Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Közös kassza? Ti nálatok?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Közös kassza? Ti nálatok?

Figyelt kérdés

Házasok vagyunk, de nem vagyunk közös kasszán. Férjem nem ad pénzt semmire, az albérletet fizeti. Se a gyerek dolgaira, se háztartási dolgokra nem ad, ritkán elmegy élelmiszer boltba, de pár dolgot vesz csak, néha olyat, ami közös pl margarin, de inkább zsemle, üdítő, sör néha, ilyesmiket. De egy joghurtot vagy valamit nem hoz a gyereknek.

Ráadásul a háztartási dologba semmibe sem segít. Nagy veszekedések árán elpakol maga után. Én sajnos minimálbért keresek, magamra már nem is jut, se új cipő, pláne nem fodrász, se kozmetikus semmi. Férjem jóval többet keres, mint én. Csak elvből nem ad pénzt. Azt mondja keressek több pénzt. A végzettségem, és annak a besorolása sajnos nem fog változni, sem emelkedni.

Olvasnék, nálatok hogyan alakulnak a pénzügyi dolgok? Ki


2022. júl. 29. 14:04
1 2 3 4 5 6
 11/58 anonim ***** válasza:
95%
10 vsgyok: nem költenek ra egy fillért se, vegyen enni magának főzzön ő, es elvonulnek bárhova a gyerek NÉLKÜL min. 1 hetre!!!
2022. júl. 29. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/58 anonim ***** válasza:
95%

Hát ez így hosszú távon nem fog menni.

Nálunk is jóval többet keres a párom, de ezen sosem problémázott. Hiszen a családjára keres, a gyerekeinkre.

Add a kezébe a gyermeket, és szólítsd fel, hogy most vigye szépen fagyizni. Ha eddig te gondoskodtál a ruhájáról, közöld vele, hogy x méretben legyen szíves, egy hónapon belül töltse fel a ruhatárat őszi ruhákkal. Kapjon már a fejéhez! Mi boldogítja, a pénz vagy a családja?

Ha nem kapja össze magát, majd a bíróság megállapítja, mennyit fizethet gyerektartás formájában, mert ezt meg fogod unni még jobban.

2022. júl. 29. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/58 A kérdező kommentje:
Őt csak a pénz boldogítja. Nem hagynám itt a gyereket mert nem képes még az ebédet sem melegíteni, inkább étterembe megy. Ha mégis itt hagynám a kisgyereket, tuti anyóshoz futna, mert ő maga nem is tudná megoldani.
2022. júl. 29. 14:37
 14/58 anonim ***** válasza:
96%

Nálunk minden közös, mindenki hozzá is fér minden pénzhez, nincs ez a fillérbaszás. Házimunka, gyerekek stb. minden közös. De te most ezzel nyilván nem vagy kisegítve, mert a férjed hozzáállása attól nem változik, hogy más férje másképp gondolkodik.

Amúgy az egy dolog, hogy NEKED nem ad pénzt, ha külön kassza. De a gyerek miért csak a tied szerinte?? Az ő dolgaiba miért nem száll be?

2022. júl. 29. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/58 A kérdező kommentje:
Sajnos kár. Amíg kb egyformán kerestünk, nem volt ugye gond. De ő jóval többet keres már, született gyerek is, és sajnos így alakult ki. Mostanában gondolok arra, hogy az a pénz, amit kerestem, már a gyerekre költöm. Pedig közösen akartuk.
2022. júl. 29. 14:38
 16/58 anonim ***** válasza:
88%

Én is többet keresek mint a párom. Az ő fizetése elég kevés. Mivel ezzel tisztában voltam, ezért ebből nem csinálok problémát. A nagyobb kiadásokat én állom, ő vásárol be itthonra. Minden nap mikor jövök haza felhívom őket hogy kell e valami. De tartok itthon kp- t tudja hol van.

Gyerek: az első. Nincs elkényeztetve, de ha értelmes dolgot kér, és a párom nemet mond, én megveszem. Most lép abba a korszakba hogy alakítja a stílusát. Én a gyerekért ugrok. Nem lenne pof.ám hazamenni úgy hogy sört veszek , a gyereknek meg semmit. És ő ráadásul nem is a vérszerinti lányom.

2022. júl. 29. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/58 anonim ***** válasza:
90%
De miért nem fogod magad és hagyod ott?! Könyörgöm. Valszeg változni nem fog. Te meg így semerre sem haladsz. Beszélj a szüleiddel, barátaiddal vagy menj pár hónapra anyaotthonba. Szépen spórolgatsz, esetleg ha van a felügyelettel segítséged, akkor vállalsz mellékállást. Tőle meg szépen perled a gyerektartást.
2022. júl. 29. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/58 nemaRendőrség ***** válasza:
93%

Összeházasodtunk nyitottunk egy közös szálmát, arra kapjuk mind a ketten a fizukat.

Mindkettőnknél van 1-1 kártya, költünk amire költünk.


Habár én sosem problémáztam ezen, de az asszonyt zavarja hogy "engem zavar" ha vásárol...

2022. júl. 29. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/58 anonim ***** válasza:
95%

Mi még nem házasodtunk össze, az eljegyzésünk is most volt. Külön kasszán vagyunk. Mindketten jól keresünk, ő kb. 100 ezer forinttal hoz haza többet mint én. Esküvő után is ugyanígy leszünk. Excelben vezetünk minden fontos dolgot (rezsi, élelmiszer, tisztítószerek, nyaralások/wellness stb. - ez szerintem közös kasszánál is hasznos, látod mire megy el a pénzed), egyébként mindketten azt csinálunk a saját fizetésünkkel amit akarunk. Teljesen jól működik.

De ami nálatok van, hát ne haragudj... Jó nagy büdös bunkóhoz sikerült hozzámenned meg gyereket szülni neki. Konkrétan a te pénzedből zabál, a te pénzedből van rendbetartva a lakás, meg a gyereke kiadásait is egyedül te finanszírozod. Vállalna nagyobb részt a gyerek gondozásából ha bejelentenéd, hogy elmész egyetemre/szakmát tanulni, hogy jobban fizető állásod lehessen? Gondolom, nem, feltételezni is hülyeség.

2022. júl. 29. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/58 anonim ***** válasza:
8%
Nálunk úgy, hog, én irányítom a kapcsolatot és semmit se adok bele penzügyileg. Nem is kell dolgoznom, az asszony még mos, főz is munka után 😅
2022. júl. 29. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!