Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Szerintetek házasságban...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek házasságban működik így a közös kassza?

Figyelt kérdés

Párom javaslatára házasság után legyen egy közös számla, ahová mindketten a kerestünk 50%-át dobjuk, a maradékot pedig a saját belátásunk szerint használjuk. Elvileg a közös kasszából az albérlet, kaja, rezsi kijön.


Müködik ez a felosztás?

Ha az egyik fél többet keres, akkor a beszálló költség is több, de a megmaradt összeg is.


Nyilván, ha nem maradna saját pénzünk, akkor kicsit kényelmetlen lenne a közösből venni, pl. ha meg akarod lepni a párod, és ehhez be kell jelentened, hogy x összeget veszel ki a kasszából.


Én nem vagyok költekezős típus, nincs drága hobbim, a maradék 50%-ot nem tudom elkölteni valószínűleg. Akkor mehet megtakarításnak? De akkor az az én megtakarításom, vagy közös?


Hogyan érdemes ezt a családi kasszát intézni?


2022. ápr. 3. 16:26
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
91%

"a maradék 50%-ot nem tudom elkölteni valószínűleg. Akkor mehet megtakarításnak? De akkor az az én megtakarításom, vagy közös?"


Jogilag közös. Csak pakolgatjátok a közös pénzeteket egyik zsebből a másikra :)

Megegyezhettek bármiben, de ha nincs hivatalos házassági szerződésetek, egy esetleges válás esetén lényegtelenné válik, közös lesz a házasság alatt szerzett vagyon, a megtakarításod is.

2022. ápr. 3. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
31%
Azert amikor 10 hazassagbol 9 valassal vegzodik ezeketa dolgokat esszel kell csinalni. A 9 se ugy hazasodott hogy el fog valni aztan megis elvalt, ilyen lett a vilag.
2022. ápr. 3. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
88%

12 azért erről megnéznék egy statisztikát. Csak azért, mert az ilyen random a hasára ütök és mondok egy számot, mindig bántja a szemem.

Kérdező, a törvény szemében, hacsak nincs külön szerződés róla, közös pénz lesz, így csak magatoknak bonyolítjátok túl amihez persze jogotok van. Elvileg teljesen működőképes amit írtál, de, mi lesz, ha lesz gyerek? Aki gyesen van az így járt, oldja meg?

Ha nem akartok gyereket és ez a felállás mindkettőtöknek jó, akkor simán működhet, csak beszéljetek át, minden eshetőséget. Gondolok itt a nyaralás finanszírozására, egyéb nagyobb anyagi terhek viselésére. Fontos, hogy ne a gyakorlatban jöjjetek rá, hogy hupsz ezt én nem így gondoltam, vagy épp nézzetek bután egymásra, hogy ezt, hogy oldjuk meg. Jobb előre mindent tisztázni.

2022. ápr. 3. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
0%

Nálunk ez úgy működik hogy a fizetésünk felét berakjuk a közösbe. Ha pedig valamire spórolunk, akkor az 50%on felül még félrerakunk egyenlő mennyiségű pénzt. Kitaláljuk mire van szükségünk, megtervezzük hogy mennyi idő alatt akarjuk ezt megvenni, megnézzük mennyit tudunk félretenni rá és egyenlően félretesszük.

Nálunk tökéletesen működik ez a felosztás.

2022. ápr. 3. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
60%

Nálunk úgy van, hogy nem a férjemnek van x fizetése meg nekem y jövedelmem, hanem ketten együtt keressük meg azt az összeget, ami a MI havi bevételünk. Ebből van macskakaja, emberkaja, a gyerekek ruhái, játékai, a hobbink, a hitel, a számlák… ami marad, az szintén a mi pénzünk. Ez közös kassza.


Amit te leírtál, értelmezhetetlen egy házasságban.

2022. ápr. 3. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
74%
#15: Igen. Házasságban gyerekekkel máshogy nem igazán lehet.
2022. ápr. 3. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Úgy működik, ahogy ti kialakítjátok magatoknak. Ha mind a kettőtöknek megfelel az 50-50% akkor legyen.
2022. ápr. 4. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Juj de savanyú a szőlő itt sok embernek :D
2022. ápr. 4. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Mi ezt így csináljuk :

1 szamlara érkezik(1 számla 2 kártya) a pénz, abból fizetünk mindent, ha nagyobb kiadás van azt persze megbeszéljuk, de nem a cipőt, vagy a kaját hogy telik - e ra vagy megvehetjuk-e.de ha pl tv, mosógép, vagy bármi ilyesmi kell azt megbeszéljuk persze.

Ami marad a számlán, azt a pénzt atutaljuk a megtakarítási szamlankra. Legyen az 2000 forint vagy 200.000. 10 eve működik 😁

2022. ápr. 5. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!