Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Közös kassza? Ti nálatok?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Közös kassza? Ti nálatok?

Figyelt kérdés

Házasok vagyunk, de nem vagyunk közös kasszán. Férjem nem ad pénzt semmire, az albérletet fizeti. Se a gyerek dolgaira, se háztartási dolgokra nem ad, ritkán elmegy élelmiszer boltba, de pár dolgot vesz csak, néha olyat, ami közös pl margarin, de inkább zsemle, üdítő, sör néha, ilyesmiket. De egy joghurtot vagy valamit nem hoz a gyereknek.

Ráadásul a háztartási dologba semmibe sem segít. Nagy veszekedések árán elpakol maga után. Én sajnos minimálbért keresek, magamra már nem is jut, se új cipő, pláne nem fodrász, se kozmetikus semmi. Férjem jóval többet keres, mint én. Csak elvből nem ad pénzt. Azt mondja keressek több pénzt. A végzettségem, és annak a besorolása sajnos nem fog változni, sem emelkedni.

Olvasnék, nálatok hogyan alakulnak a pénzügyi dolgok? Ki


2022. júl. 29. 14:04
1 2 3 4 5 6
 41/58 anonim ***** válasza:
Sajnálom Kedves kérdező ,hogy ilyen kijelentéseket mondd a férjed! :(
2022. júl. 29. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/58 anonim ***** válasza:
94%
Ha lenne önbecsülésed, màr rég kibsztad volna oda, ahová való. Teljesen mindegy, hogy egyedül vagy a gyerekkel vagy emellett az egoista, önző fsz mellett. De rajtad sem lehet segíteni, mint itt sok kérdés kiírón sem.
2022. júl. 29. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/58 anonim ***** válasza:
32%

A férjed köcsö. Sz.mét de ne ha így àllsz hozzà, hogy a végzettségem besorolàsa nem fog vàltozni.

Nekem is van diplomàm, mégis vàltottam és egy szakmàban dolgozom amit közben elvégeztem. Közalkalmazott minimàlbérrel ne elégedj meg lehet kényelmes, laza de épp ezérg fizet rosszul ! Ha netàn magad maradsz a gyerekekkel mire lesz elég...

2022. júl. 29. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/58 anonim ***** válasza:
86%
#42 Az már régen kiderült, hogy nincs önbecsülése. Sőt már az is, hogy nem ez az első here, aki élősködik rajta. Csak az elsőnek még munkája sem volt és 100%-ban ő tartotta el. Sajnos vannak ilyen szolga természetű nők, nem fog soha változtatni, csak panaszkodni élete végéig. Segíteni nem tudsz rajta, mert NEM AKAR változtatni, csak mártírkodni, hátha megsajnálja valaki. Az okokat meg lehet boncolgatni, de tény, hogy nem a szép és sikeres nők ragadnak bele ilyen megalázó kapcsolatokba. Ő is tanulhatott vagy képezhette volna magát ahelyett, hogy teherbe esik egy ilyen őstuloktól, és most nem lenne ilyen helyzetben.
2022. júl. 29. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/58 anonim ***** válasza:
92%
Arra a 110 ezerre amit albira fizet ne verje magát ennyire mert ez lófax. Te meg ne kínlódj vele, kb a gyerektartással jobban jársz.
2022. júl. 29. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/58 anonim ***** válasza:
100%

Nem vesz semmit? Oké. Nem főznek rá, nem mosnek rá. Majd ha vesz főzni valót akkor kap belőle o is. Dugni jó voltal/vagy de fizetni semmi. Hova rakja a pénzt??

Más a csillagokat lehozna a gyerekert ez meg??...😡

2022. júl. 30. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/58 anonim ***** válasza:
100%

Azt tudom írni, amit már más is tanácsolt. Ha elválsz ettől a gyökértől, és behajtod a gyerektartást, jobban jársz.

Nálunk közös kassza van. (12 éve együtt)

A férjem anno megkért, hogy kezeljem a pénzt, mert ő nem szeret vele foglalkozni.

Ez nálunk úgy néz ki, hogy nyitottunk egy számlát, arra megy az én fizetésem minden hónapban, az a közös megtakarításunk, csak akkor nyúlunk hozzá, ha extra dolgokat kell venni, ami már többször előfordult, pl hűtőt kellett venni mert csak egy régi volt és abszolut kimúlt szegény, az újat egyszer már kellett javíttatni is. A hűtőcsere után 1 hónappal beszart a régi mosógépünk is, azt is cserélni kellett, ugyanez a mikróval és a kenyérpirítóval fél éven belül. de kellett már pl az évek alatt 1-1 új laptop is a régiek helyett, és mobiltelefonok is. Egyébként szépen gyarapszik.

A férjem fizuja az ő számlájára jön, abból élünk. Leveszi az egészet, odaadja, én pedig beosztom. elteszem amire kell, rezsire, bevásárlásokra, kutyakajára, mobilszámlákra stb.

A végére marad 50 ezer ft.

20-20 ezer ftot elosztunk. Az egyik az enyém, a másik az övé. Ebből mindenki azt vesz magának amit akar. Mindketten a hobbinkra szoktuk költeni.

Ezen kívül havi 10 ezret teszünk egy cipős dobozba. Attól függetlenül hogy elköltjük e azonnal vagy sem. Ebből fizetjük a közös programokat, mozit, éttermet, vagy ha strandra megyünk, vagy biliárdozni, koncertre stb.

Nálunk így működik, már régóta,, és nincs semmi gond.

2022. júl. 30. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/58 anonim ***** válasza:
62%

Ő keres többet, ezért nem csinál semmit otthon??

De hiába keres többet ha összesen 110.000 Ft-ot ad bele a közös költségeitekbe.

Mondjuk nyilvánvaló, hogy egyedül nem boldogulnál ha még annyit sem adna bele, különben már elhagytad volna

2022. júl. 30. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/58 A kérdező kommentje:
Mint már írtam, pedagógus vagyok. A bértábla nyilvános... 210 ezer Ft a nettóm. Plusz családi pótlék, plusz családi adókedvezmény. 222 ezé Ft jön a számlámra. Jelenleg 6 ezer Ft van a számlámon.
2022. júl. 30. 21:59
 50/58 anonim ***** válasza:
82%
Magànòràkkal megkereshetsz ennél többet vagy ha nem olyan a szakod akkor alapítvànyi iskolàban pl.
2022. júl. 30. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!