Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Mi a véleményetek arról, ha...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi a véleményetek arról, ha ma egy férfi a házasságkötéskor simán lecseréli a születési vezetéknevét a nőére?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy ez még mindig nem olyan gyakori, mint a régebbi formák, hogy a feleség változtat nevet - sőt talán még az is, hogy mindkét fél a régi nevét tartja meg, talán már ez is gyakrabb lehet mint az, hogy a férfi venné fel a nőét...


Kedvesemmel 2 éve vagyok együtt, de még abból a 2 évből is csak az első pár hónap volt úgy, ahogy mindenkinek kezdődik, nagy lángolás és csak legyen minden romi, aztán elkezdtünk mindent egyre komolyabban gondolni, már 1,5 éve kimondtuk egymásnak a "0. igent", hogy egymással akarjuk leélni az életünket...

Ami a kérdésben szerepel, hát azt még nem gondoltam úgy, hogy tuti így tennék, de a gondolata már azért párszor megfordult a fejemben... Egyszerűen azért, mert ami a szerelmet illeti, egész életemben arra vágytam, hogy oda jussak, ahol most is állok, hogy pontosan milyen szerelmem is legyen (18 évesen kaptam meg ezt, most 20/f vagyok)...

A szerelmemen és a szeretteimen kívül (akik szintén tudják, ki vagyok, ha máshogy hívnak, akkor is) egyetlen ember sem érdekel a régi iskoláimból, leszámítva egy-két barátot, de a többiek azért se számítanak nekem, mert én korábban amúgy sose voltam jó kapcsolatteremtő és -tartó, és nem kevés konfliktusom és balszerencsém is volt azzal a jó pár régi ismerősömmel, akik ma már mit sem jelentenek nekem.

Szóval az lenne a lényeg, hogy ha megváltozna a vezetéknevem, az akár azt is jelentheti számomra, hogy lezárva a régi életem, az újban pedig csak Neki élek.


Csak simán véleményeket szeretnék látni, nem megjegyzéseket. Köszönöm.



2014. nov. 13. 11:16
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 21/82 anonim ***** válasza:
20%

Nekem nem tetszik. Ahogy az sem, amikor a nő cseréli le a vezetéknevét. Olyan, mintha eldobná magától a családját, a gyökereit. (Nem véletlen vették fel mindig a nők a férjük nevét, onnantól ugyanis az ő családjához is kellett költözniük, és elsősorban oda tartoztak, nem a sajátjukhoz!)

De sokan csinálják valamelyik verziót, szóval nincs ezzel semmi gond.


Mi a kötőjeleset választottuk, mert úgy éreztük, ennek az az üzenete, hogy mi ketten már egy családot alkotunk. De ez sem minden esetben szerencsés, találkoztam már Kiss-Nagy nevű ügyféllel, akinek ezek után elég nehéz volt komolyan válaszolni :D

2014. nov. 13. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/82 Czipó Éva ***** válasza:

Szerintem ez teljes mértékben a Te döntésed. De még úgyis van időd az esküvőig, addig még meg is gondolhatod a dolgot és megtarthatod a sajátodat!


Én korábban mindig úgy képzeltem, hogy megtartom a saját nevemet. Ám idén összeházasodtunk a kedvesemmel és mégis felvettem a nevét, mostanra már nagyon megszerettem.

2014. nov. 13. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/82 anonim ***** válasza:
5%

"aggódtam, hogy apósomat nem bántjuk-e meg ezzel, hiszen a gyerekünk neve nem ugyanaz lesz, mint az övé."


az nem lett volna sértő, ha a te apádé nem került volna bele?


"ehhez nem árt azért az após áldása sem. Mivel az ő leszármazottait illeti elsősorban az a név, megronthatja a viszonyt, ha még csak meg sem kérdezed, van-e ellenvetése."


és aki ugyanennek az apósnak a fiához megy hozzá, az is kérdezze meg ugyanezt?

2014. nov. 15. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/82 A kérdező kommentje:

""ehhez nem árt azért az após áldása sem. Mivel az ő leszármazottait illeti elsősorban az a név, megronthatja a viszonyt, ha még csak meg sem kérdezed, van-e ellenvetése."


és aki ugyanennek az apósnak a fiához megy hozzá, az is kérdezze meg ugyanezt?"


ez teljesen jogos xD ha én férfi létemre felveszem a kedvesem vezetéknevét, akkor muszáj lenne megkérdeznem az apósomat, hogy szerinte is rendben van-e a dolog - de ha tegyük fel lenne a barátnőmnek egy fiútestvére (amúgy nincs, de most csak tegyük fel, hogy ha lenne), és az ő nevét felvenné a menyasszony, azt nem kéne megkérdezni, mert az természetes dolog...

na jól van, félreteszem a viccet, az előző komment a pár sorral feljebb leírtam szerint jogos, de természetesen megkérdezném leendő apósomat arról, hogy magára az esküvőnkre áldását adja-e ránk (az én családomban ugyanis ez eddig egy töretlen szokás volt mindig is) , és ha igent mond, akkor mellékesen a neves szándékomat is megmondanám neki, mert akkor legalább nem lesz az a gond, hogy nem akar hinni a fülének az esküvő végén, amikor bemondják az ifjú pár nevét + van joga tudni, hogy hívják a vejét :)

2014. nov. 17. 14:41
 25/82 A kérdező kommentje:

a többi választ is köszönöm szépen, volt köztük pár kedves hozzáfűzés és hasznos tipp is :)

(a negatív válaszokat pedig lassan már automatikusan átugorja a szemem, már megszokott h ezen az oldalon mindenki kap olyat is)

2014. nov. 17. 14:43
 26/82 Andizsuzsi ***** válasza:

Kérdező!


Menet közben jöttem rá, hogy te kevered a dolgokat. Te most a születési nevedet akarod megváltoztatni, vagy házassági névként akarod a feleséged nevét felvenni? A kettő ugyanis nem ugyan azt jelenti.

2014. nov. 17. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/82 A kérdező kommentje:

"te kevered a dolgokat. Te most a születési nevedet akarod megváltoztatni, vagy házassági névként akarod a feleséged nevét felvenni? A kettő ugyanis nem ugyan azt jelenti."

Nem keverek semmit. Tudom mire gondolsz. Arra, hogy van az a lehetőség is, amikor csak simán a régi/születési nevedet akarod megváltoztatni valami másra. Ezt lehet tenni házasság nélkül is. A másik pedig az, hogy a házasságkötés alkalmával felveszed a párod nevét. Normális esetben a kettő tényleg nem ugyanaz, DE az én esetemben igen, ugyanis

- a jelenlegi nevem egyezik a születési nevemmel (és soha nem is változott eddig), és

- eddig még sose voltam házas, csak leszek, és

- a házasság megkötésekor változtatnám a családnevemet a feleségem családnevére.

Tehát a Te 2 szempontod közül arról van szó, hogy felveszem az Ő nevét. De az én esetemben ez igenis egyet jelent azzal, hogy akkor a születési (és egyben mostani) nevem meg fog változni úgy, hogy az én eredeti vezetéknevem az Övére változik.

Ha azt vesszük, hogy én mit gondoltam írás közben, akkor kedves ma 15:09-kor válaszoló, nem kevertem semmit, hanem szó szerint azt írtam, amit gondoltam. Te értetted félre az én gondolatomat, ez pedig nem az én hibám (és le is volt írva a kérdésben és a kifejtésben is, hogy az esküvőn történne a névváltoztatás, vagyis ez nem a szerinted sima névváltoztatás lenne, hanem a párom nevének felvétele)...

2014. nov. 17. 15:37
 28/82 Andizsuzsi ***** válasza:

"Tehát a Te 2 szempontod közül arról van szó, hogy felveszem az Ő nevét. De az én esetemben ez igenis egyet jelent azzal, hogy akkor a születési (és egyben mostani) nevem meg fog változni úgy, hogy az én eredeti vezetéknevem az Övére változik."


Nem kedves kérdező, ha te a házasságkor felveszed a feleséged nevét, akkor a házassági neved lesz azonos a feleségedével, a születési neved nem változik. Vagyis lesz egy házassági és egy "leánykori" neved. Pont ezért változott a leánykori név fogalma születési névre. Ha te most Tóth Péter vagy, a feleséged meg Horváth, akkor te a házasság után Horváth Péter néven fogsz élni, de a születési neved Tóth Péter marad továbbra is. (rengeteg hivatalos papíron ezt fel is kell tüntetned)

2014. nov. 17. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/82 A kérdező kommentje:
jó, ez jogos, persze h a személyi dokumentumaimban a "születési név" rovat az mindig is az a név lesz, amin anyakönyveztek... de én azt h "a születési nevemet megváltoztatom a feleségemére" úgy értettem, hogy amit használok nevet, az a név nem lesz többé azonos a született nevemmel... jaj Istenem már, hogy nem jöttetek erre rá, én egész végig automatikusan így értettem XD (és bocsi, ha ez vkit félrevezetett, de most már legyen végre vége a vitának)
2014. nov. 17. 15:55
 30/82 Andizsuzsi ***** válasza:
64%
Ja, hogy te mást írsz, mint amit gondolsz, de erre nekem kellett volna rájönnöm? Bocs.
2014. nov. 17. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!