Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Akik nem akarnak házasodni,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Akik nem akarnak házasodni, miért nem?

Figyelt kérdés

Akinek az lenne a válasza, hogy "mert nem találok (megfelelő) párt", abban az esetben kíváncsi lennék ennek az okaira.


A kormány ugyebár szeretné elérni, hogy növekedjen a népesség, és ezt anyagi megoldásokkal akarják elérni. Ez egyértelműen zsákutca, mert az olyan nyugati utópiákban, mint Svájc, vagy Norvégia, sem születik elég gyerek. Ami közös Magyarország, és az említett nyugati országok között, hogy mindegyikben jelentősen csökkent a házasságok aránya mondjuk 70 évvel ezelőtthöz képest (illetve jelentősen nőtt a válások aránya, de ez egy másik téma).


Ezekből az adatokból egyértelmű következtetés szerintem, hogy nem anyagi okok miatt nem születik elég gyerek, hanem mert egyszerűen nincs elég komoly kapcsolat, amiből házasság, majd közös család válna.


Szóval arra lennék kíváncsi, hogy miért van ez? Ti miért nem házasodtok? Ha azért, mert nem találtok megfelelő párt, akkor mi ennek az oka nálatok? Nemet és kort is írjatok, ha kérhetem.



tegnapelőtt 10:44
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 61/87 anonim ***** válasza:
87%

Annyira kikészít, mikor azzal dobálóznak, hogy a házasság csak egy papír. A ház tulajdoni lapja vagy az autó törzskönyve is csak egy papír.


Ha házas vagy akkor felelős érted a partnered. Nem annyi a válás, hogy össze pakolt és kész.


Hölgyek, ti sokan fizetitek itt a dolgok felét (lakbér, kaja stb), mert ti is ott laktok. Viszont mikor a pasi vesz az "extra" megmaradt pénzből kocsit, állampapírt, lakást vagy bármit ami érték és felépíti rajtatok a kényelmes kis életét akkor sok esetben lelép és összejön egy olyan nővel, aki tényleg tetszik neki. Sok esetben az első feleséget is építés céljából tartják, de ez egy másik téma.


Fontos az a papír. Az anyagi biztonságotok miatt is. Tudom, hogy képesek vagytok eltartani magatok, de nehogy már megcsináljátok a házimunka nagy részét, fizessétek a dolgok nagy részét (ha kevesebbet keresel és a dolgok felét fizeted akkor többet fizetsz mivel valószínű a párotok életszínvonalán vagytok) és még le is fekszetek vele.


Egy felnőtt férfinek fizettek, hogy veletek legyen.


Váltásnál viszed a dolgok felét. Ha együtt éltek feleségként viselkedsz, de semmit nem vihetsz magaddal ha szétmentek és nem te vetted. Pedig sok pasinak csak úgy férnek bele bizonyos dolgok, ha valaki állja a többi kiadás felét.


Ne legyetek buták. Nem kell a nagy esküvő. 2 tanú, egy csinos ruha + egy közös ebéd. Még maga a gyűrű sem fontos. 100k-ból ki lehet fizetni.


Az igazság az, hogy nem akar elvenni titeket, mert nem értek ennyit neki. Nem ti vagytok az álom nő. Sokszor keres tovább csak kényelmes hazamenni a tiszta lakásba a főtt karjára. Egy csomó terhet levesztek a válláról a nagy semmiért.


Nyugodtan le lehet pontozni. Attól még az igazság nem változik. Számításnál nem fogjátok megkapni a dolgok felét, jogilag két idegen vagytok (kivétel a bejegyzett élettársi kapcsolat).

tegnapelőtt 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/87 anonim ***** válasza:
6%
6 éve vagyunk együtt.. Van már közös házunk, és egy 1 éves kislányunk. Közös kasszán vagyunk a kezdetektől.. Nincs enyém-tiéd. 5 éve vagyok a menyasszonya... Azért nem szeretnénk összeházasodni, mert teljesen feleslegesnek érezzük ezt a hercehurcát...rengeteg pénz,idő. Megvolt a kép a fejünkben az álomesküvőnkről, alább nem adunk, csak azért, hogy legyen egy papírfecnink. Ha már egyszer belevágunk akkor legyen hetedhétországra szóló lakodalom... Ha ez soha nem fog összejönni, akkor nem fog... Boldogok vagyunk ígyis. Spórolni azért nem fogunk, van hova tennünk a pénzt. Ha nyerünk a lottón akkor talán elmegyünk a tengerpartra a lányunkal és 2 tanúval 🤣
tegnapelőtt 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/87 anonim ***** válasza:
69%
Aztan majd ha lesz egy nehez idoszak, ami miatt a kedves parod a szakitas mellett dont es nincs semmi, ami racionalisan kicsit vosszafogja az erzeseit, ott allsz majd egy gyerekkel, aki utan meg csak gyeretartast sem fog fizetni, te meg kuzdhetsz a gyerek 20 eves koraig, hogy mindkettotoket fenntartsd. Tudom, azt fogod mondani, hogy sosem mentek szet es a parod egy minta apa, de az elet meg nem habos torta, sosem lehet tudni, mi tortenik masnap. Semmi hatter nelkul, hazassag nelkul, eszembe nem jutna gyereket vallalni senkivel…annyi de annyi embert latni befurodni ezzel, hihetetlen, hogy meg mindig csinalja valaki.
tegnap 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/87 anonim ***** válasza:
82%

61, minden szavad igaz.

Nekem pl. a haszonélvezeti jog sem piskóta, előző házasságból van gyereke, nem mindegy, hogy az utcára kerülök-e halála után.

tegnap 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/87 anonim ***** válasza:
100%

#55

Miért ne? Szeretjük egymást és szeretnénk hivatalossá tenni a kapcsolatunkat, ennyi. Miért kéne hozzá mindenáron gyerek?

tegnap 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/87 anonim ***** válasza:
16%
Igazából a házasság a nőt védi, mert egy férfi központú társadalomban élünk. De nekem mint férfi, természetesen teljesen rendben van, ha a nők nem akarnak házasodni ... :)
tegnap 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/87 anonim ***** válasza:
92%

62. Szóval ha nem házasodtok össze, ( szívetek joga) az oké, nektek jó így, összecuccoltatok, együtt éldegéltek, szültél a pasidtól egy gyereket is, egészségetekre. De akkor mi a bánatos fenének kérte meg a kezed, mondtál igent és lettél a menyasszonya? Ez így csak bohóckodás, semmi több. Ha ennyire szégyellted a pasim csajom kapcsolatot gyerekkel, akkor érdemesebb lett volna összeházasodni mint ez a nevetséges képmutatás. 5 éve menyasszony😂😂😂 vicc vagy, nem menyasszony.

A menyasszony/vőlegény állapot a házasságkötés előtt van, 1-2 évvel vagy hamarabb. De ahol még a szándék sincs meg mondvacsinált kifogásokra hivatkozva a közeljövőben, az szimplán röhejes.

Egyébként egy pici, esküvő családias létszámmal, pár baráttal sokkal meghittebb. Sokkal jobb Csak azokkal megosztani a boldogságotokat, hogy a kapcsolatotok legmagasabb szintjére lêptek, akit igazán szerettek. Nem az x éve látott rokonok előtt kell rázni a rongyot, felesleges. Nem egy 200 fős puccparádétól lesz jobb.

Na mindegy, a ti dolgotok, csak olvasva ezt az 5 éve menyasszony de lehet hogy sosem házasodtok össze dolgot olvasni elég vicces volt. Tekintve, hogy rég elvesztette a funkcióját/értelmét az a lánykérés.

tegnap 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/87 anonim ***** válasza:
73%

Én várom, hogy megkérje majd a párom a kezem. 8 hónapja vagyunk együtt.

A páromnál az ideális eljegyzés 1,5-2 év.


21/N és 25/F

tegnap 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/87 anonim ***** válasza:
0%

#61 Ez igaz, de én meg pont azt írtam, hogy a minimálbéres, vagyontalan, ruppótlan embereknek nem oszt, nem szoroz a házasság, mivel nem származik belőle anyagi előny.

A vagyonosoknál meg...házassági szerződésről hallottál már?Mert nem egy olyan házaspárt ismerek, ahol a tehetősebb fél jól lepapírozta, hogy a csóróbbik sose járjon vele jól anyagilag.

Akiknek van veszteni valója, ott nem véletlen gondolják át a házasságot.Ha van szerződés, ott alapból teljesen felesleges házasodni, mert szintúgy okafogyottá vált a dolog.

A házasság az egy üzleti tranzakció, semmi haszna, ha nem tudsz rajta nyerészkedni.

tegnap 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/87 anonim ***** válasza:
39%

63. Szerinted azt, aki el akarja a másikat hagyni,visszatartja az, hogy házas?

Úgy írsz, mintha a házasság valami biztosítás lenne arra, hogy nem marad a nő egyedül gyerekkel.

Egyébként meg a válások többségét a nők kezdeményezik (gyerekkel is), úgyhogy szerintem felesleges is férjhez menni🤣

tegnap 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!