Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Mi a véleményetek arról, ha...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi a véleményetek arról, ha ma egy férfi a házasságkötéskor simán lecseréli a születési vezetéknevét a nőére?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy ez még mindig nem olyan gyakori, mint a régebbi formák, hogy a feleség változtat nevet - sőt talán még az is, hogy mindkét fél a régi nevét tartja meg, talán már ez is gyakrabb lehet mint az, hogy a férfi venné fel a nőét...


Kedvesemmel 2 éve vagyok együtt, de még abból a 2 évből is csak az első pár hónap volt úgy, ahogy mindenkinek kezdődik, nagy lángolás és csak legyen minden romi, aztán elkezdtünk mindent egyre komolyabban gondolni, már 1,5 éve kimondtuk egymásnak a "0. igent", hogy egymással akarjuk leélni az életünket...

Ami a kérdésben szerepel, hát azt még nem gondoltam úgy, hogy tuti így tennék, de a gondolata már azért párszor megfordult a fejemben... Egyszerűen azért, mert ami a szerelmet illeti, egész életemben arra vágytam, hogy oda jussak, ahol most is állok, hogy pontosan milyen szerelmem is legyen (18 évesen kaptam meg ezt, most 20/f vagyok)...

A szerelmemen és a szeretteimen kívül (akik szintén tudják, ki vagyok, ha máshogy hívnak, akkor is) egyetlen ember sem érdekel a régi iskoláimból, leszámítva egy-két barátot, de a többiek azért se számítanak nekem, mert én korábban amúgy sose voltam jó kapcsolatteremtő és -tartó, és nem kevés konfliktusom és balszerencsém is volt azzal a jó pár régi ismerősömmel, akik ma már mit sem jelentenek nekem.

Szóval az lenne a lényeg, hogy ha megváltozna a vezetéknevem, az akár azt is jelentheti számomra, hogy lezárva a régi életem, az újban pedig csak Neki élek.


Csak simán véleményeket szeretnék látni, nem megjegyzéseket. Köszönöm.



2014. nov. 13. 11:16
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 81/82 anonim ***** válasza:
Ismerek olyan, ahol szintén a fiú vette fel a lány vezetéknevét olyan rossz volt a viszonya a saját családjával, meg is szüntette velük a kapcsolatot teljesen. A Te döntésed, megértem, ha új névvel, új lapot szeretnél nyitni az életedben és nem vagy büszke a családi nevedre. A Te döntésed, tedd, ahogy jónak látod. Ha úgy érzed, hogy így könnyebb lezárni a múltat, akkor neked így jó.
2015. okt. 26. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/82 A kérdező kommentje:

köszönöm a legutóbbi 4 választ is :)


külön a "10-11 16:24" komira is eszembe jutott most egy válasz: igaz, hogy olyan vezetéknevű ismerősöm nincs, hogy G€ci vagy Geczi, ugyanakkor ismerek egy Géczi nevű lányt (igen, neki tényleg "é" és nem "e" az első magánhangzó)... róla még nem hallottam azt, hogy bárkinek is a $p€rm@ jutna eszébe a nevéről - bár az is igaz, hogy mivel ő még lány is, talán biztosabb a névváltoztatás, főleg hogy megvan az ő párja is :)

2015. dec. 2. 20:36
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!