Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Szerintetek házasságban...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek házasságban működik így a közös kassza?

Figyelt kérdés

Párom javaslatára házasság után legyen egy közös számla, ahová mindketten a kerestünk 50%-át dobjuk, a maradékot pedig a saját belátásunk szerint használjuk. Elvileg a közös kasszából az albérlet, kaja, rezsi kijön.


Müködik ez a felosztás?

Ha az egyik fél többet keres, akkor a beszálló költség is több, de a megmaradt összeg is.


Nyilván, ha nem maradna saját pénzünk, akkor kicsit kényelmetlen lenne a közösből venni, pl. ha meg akarod lepni a párod, és ehhez be kell jelentened, hogy x összeget veszel ki a kasszából.


Én nem vagyok költekezős típus, nincs drága hobbim, a maradék 50%-ot nem tudom elkölteni valószínűleg. Akkor mehet megtakarításnak? De akkor az az én megtakarításom, vagy közös?


Hogyan érdemes ezt a családi kasszát intézni?


2022. ápr. 3. 16:26
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem így nem érdemes. Kicsit olyan, mintha nem bízna meg benned és nem merné közössé tenni a pénz 100%-át. Mintha máris a különválásra gyűjteni.
2022. ápr. 3. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
37%
Nem vagyunk házasok még, de együtt élünk. Most is, és korábbi kapcsolataimban is a következő volt a helyzet: a lakást, azaz rezsit és/vagy albérletet 50-50ben fizettük. Minden mást külön. Értem ezt úgy, hogy hol én veszem a kaját, hol a párom, vagy mondjuk a macskánk ellátását is néha én, néha ő fizetjük, nincs semmi forintra kiszámolva. Néha ő költ többet, néha én, de enni kell, ezen nem lesz vita, hogy mondjuk én drágábbat főztem, mint amit ő vett. Éppen így jött ki a lépés, legközelebb majd fordítva lesz, tőle nem sajnálom. Ha pl nekem kell egy cipő, magamnak veszem, nem jelentem be, ha neki kell egy kabát, szintén megveszi, és kész. Ha valaki többet költött, hónap végén megbeszéljük, hogy kicsit le vagyok égve, akkor a másik fél fizet többet. Ha épp én megyek boltba, de kér valamit, pár ezer forintos tételben, azt nyilván ne kérem vissza. Nincs ilyen, hogy minden pénz egyben, meg bejelenteni, mennyit veszek ki. Azért mire házasságig jut az ember, ezt bőven illik tisztázni.
2022. ápr. 3. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Házasságban hülyeség, mert úgyis közös minden.
2022. ápr. 3. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

Hat azert nem mindegy hogy az egyik keres 200 at es marad neki 100 a másik meg 400 at es marad neki 200 havi szabadfelhasznalasu koltopenz meg gyűjt addig masik ingatlanra is aztan azt kiadja etc etc..mikozben a masik meg honaprol honapra el.


Semmi ertelme a házassagnak sem igy. A házasság vagyoni közösség jogilag.

2022. ápr. 3. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

Eleve, ha összeházasodtok minden pénzetek közös, teljesen felesleges 3 számlát fenntartani.

Mi van, ha elromlik a mosógép, ha az egyikőtök kiköltekezik, akkor nem vesztek 2-3 hónapig, míg össze nem spórolja, az 50%-ot? Eleve a nagyobb kiadásokat meg kellene beszélni, úgy nem lehet tervezni, hogy te spórolsz, ő meg él, mint akinek semmi sem számít, csak a lakhatása meglegyen. Gyerek, saját ingatlan stb. hogy fog így összejönni? Az egy dolog, hogy mindenkinek legyen költőpénze, de az úgy jöjjön ki, hogy ennyi a havi költség, ennyit szeretnétek spórolni, a fennmaradóval lehet gazdálkodni, ami nagyon nem 50-50%.

2022. ápr. 3. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
0%
Nem erdemes, egy fix osszegben egyezzetek meg es mindenki annyit tolt a kozosre, mi igy csinaljuk.
2022. ápr. 3. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
Mi ezt úgy csináltuk, hogy azzal házasodtunk, akiben bízunk annyira, hogy teljesen közös kassza legyen. Ha már egyszer teljesen közös életet, meg teljesen közös családot merünk vállalni, röhejes lenne, ha közös bankszámlát meg nem.
2022. ápr. 3. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

A házasság előtti megtakarítás is közös?


Lehetne-e úgy, hogy a házasságtól kezdve 0-ról indulunk. Vagyis, az első fizetésünktől közös a pénzünk. Mindent abból fizetünk. Mindkettőnknél van költőpénz,mondjuk egy fix összeg, amit saját belátás szerint költünk, fodrász, edzés, stb (ebből biztos nem lenne félreértés, mert kb azonos a pénzkultúránk, nincs számottevő különbség).


A megtakarítást nem tekintjük közösnek. Ha valamilyen nagyobb összegű tételről van szó, akkor nyúlunk a megtakarításhoz, mindketten ugyanolyan összeggel járulunk hozzá. Ez így normális lenne?

2022. ápr. 3. 16:55
 9/19 anonim ***** válasza:
22%

Igen a házasság előtti megtakarítás is közös, hacsak nem köttök házassági szerződést. Hiába nem tekintitek a megtakarításaitokat közösnek a jog annak tartja. Csak az öröklés után kapott javak számítanak magánvagyonnak.

Válás esetén a fele a másikat illeti. Értem, hogy nem szándékoztok elválni, meg mindent meg tudtok beszélni, de ha nem akartok közösködni, akkor felesleges összeházasodni, elő fog kerülni, hogy fizesd ki a nagyképernyős TV felét, de neked arra nincs igényed, vagy a babakocsi túl drága, elég lenne a feléért is venni.

2022. ápr. 3. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
82%

#8: Igen. A megtakarítás, a házasság előtti vagyon magánvagyon. A házasság alatti jövedelem közösvagyon jogilag (kivételek vannak, de jellemzően közös).


Ez a házasságban utalgatjuk a pénzünk felét nevetséges. ha meg gyerek is van, akkor értelmezhetetlen.

2022. ápr. 3. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!