Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Akik nem akarnak házasodni,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Akik nem akarnak házasodni, miért nem?

Figyelt kérdés

Akinek az lenne a válasza, hogy "mert nem találok (megfelelő) párt", abban az esetben kíváncsi lennék ennek az okaira.


A kormány ugyebár szeretné elérni, hogy növekedjen a népesség, és ezt anyagi megoldásokkal akarják elérni. Ez egyértelműen zsákutca, mert az olyan nyugati utópiákban, mint Svájc, vagy Norvégia, sem születik elég gyerek. Ami közös Magyarország, és az említett nyugati országok között, hogy mindegyikben jelentősen csökkent a házasságok aránya mondjuk 70 évvel ezelőtthöz képest (illetve jelentősen nőtt a válások aránya, de ez egy másik téma).


Ezekből az adatokból egyértelmű következtetés szerintem, hogy nem anyagi okok miatt nem születik elég gyerek, hanem mert egyszerűen nincs elég komoly kapcsolat, amiből házasság, majd közös család válna.


Szóval arra lennék kíváncsi, hogy miért van ez? Ti miért nem házasodtok? Ha azért, mert nem találtok megfelelő párt, akkor mi ennek az oka nálatok? Nemet és kort is írjatok, ha kérhetem.



tegnapelőtt 10:44
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 11/87 anonim ***** válasza:
40%
Mert tényleg csak pár darab papír és egy csomó pénz lenne. Nekem így pont megfelel és a páromnak is.
tegnapelőtt 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/87 anonim ***** válasza:
84%
Régen kinézték azt, aki nem házasodott, csak összeállt a másikkal, pláne ha úgy született gyerek. Mára ez már nem így van.
tegnapelőtt 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/87 anonim ***** válasza:
74%

Nekem ez semleges.


Számomra semmit sem jelent a házasság, ugyanakkor nem is állok hozzá negatívan.

tegnapelőtt 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/87 anonim ***** válasza:
42%

Drága. Nem annyira, hogy ne tudnám kifizetni, hanem annyira, amit szívesen költenék inkább másra; utazásra, magamra, magunkra, ingóságokra, megtakarításra, stb.


Emellett engem befolyásol, hogy nem szeretnék gyereket, így nincsen szükségem a házasságra. Ha lenne szó gyerekről, akkor természetesen szükségem lenne erre a jogi és gazdasági lépésre, hogy amennyire csak tudom biztosítsam a gyerek jövőjét. Sajnos ilyen válási arány mellett, meg ilyen gyerektartásokkal egyértelműen az én felelősségem maradna és nem számíthatnék senki másra és semmire, amit nem rögzítettem előre számára.

tegnapelőtt 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/87 anonim ***** válasza:
60%

Összeházasodni ingyen van. A lakodalom kerül pénzbe.

Amúgy messze nem "csak egy darab papír".

tegnapelőtt 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/87 anonim ***** válasza:
49%
Egy darab papír plusz egy kis adókedvezmény.
tegnapelőtt 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/87 anonim ***** válasza:
67%

Nem ertem ezt a darab papir dolgot.

Ha csak egy darab papir lenne, senkinek nem okozna gondot alairnia egy polgari szertartas kereteben az anyakovvezeto elott (ami megjegyzem ingyenes).

tegnapelőtt 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/87 anonim ***** válasza:
36%
Mert kinek okoz?
tegnapelőtt 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/87 anonim ***** válasza:
48%

"Ha csak egy darab papir lenne, senkinek nem okozna gondot alairnia egy polgari szertartas kereteben az anyakovvezeto elott (ami megjegyzem ingyenes)"

De miért kellene aláírnom? Az összes WC papír gurigát sem okoz gondot aláírni, de nem írom alá őket, mert feleslegesnek tartom. Azért írjak alá a párommal egy szerződést, mert az szerinted nem okoz nekünk gondot? Nem látjuk annyi előnyét, hogy érdemes legyen aláírnunk. Nem hiszem hogy ezt másoknak kellene eldöntenie helyettünk.

tegnapelőtt 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/87 anonim ***** válasza:
82%

Most akkor a házasság vagy a gyerek érdekel igazából?

Csak mert én pl házasodni fogok, de gyereket eszem ágában sincs vállalni.

tegnapelőtt 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!