Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Közös kassza? Ti nálatok?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Közös kassza? Ti nálatok?

Figyelt kérdés

Házasok vagyunk, de nem vagyunk közös kasszán. Férjem nem ad pénzt semmire, az albérletet fizeti. Se a gyerek dolgaira, se háztartási dolgokra nem ad, ritkán elmegy élelmiszer boltba, de pár dolgot vesz csak, néha olyat, ami közös pl margarin, de inkább zsemle, üdítő, sör néha, ilyesmiket. De egy joghurtot vagy valamit nem hoz a gyereknek.

Ráadásul a háztartási dologba semmibe sem segít. Nagy veszekedések árán elpakol maga után. Én sajnos minimálbért keresek, magamra már nem is jut, se új cipő, pláne nem fodrász, se kozmetikus semmi. Férjem jóval többet keres, mint én. Csak elvből nem ad pénzt. Azt mondja keressek több pénzt. A végzettségem, és annak a besorolása sajnos nem fog változni, sem emelkedni.

Olvasnék, nálatok hogyan alakulnak a pénzügyi dolgok? Ki


2022. júl. 29. 14:04
1 2 3 4 5 6
 31/58 A kérdező kommentje:
Azt mondja ő fizeti az albérletet (110 ezer /hó) ezért rám marad minden gyerek és háztartási dolog. Jó bunkó..
2022. júl. 29. 16:28
 32/58 anonim ***** válasza:
78%
Te meg együtt vagy egy ekkora bunkóval, úgyhogy te sem lehetsz különb. A zsák meg a foltja.
2022. júl. 29. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/58 A kérdező kommentje:
Különb vagyok, mert törődöm a gyerekemmel és tiszta rendben van a ház. És voltam már olyan kapcsolatban, ahol a férfit hirtelen kirúgták én "tartottam" el, mégsem bántottam, amiért én kerestem a pénzt, és ugyanúgy vettem, fizettem mindent!
2022. júl. 29. 16:49
 34/58 anonim ***** válasza:
86%

Hát ha ez nem az első eset, hogy élősködnek rajtad, akkor ott te is ludas vagy.

Ráadásul most a pénzes férjed. Fizess te is 110 ezret, és kész. A többit lehet felezni újra. De gondolom, úgysem teszel semmit.

2022. júl. 29. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/58 anonim ***** válasza:
85%
A feleségemnek társkártyája van a bankszámlámhoz, azt vesz amit jónak lát. Nálam a kapcsolat a közös kasszán kezdődik, nem értem a külön kasszás párokat.
2022. júl. 29. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/58 anonim ***** válasza:
89%

31#

Szólj neki hogy kell a gyereknek ez meg az, és hogy jó lenne ha elmenne vele megvenni. Sőt én szólnék azért is hogy sorry nekem is kell egy cipő. Ha elmentek együtt valahova akkor külön fizettek? Ő a sajátját, te a sajátod meg a gyerekét?

2022. júl. 29. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/58 anonim ***** válasza:
43%

Közös kassza híve vagyok! Már komolyabb kapcsolat esetén is!

Sajnos sokan külön kasszán vannak sok évnyi házasság után is.


Még nincs gyerekünk,de együtt élünk! Közösen fizetünk mindent,van mind2-nek némi "költő pénze",de ennyi!


Ha egy háztartásban éltek,családot alapítotok szerintem rettentő fontos a közös anyagi vállalás is!

Arányosan részesedjen mindenki a kifizetni valókból,illetve az önrészből is!



Az ,hogy Te egyedül vállalod az étkeztetést,gyerek dolgokat az elkeserítő,mert a legtöbb pénz ezekre megy el! És ezzel nem is lenne baj,ha együtt megoldaná az ember!

Főleg a mai világban már horror árak vannak a boltokban, és ez még csak a kezdet!

2022. júl. 29. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/58 A kérdező kommentje:
Köszönöm 37-es. Valóban úgy lenne ideális, ahogyan írtad. De sajnos férjem szerint ő keres többet, ezért neki nem kell játszótérre mennie, háztartással foglalkoznia. Azt mondta, majd ha én is ugyanannyit teszek be a kasszába, akkor ő is fog vasalni.
2022. júl. 29. 18:20
 39/58 anonim ***** válasza:
95%
Kérdező, akkor meg szerintem nincs miről beszélgetni vele. Az albérletet egyedül is fizetnie kell majd, plusz a kajáját. És mellé a gyerektartást!!
2022. júl. 29. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/58 anonim ***** válasza:
95%
Miét szültél egy ilyen szarnak?
2022. júl. 29. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!