beszéltem nem a legalján levőkről vagy azokról akik a felső 10%.


70-es a válást a nő kezdeményezi, mert a férfire sok esetben nem lehet számítani. Nem főz, nem mos, nem takarít, nem nevel gyereket. A férfinek kényelmes, hogy a nő bele van kényszerülve, hogy megcsinálja. Ezt nem fogja otthagyni, hogy később ha egyedül lesz kelljen bármit is csinálnia. Ezért kell a nőnek kezdeményezni a válást, mert ő az akit kihasználnak és neki nem jó ez a helyzetet.


Egyébként egy nőnek, főleg egy anyának ajánlott 6-12 havi fizetését összeszedni. Úgynevezett "run money". Ha a pasi a semmiből megbolondul és otthagyja a gyerekkel, akkor legyen kis vész tartaléka. Lehet ez kp valahol, az anyja vagy apja számláján befektetve. Esetleg a tesónál. Nem etikus, de az sem az, hogy a férfi kihasználja, hogy szüljön. Felveszi az olcsó hitelt, baba várót stb, hogy neki ne kelljen annyit dolgozni. Otthon eljátsza, hogy milyen nehéz dolgozni (amit a család nélkül is csinálna), aztán minden munkát a nőre rányom. Egy olyan világban, ahol alapból hátrányból indul a nő és mindenki is ki akarja használni nem szabad hagyni magatokat és hülyének lenni. Minimum egy ilyen "kis" vész tartalékot össze kell szedni.

Mommy works Hungary csoportban minden hónapban kiírja egy nő hogy 1-3 gyerekkel volt otthon 7 évet és otthagyta a férje/párja. Se munkája se pénze. Ne járjon így senki. Igenis fel kell készülni a legrosszabbra.

61-es voltam.

tegnap 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/87 anonim ***** válasza:
54%

"Mommy works Hungary csoportban minden hónapban kiírja egy nő hogy 1-3 gyerekkel volt otthon 7 évet és otthagyta a férje/párja. Se munkája se pénze."


Jó, de azt tegyük hozzá, hogy akik abba a csoportba írogatnak, azok teljes állásban vagy részmunkaidőben akarnak otthon home office-ban kiemelkedő bérezésért és szinte csak is kizárólag irodai adminisztrátorként dolgozni. Legalábbis amíg a csoportban voltam, szinte csak ilyen munkákat kerestek. Ilyen jellegű munkalehetőség pedig igen kevés van. Van munka 1-3 gyerekkel is, csak hát na, gyerekes anyunak derogál már tejet pakolni az Aldiban vagy kasszázni a Tescoban.


Amúgy hàzasság párti vagyok, de csak az dolgozik aki nem akar dolgozni.

tegnap 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/87 anonim ***** válasza:
0%
5 éve vettük a házat mielőtt megkérte a kezem... Fele az ő nevén másik fele az én nevemen... Ismerem a párom, és a családját is. Ha különválnának az útjaink a gyerekünkre iratná az ő részét... Elképzelhetetlennek tűnik ugye? Azért mert mindenki magából indul ki. Ha neked nem sikerült normális nőt vagy pasit fogni, és az első dolga lenne ha szakításkor lelépne a vagyonnal, az nem az én gondom 🤗 Az enyém nem ilyen. Terveztünk esküvőt annó, de nekünk fontosabb volt a ház felujítás és az, hogy legyen gyermekünk, mint hogy szaladjunk egy darab papírért amivel kitörölhetitek a valagatok ti is, mert ha váltok akkor úgyis váltok.. Mehettek kuncsorogni az ügyvéd után... Külföldön élek, itt kellene gyerektartást fizetnie akkor is ha nem voltunk házasok... ;) házasság előtt szerzett vagyon pedig amúgy sem megy sehova. Engem pontoztok le, de az tök oké, hogy azért házasodtok meg, hogy bebiztosítsátok magatokat anyagilag 🤣 mert ti nem szültök gyereket házasságon kívül mert nem jár gyerektartás... Még hozzá se mentél de már azon vakarózol mi lesz ha elváltok. El is fogtok mert a lóvé a fontos nem a közös életetek. Sajnálom ha a tiétek szar, az enyém attól még nem az, hogy nincs férjem, csak élettársam 🤗🤭
tegnap 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/87 anonim ***** válasza:
0%
Jaaaa és a csokot se lehet felvenni, meg szülni hármat Orbánnak... A fenébe miről maradok le 🤷
tegnap 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/87 anonim ***** válasza:
100%
74: Magyarorszagon nem csak hazasoknak jar a gyerektartas. Ugyanis mint a neveben benne van, nem a hazas/nem hazas fel kapja, hanem a gyerek. Azt a gyereket fel kell nevelni akkor is, ha a szulei hazasok, meg akkor is, ha egyejszakas kalandbol fogant.
ma 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/87 anonim ***** válasza:
82%

Nem, nem valasztottam senkit rosszul. De barmikor barmi megtortenhet. Nem kivanok rosszat, de az elet altalaban nem ilyen habos babos.

Es eszembe nem jutna penzugyileg kozosseget vallalni a parommal. De a te eleted, engem aztan nem erdekel, mi lesz, ha megis koppansz :D

Hidd el, senki nem megy ugy akar belemenni egy hazassagba, hogy attol fel, hogy a masik esetleg lelep, megis harombol ketszer ez tortenik.

Ha kedved apuka nem tesz nyilatkozatot, hogy az o gyereke az, akit te megszultel, akkor bszhatod a gyerektartast.

Es nem magamat akarnam bebiztositani anyagilag (bar amugy mibol is tennem, max a sajat penzembol tudom, hisz ahogy te is irtad, a hazassag elotti kulon vagyon mindenki sajatja), szoval leirtal ket dolgot, ami total szembe megy egymassal. En a gyerekem anyagi erdekeit neznem.

Ennyibol sikerult megallapitani, hogy milyen a kapcsolatom. Hm. Te valami lato lehetsz! Ne aggodj, en nem csak inkubatornak kellek a paromnak, aki keltetesre jo, de felesegnek mar nem. Aztan ha a paroddal tortenik valami? Veled mi lesz? Nem orokolsz utana, aztan kezdhetsz mjndent elolrol. A fel hazresz ott van neked, azzal mit kezdesz majd ? Ki tudod vasarolni majd a masik felet ?

ma 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/87 anonim ***** válasza:
100%
De amugy eletbiztositast de kosd meg baleset biztositast, mert minek erre keszulni nem? Ilyen alapon az osszes biztositas is hulyeseg szerinted, mert minek arra gondolni, hogy barmi megtortenhet 🤣🤣🤣
ma 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/87 anonim ***** válasza:
0%

Nekem meg eszembe nem jutna különkasszán lenni, felezzük el a pelenka árát vagy hogy működik ez nálatok? 🤣 Fele rezsi fele kaja? Az életbiztosításában én vagyok beírva, ha valami történik vele ;) az enyémben pedig ő van 🤭

Apasági nyilatkozatot még szülés előtt kellett csináltatnunk 🤭

Halál esetén a lányunk örökli a részét.. Szóval nem értem mi a gondod 🤣🤣🤣

Keltető részére nem reagálok...hiába vagy feleség, válás esetén te fogsz jobban sírni 🤭🤭🤭

ma 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/87 anonim ***** válasza:
100%

" ismerem a párom"


Tudod hányan gondolják így? Egészen addig amíg nem esnek pofára egy k... nagyot, aztán a legtöbb esetben kiderül az ilyenekről, hogy a " szerető párjuk" hónapok/évek óta félrekefél.

Több ilyet láttam már a környezetemben. A legjobb barátnőm exéről pl tényleg soha senki nem gondolta volna hogy otthagy mindent egy új p...náért, a párját, a közös gyereket, 8 év után. Lelépett egy szó nélkül. Egy fecnit hagyott maga után csak, miszerint sajnálja, szerelmes lett, mennie kell.

A saját anyja nem ismert rá és kért bocsánatot a barátnőjétől ( élettársától), " bocsánat, nem értem. Én nem ilyen fiút neveltem".

Vagy nagyon naiv vagy vagy buta.

Túlságosan elbízod magad. Soha nem lehetsz 100%biztos senkiben.

ma 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!