Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Menthető még ez a házasság?...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Menthető még ez a házasság? Lusta a feleségem.

Figyelt kérdés
Nagyon nehéz beismernem és ezt leirnom, de nagyon komoly házassági problémával küzdök. 7 éve vagyunk együtt a feleségemmel, 4 éve vagyunk házasok. Gyakorlatilag teljesen elhidegeltünk egymástól, részben amiatt, hogy lusta. Napokat tölt a számitógépe előtt, filmet nézve, vagy netezve, közben meg nem veszi észre, hogy ott vagyok mellette. Ez, most már ott tart, hogy a házimunka 80-90%-át én csinálom, én főzök, mosok, takaritok, gyakorlatilag folyamatosan, néha gondol egyet, és akkor nagy nemesen elmosogat, vagy főz valamit, de a nagyját én csinálom. Férfiként, gyakorlatilag papucsnak érzem magam, hiába nem várom el, hogy kiszolgáljon, de, jól esne, ha legalább felesbe csinálnánk, de attól nagyon messze vagyunk. Ha szólok neki, hogy csinálhatna valamit, akkor általában akkor már-már válásig fokozódó veszekedés történik, hogy én mekkora egy sggfj vagyok, amiért azt merem mondani, hogy ő nem csinál semmit. Hozzá kell tenni, hogy a járvány óta home office-ban vagyunk, mindketten, és minketten ugyanabból a lakásból dolgozunk, tehát össze vagyunk zárva. Nagyon egyedül érzem magam és rohadtúl nem tudom, hogy mit csináljak. Régen nem volt ennyire passziv, de az évek alatt teljesen megváltozott. Baromi sokat veszekszünk emiatt, és a folyamatos hisztik, már teljesen kikészitenek.

2021. nov. 26. 16:02
1 2 3 4 5
 1/43 anonim ***** válasza:
23%
Itt meg állítsuk szembe a nőket és a férfiakat! Hihető ez a sztori is! :D
2021. nov. 26. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 anonim ***** válasza:
18%
És ha nem foglalkozol azzal hogy lusta ? Csak úgy elengeded a dolgokat.
2021. nov. 26. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/43 anonim ***** válasza:
9%

Lepontozós javaslat, de ha nincs gyerek, akkor legyen vagy 2-3. Majd feltámad tőle.

Szerintem nem olyan rossz ez a kapcsolat, csak most elég rossz a helyzet világszerte. Nem csoda, hogy az emberek depisek lesznek. Hallottam olyat, aki azt mondta, hogy lehet érdemesebb lenne öngyilkosnak lennie, mint ho-ban dolgozni folyamatosan.

2021. nov. 26. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/43 anonim ***** válasza:
33%
Nem menthető, válj el!
2021. nov. 26. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/43 anonim ***** válasza:
100%
Biztos, de minek? Nem az jön le az írásodból, hogy te nagyon menteni akarnád, ahogy a feleséged sem. Ha már nem bírjátok elviselni egymást, akkor jobb ha elváltok, mielőtt jobban elfajulnak a veszekedések.
2021. nov. 26. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/43 A kérdező kommentje:

Ha nem mosogatok el, akkor kb egy hétig nem történik semmi, csak ott rohad a koszos edény a konyhában, amit az egész lakásban lehet érezni.

Meg, nem akarok egy múzeumban lakni, de egy alap higéniás igényem van, amit vagy magamnak oldok meg, vagy megesz minket a kosz, de rohadtul idegesit, hogy ez csak nekem fontos.

2021. nov. 26. 16:07
 7/43 anonim ***** válasza:
97%

Amit megpróbálhatsz, hogy nem azzal mész oda, hogy mosogasson el / főzzön vagy bármi, hanem egy nyugodt pillanatban kérd meg, hogy szánjon rád időt és beszélgessetek el a házasságotokról, mint két felnőtt.


Ne támadd, csak mondd el, hogy mi az, ami bánt téged és adj neki lehetőséget arra, hogy ő is elmondja az ő oldalát. Lehet, hogy őt is zavarják / bántják dolgok, csak 0 kommunikáció van közöttetek és emiatt nem derül ki.


Ez működhet, ha ő is partner a megoldásban. Ha ebből is veszekedés gerjed, akkor nagyon nehéz lesz pozitív változást eszközölni a házasságotokban.

2021. nov. 26. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/43 A kérdező kommentje:
Alapból szeretem a feleségem, vagyis, amikor összeházasodtunk, akkor szerettem, de az utolsó két év -a virus óta-, kb teljesen tönkrebsztt mindent, ráadásúl hosszú évek után ő az egyetlen fix pont az életemben.
2021. nov. 26. 16:09
 9/43 A kérdező kommentje:
7-es, ezt próbáltam többször, de hirtelen felkapja a vizet és veszett fejsze nyele
2021. nov. 26. 16:10
 10/43 anonim ***** válasza:
85%

Hát pedig ő nem fog valtozni. Még lehet szokni a koszt a rumlit mindent.

Én a minden szettorik lehullik leszakad állapotot szoktam meg. Bár itt tisztaság van de a konyhaszekrény ajtó leszakadt, szárito gép ajtaja is a héten szakadt le, régen zavart ma már érdektelen.

2021. nov. 26. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!