Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Akik nem akarnak házasodni,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Akik nem akarnak házasodni, miért nem?

Figyelt kérdés

Akinek az lenne a válasza, hogy "mert nem találok (megfelelő) párt", abban az esetben kíváncsi lennék ennek az okaira.


A kormány ugyebár szeretné elérni, hogy növekedjen a népesség, és ezt anyagi megoldásokkal akarják elérni. Ez egyértelműen zsákutca, mert az olyan nyugati utópiákban, mint Svájc, vagy Norvégia, sem születik elég gyerek. Ami közös Magyarország, és az említett nyugati országok között, hogy mindegyikben jelentősen csökkent a házasságok aránya mondjuk 70 évvel ezelőtthöz képest (illetve jelentősen nőtt a válások aránya, de ez egy másik téma).


Ezekből az adatokból egyértelmű következtetés szerintem, hogy nem anyagi okok miatt nem születik elég gyerek, hanem mert egyszerűen nincs elég komoly kapcsolat, amiből házasság, majd közös család válna.


Szóval arra lennék kíváncsi, hogy miért van ez? Ti miért nem házasodtok? Ha azért, mert nem találtok megfelelő párt, akkor mi ennek az oka nálatok? Nemet és kort is írjatok, ha kérhetem.



tegnapelőtt 10:44
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 31/87 anonim ***** válasza:
30%
27, de komolyan kell neked hivatalos jóváhagyás? Anélkül nem érzel?
tegnapelőtt 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/87 anonim ***** válasza:
29%

30

Ej, pedig mennyivel jobb kényszerből ott ragandi valakivel, aki már szabadulna tőled. Picit meg is könnyeztem.

tegnapelőtt 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/87 anonim ***** válasza:
61%

#31

Név felvétel, öröklés, kórházi látogatás, (pároknál mondjuk örökbefogadás, hitel) stb stb nem érzés alapján működik, hanem az alapján hogy van-e papírotok arról hogy hozzátartozók vagytok.

tegnapelőtt 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/87 anonim ***** válasza:
59%
Hitelt nemcsak házaspárok vehetnek fel.
tegnapelőtt 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/87 anonim ***** válasza:
84%

30-as, én egy szóval sem említettem, hogy az àltalad bemasolt pár mondatom pozitívum lenne. Én szerelemből mentem férjhez, a férjem pedig szerelemből nősült. Nem hitel miatt. A hitelről senki sem beszélt itt. Akik babaváró meg csok miatt házasodnak, azok meg is érdemlik. Én nem voltam az a mindenáron meg akarok házasodni típusú nő. De amikor a férjem megkérdezte, hogy baj lenne e, ha feleségül akarna venni, mert mellettem szeretne lehorgonyozni, akkor valami ismeretlen melegség járta át a szívemet. Soha nem erőszakoltam rá, de hazudnék, ha azt mondanám, hogy csak egy papír. Nem, nem csak egy papír. A megcsalás ritka suttyó, gerinctelen egy húzás. Ha valami nem működik, akkor szakítok/válok, nem hazudok, csalok, ezzel fájdalmat okozva annak a valakinek akit egykor nagyon szerettem. A hűség döntés kérdése. Erre pedig nem mentség a házasság és a csóróság megléte sem, ne haragudj. Ha a férjem valamikor bejelenti, hogy ő már nem szeret engem, inkább váljunk el, minthogy egymás szemébe hazudjunk. Az őszinteség nálam mindennél fontosabb, még akkor is ha az nekem nagyon fáj.


Egyébként szívesen lenyilatkozom azt a kormányablakban is, hogy szeretem az édesanyámat. Mivel szeretem, számomra nem probléma a hivatalossá tétel emiatt.


De ez csak az én véleményem. Nem kötelező velem egyetérteni!

tegnapelőtt 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/87 anonim ***** válasza:
80%

#34

Elolvastad a többit?

Amúgy ha jól tudom bizonyos hiteleket csak házaspárok kapnak.

tegnapelőtt 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/87 anonim ***** válasza:
25%
Anyukám és a nevelőapám nem voltak házasok, és a kórházban ez senkit nem érdekelt.
tegnapelőtt 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/87 anonim ***** válasza:
100%

Jelentem, elolvastam a többit. A 30-as hozzászólásra reagáltam, mely szerint romantikusabb, ha valaki nem a közös hitel miatt van velem.

Amúgy ez igaz.

Bár én házas vagyok, nincs közös hitelünk. Most akarunk házat venni, de mivel nálunk már csok, babaváró nem játszik, olyan piaci hitelünk lesz, amit amúgy élettársként is felveheténk. Nem ezért házasodtunk össze.

tegnapelőtt 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/87 anonim ***** válasza:
87%
37-es, az igen nagy baj a gdpr és a betegjogok miatt! Nem tartották be! Jogilag semmilyen formában nem lehet a beteg állapotáról tájékoztatni azt, aki nem családtag vagy rokon! Rokonoknál is megvan szabva sokszor. Telefonon pl hiába érdeklődött a nagymama az unokája állapota felől, nem adhattunk semmilyen felvilágosítást sem. Viszont, ha te nem vagy beszámítható az állapotod miatt (mondjuk eszméletlen vagy), akkor a csajod/pasid nem adhat beleegyezést semmilyen vizsgálatba, kivéve, ha az életmentő beavatkozás vagy ha megfelelő dokumentumban lenyilatkozod, hogyha veled történik valami akkor a pasid/csajod döntnet helyetted. Édesapám pl fél évvel ezelőtt zavart, nem beszámítható állapotba került a veseelégtelensége miatt. Konkrétan 60 évesen azt motyogta, hogy a nevét nem tudja és hogy 1924 van, pedig nem demens. És szóban nem egyezett bele a sürgin a dialízisbe. Mivel nem kellett újraéleszteni, nem kaphatta meg így a dialízist. Na anyukám berongyolt a kórházba és mivel ő hivatalosan a felesége, közölte, hogy most azonnal kapja meg a dialízist. Aláírta a papírt és kapta is apukám azt a beavatkozást ami az életét megmentette. Na de ha anyukám nem lenne hivatalosan a felesége, apu ott halt volna meg. El lehet gondolkodni, hogy mennyit számít az a "papír".
tegnapelőtt 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/87 anonim ***** válasza:
82%

"Ezekből az adatokból egyértelmű következtetés szerintem, hogy nem anyagi okok miatt nem születik elég gyerek, hanem mert egyszerűen nincs elég komoly kapcsolat, amiből házasság, majd közös család válna."


Nem feltétlen. Sok olyan házaspár van, aki nem akar gyereket. Ettől függetlenül stabil, jó működő a kapcsolatuk. Szerintem sokan azért nem vállalnak gyereket, mert igazán semmi vonzó nincs benne számukra: a környezetükben egyre kevesebb a normálisan nevelt gyerek, azt látják, hogy a szülők kiégtek, majd elválnak. A gyerek üvölt és hisztizik. A gyerek mellett nincs szabadidő, a gyereknek nincs óvodai férőhely, nem lehet visszamenni dolgozni. Nincs elég gyerekorvos, nincs elég tanár

Én sem szeretnék gyereket, viszont házasságot igen.

És igen, ha anyukámnak fontos lenne, hogy hivatalosan lenyilatkozzam, hogy szeretem, akkor örömmel megtenném. Semmi ellenérzés nem lenne bennem ez iránt és ugyanúgy szeretném, mint eddig.

tegnapelőtt 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!