Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Közös kassza? Ti nálatok?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Közös kassza? Ti nálatok?

Figyelt kérdés

Házasok vagyunk, de nem vagyunk közös kasszán. Férjem nem ad pénzt semmire, az albérletet fizeti. Se a gyerek dolgaira, se háztartási dolgokra nem ad, ritkán elmegy élelmiszer boltba, de pár dolgot vesz csak, néha olyat, ami közös pl margarin, de inkább zsemle, üdítő, sör néha, ilyesmiket. De egy joghurtot vagy valamit nem hoz a gyereknek.

Ráadásul a háztartási dologba semmibe sem segít. Nagy veszekedések árán elpakol maga után. Én sajnos minimálbért keresek, magamra már nem is jut, se új cipő, pláne nem fodrász, se kozmetikus semmi. Férjem jóval többet keres, mint én. Csak elvből nem ad pénzt. Azt mondja keressek több pénzt. A végzettségem, és annak a besorolása sajnos nem fog változni, sem emelkedni.

Olvasnék, nálatok hogyan alakulnak a pénzügyi dolgok? Ki


2022. júl. 29. 14:04
1 2 3 4 5 6
 51/58 A kérdező kommentje:
Igen, már próbálkoztam. Sajnos kedvenc miniszterelnökünk előírta a kötelező helyettesítést, heti hat óra. Ez kötelező, intézményvezető osztja be. Ez az a plusz óra, amiért nem jár díjazás. Tehát, ha van öt órám egy nap, nem ülhetek le a napló fölé, vagy a Kréta rendszerben nem tudok dolgozni, mert napközibe kell mennem. Négyig. Ingyen. Majd miután haza megy az utolsó kisdiák, utána ülhetek le a Kréta fölé, vagy dolgozatot javitani, vagy összeállítani stb stb stb. Este hétig bent ülök. Mikor tartsam a különórát? Este? Az én óvodás gyerekemmel mikor foglalkozzak.
2022. júl. 30. 22:45
 52/58 anonim ***** válasza:
100%

Házasságban jogilag nincs olyan, hogy közös vagy külön kassza. Ha váltok, akkor a házasság kezdete óta szerzett vagyont felezitek. Talán ha ezt elmondod neki, akkor rájön, hogy a legjobb, amit tehet, hogy becsülettel ellátja a családját.


Én leülnék vele, vázolnám, hogy mennyire nincs pénzem mindent megadni a gyereknek és kérnék egy társkártyát a számlájához.


Ha ennyire nem ad pénzt, akkor feltételezem, hogy a kapcsolatotok sem a legfényesebb jelenleg. Ha még szereted, akkor megpróbálhattok kettőtökön is dolgozni, valószínűleg ez sok eredő problémát is megoldana.


Sok sikert neked, megértem a helyzeted. Remélem, sikerül valamerre lépnének.

2022. júl. 31. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/58 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező most elolvastam újra a kérdést.


“Férjem jóval többet keres, mint én. Csak elvből nem ad pénzt.”


Tényleg. Őszintén. Hogy lehet így élni?? Mi az, hogy “elvből nem ad pénzt”? Milyen egy emberi viselkedés ez?


A férjed egyébként egy tolvaj. Mert minden jövedelem, amit kerestek, közös a házasságban jogilag. De ez már nem is érdekes. Rúgd ki ezt a hitvàny férget, ez nem férfi. Sokkal boldogabb leszel utána. Van hova költöznötök?

2022. júl. 31. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/58 anonim ***** válasza:
0%

Kérdezö azért van ebben csúsztatàs amit írsz,nénjém tanàr pontosan làtom h mennyit van bent egy héten egy nap van 4-ig többi nap meg ameddig òràja van ami èpp lehet h csak dèlig... Ez az este 7ig elég hihetetlen. Többszöe mentem be hozzà és màr 4 utàn is csak pàran lézengtek konkrétan utàn a takarítòk vannak csak pedagògusok nem.

Nem vitatkozni szeretnék hanem így làttam. És emelett marad ideje különòràkat vàllalni. Persze tudom ha épp délben hazamegy szokott adminisztràlni otthon.


Persze Te döntöd el jò e a jelen helyzet vagy inkàbb vàllalsz némi kellemetlensèget és lépsz. Így azért nem lépsz mert az a kevés pénz is kell amit hazaad.

2022. júl. 31. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/58 A kérdező kommentje:
Örülök, hogy a nagynénéd ilyen ügyes, gondolom nem huszonéves, hanem több évtizedes tapasztalattal rendelkezik. Én sajnos nem, ezért konkrétan egy másnapi órára összerakni az oratervet, táblázatosan, az nekem másfél óra! Ez egy darab órára készülés! És akkor nincs még szemléltető eszközöm. Igyekszem, amennyire tudok, nem vagyok lusta ember, de ami jelenleg van munkám, próbálom becsületesen kegcsibalno. Sajnos ennyi ideig tart. Tényleg próbálom, hogy gyorsabban menjen, de ha jót akarok kiadni a kezemből, akkor az idő. Nekem is jobb lenne, saját tempóban, saját válogatott kisgyerekkel különórát tartani, jóoénzért de nem tudom megoldani. Egyelőre.
2022. júl. 31. 11:53
 56/58 anonim ***** válasza:
0%

Akkor mi a francért nem váltasz?

Arra miértnem tudsz válaszolni, hogy van e hová költöznöd?

Én mindig azt hittem, a tanárok értelmes emberek, akik legalább a szervezéshez értenek. Hát nem. Ebből, amit leírtál annyit szűrtem le, hogy egy kihasználható lúzer vagy. Egy példa, hogy a nők milyenek NE akarjanak lenni.

2022. aug. 1. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/58 anonim ***** válasza:
75%

Én már írtam korábban kommentet. Amúgy én is pedagógus vagyok, de más intézményben is el lehet helyezkedni ezzel a vegzettseggel.

De ha azt nézzük már lassan bármelyik nagyobb áruházban is el lehet helyezkedni jóval több pénzért.

2022. aug. 1. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/58 anonim ***** válasza:
47%
56 te valami agyatlan tróger vagy? Miket beszélsz már, és milyen stílusban?
2022. aug. 1. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!