Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Mi a véleményetek arról, ha...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi a véleményetek arról, ha ma egy férfi a házasságkötéskor simán lecseréli a születési vezetéknevét a nőére?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy ez még mindig nem olyan gyakori, mint a régebbi formák, hogy a feleség változtat nevet - sőt talán még az is, hogy mindkét fél a régi nevét tartja meg, talán már ez is gyakrabb lehet mint az, hogy a férfi venné fel a nőét...


Kedvesemmel 2 éve vagyok együtt, de még abból a 2 évből is csak az első pár hónap volt úgy, ahogy mindenkinek kezdődik, nagy lángolás és csak legyen minden romi, aztán elkezdtünk mindent egyre komolyabban gondolni, már 1,5 éve kimondtuk egymásnak a "0. igent", hogy egymással akarjuk leélni az életünket...

Ami a kérdésben szerepel, hát azt még nem gondoltam úgy, hogy tuti így tennék, de a gondolata már azért párszor megfordult a fejemben... Egyszerűen azért, mert ami a szerelmet illeti, egész életemben arra vágytam, hogy oda jussak, ahol most is állok, hogy pontosan milyen szerelmem is legyen (18 évesen kaptam meg ezt, most 20/f vagyok)...

A szerelmemen és a szeretteimen kívül (akik szintén tudják, ki vagyok, ha máshogy hívnak, akkor is) egyetlen ember sem érdekel a régi iskoláimból, leszámítva egy-két barátot, de a többiek azért se számítanak nekem, mert én korábban amúgy sose voltam jó kapcsolatteremtő és -tartó, és nem kevés konfliktusom és balszerencsém is volt azzal a jó pár régi ismerősömmel, akik ma már mit sem jelentenek nekem.

Szóval az lenne a lényeg, hogy ha megváltozna a vezetéknevem, az akár azt is jelentheti számomra, hogy lezárva a régi életem, az újban pedig csak Neki élek.


Csak simán véleményeket szeretnék látni, nem megjegyzéseket. Köszönöm.



2014. nov. 13. 11:16
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 1/82 anonim ***** válasza:
96%

Aranyos vagy:). Nézd, szerintem ez úgy van mint a nőknél. A te döntésed, te fogsz élni az új neveddel. Ha szeretnéd, akkor vedd fel.


Én nő vagyok, és kötőjelesen vettem fel, de csak mert összepasszolnak a vezetékneveink. Ha nem illenének egymáshoz akkor a vezetéknevet cseréltem volna. Ha pedig nem tetszett volna a férjem vezetékneve, vagy egyéb ok...akkor maradtam volna a sajátomon. Né nem szerettem volna lenni semmiképp.


Én úgy gondolom, ez mindenkinek a saját döntése. Esetleg beszéld meg a szerelmeddel, de választani úgyis te fogsz.

2014. nov. 13. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/82 anonim ***** válasza:
12%

Én nőként szeretném a párom nevét felvenni vhogy. Nem igazán örülnék ha ő akarná az enyémet.


Sztem nem ez jelenti az új életet ha nevet változtasz. Mi lesz ha elváltok? Akkor ezt a nevet is utálni fogod. Sztem nem a néven múlik.

2014. nov. 13. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/82 Andizsuzsi ***** válasza:
95%
Ha te úgy gondolod, hogy az teszi teljessé az életedet, hogy megváltoztatod a nevedet, tedd meg. Zárd le a múltat, lépj tovább. Szerelemtől/házasságtól függetlenül is.
2014. nov. 13. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/82 A kérdező kommentje:

...az pedig már megint egy másik kérdés, hogy abban az esetben már hogy a túróba vehetném fel az ő nevét, ha ő is megváltoztatná a lánykorit? xD

ő meg pont azon gondolkodik, hogy simán a nevét az enyémre cserélje, vagy meghagyja a régit (a kötőjeles verziót is meg a hosszú többtagú nevet is hülyeségnek tartja)

amennyiben ő nagyon akarná az én nevemet viselni, akkor nehezen elképzelhető, hogy én cseréljem a nevemet az övére, de pont így van fordítva is, vagyis ahhoz, hogy csak simán a nevét viseljem, maradnia kéne neki a saját nevén... (hát az már milyen is lenne, ha eddig én voltam A és ő volt B, utána meg én lennék B és ő lenne A, hát az már mindenki szerint hülyeség lenne sztem... vagy 2 A, vagy 2 B)


ja, és nem mostanában tervezzük az esküvőt, hanem még egy pár év múlvára, mert jelenleg még mindkettőnknél folyamatban van az az életfolyamat, amit továbbtanulásnak nevezünk :) de arról már sokszor beszélünk, hogy összeházasodnánk, és hogy az esküvőnk hogyan lehetne a legromantikusabb...

2014. nov. 13. 11:31
 5/82 A kérdező kommentje:

"Én nőként szeretném a párom nevét felvenni vhogy. Nem igazán örülnék ha ő akarná az enyémet." erre a kommentre gondoltam válasznak az én kommentem első felét


és mindegyik eddigi választ köszönöm szépen :)))

2014. nov. 13. 11:33
 6/82 anonim ***** válasza:
94%
Ismerek ilyen párt, nem mertem megkérdezni, miért, nem akartam véletlen se megbántani őket. Nagyon édes a ragaszkodásod, ha a párodnak tetszik az ötleted, ne foglalkozzatok más véleményével. Viszont nagyon szokatlan dolog, és könnyen lehet, hogy sokan papucsnak fognak téged tartani emiatt. Beszéljétek át a pároddal, hogy neki ez tényleg rendben van-e.
2014. nov. 13. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/82 Kései Sirató ***** válasza:
94%

Van ilyen ismerősöm, szebb a lány vezetékneve, a fiú vette fel, nem volt ezzel semmi gond, mindenkinek tetszett az esküvőn.

(A lány meghagyta , hogy egyforma legyen a nevük).

2014. nov. 13. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/82 anonim ***** válasza:
94%
Az ő neve, azt csinál vele, amit akar. Ha akarja megváltoztatja, ha nem akarja, akkor meg nem. Ez persze a nőkre is igaz. Különösebb véleményem nincs a dologról, én nem várom el senkitől sem.
2014. nov. 13. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/82 A kérdező kommentje:

"Sztem nem ez jelenti az új életet ha nevet változtasz. Mi lesz ha elváltok? Akkor ezt a nevet is utálni fogod. Sztem nem a néven múlik."

hát erről csak azt tudom gondolni, hogy persze, Te nem ismersz engem/minket, így általánosan próbáltad ezt nézni, és igen, sajnos a mai országunkban a válások több mint 60%-a végződik válással... de mi nem ezek vagyunk, mi teljesen egymáshoz passzolunk szinte minden belső tulajdonságunkban, és az is gyakori (természetesen nem mindig, de az esetek döntően túnyomó részében igen), hogy egy rugóra jár az agyunk, emellett bármelyikünknek van problémája, azt mi együtt akarjuk megoldani (nem úgy mint sok pár, hogy a válással otthagyjuk a sz*rban a másikat egyedül), és mindig megértjük egymást... szóval sztem azt a részt így már túl is tárgyaltam, hogy mi örökké együtt tervezünk élni

a másik része a dolognak meg az, hogy szted nem a névtől függ ez... hát, alapból az ember személyét valóban nem az változtatja meg, hogy hogy is hívják, én inkább úgy értettem ezt, hogy ez is egy jelkép lenne... és annak, hogy a régi életemmel szakítok, és teljesen újat kezdek (akár úgy is, hogy a régiek közül sokan nem is tudnának rólam többet, az újak meg nem tudják ki voltam korábban), sztem jó jelképe ez...

2014. nov. 13. 11:46
 10/82 anonim ***** válasza:
32%
Részemről a hagyományos megoldást preferálom, hogy a nő változtasson nevet, ha akar. Ha ez valamiért nem megoldható, akkor maradjon a nő neve az ami, vagy válasszák a kötőjeles verziót. A legutolsó megoldás számomra, hogy a férfi vált nevet, de egyébként nekem az sem baj, ha más így tesz, csak én a saját házasságomban nem tudtam volna elképzelni, hogy a férjem veszi fel az én nevemet. Ennyiből régimódi vagyok. :-)
2014. nov. 13. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!