Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Mi a véleményetek arról, ha...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi a véleményetek arról, ha ma egy férfi a házasságkötéskor simán lecseréli a születési vezetéknevét a nőére?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy ez még mindig nem olyan gyakori, mint a régebbi formák, hogy a feleség változtat nevet - sőt talán még az is, hogy mindkét fél a régi nevét tartja meg, talán már ez is gyakrabb lehet mint az, hogy a férfi venné fel a nőét...


Kedvesemmel 2 éve vagyok együtt, de még abból a 2 évből is csak az első pár hónap volt úgy, ahogy mindenkinek kezdődik, nagy lángolás és csak legyen minden romi, aztán elkezdtünk mindent egyre komolyabban gondolni, már 1,5 éve kimondtuk egymásnak a "0. igent", hogy egymással akarjuk leélni az életünket...

Ami a kérdésben szerepel, hát azt még nem gondoltam úgy, hogy tuti így tennék, de a gondolata már azért párszor megfordult a fejemben... Egyszerűen azért, mert ami a szerelmet illeti, egész életemben arra vágytam, hogy oda jussak, ahol most is állok, hogy pontosan milyen szerelmem is legyen (18 évesen kaptam meg ezt, most 20/f vagyok)...

A szerelmemen és a szeretteimen kívül (akik szintén tudják, ki vagyok, ha máshogy hívnak, akkor is) egyetlen ember sem érdekel a régi iskoláimból, leszámítva egy-két barátot, de a többiek azért se számítanak nekem, mert én korábban amúgy sose voltam jó kapcsolatteremtő és -tartó, és nem kevés konfliktusom és balszerencsém is volt azzal a jó pár régi ismerősömmel, akik ma már mit sem jelentenek nekem.

Szóval az lenne a lényeg, hogy ha megváltozna a vezetéknevem, az akár azt is jelentheti számomra, hogy lezárva a régi életem, az újban pedig csak Neki élek.


Csak simán véleményeket szeretnék látni, nem megjegyzéseket. Köszönöm.



2014. nov. 13. 11:16
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 31/82 A kérdező kommentje:

"te mást írsz mint amit gondolsz" ugyanennyi erővel én is mondhatnám, hogy az én gondolataim szerint pont azt írtam, amit gondoltam, és te értetted máshogy... arról se én tehetek, bocs

(ja és ha Te csak trollkodni jársz ide, akkor nyiva az ajtó, mehetsz kifelé, nem is tartalak vissza)

2014. nov. 17. 19:26
 32/82 A kérdező kommentje:

"Csak simán véleményeket szeretnék látni, nem megjegyzéseket. Köszönöm."

más: előbb írtam, hogy részemről lehetne vége a vitánknak, mint hogy újabb megjegyzést tettél... és eddig még szépen kértem, hogy ne cseszegető dolgokat írjatok (szólhat ez bárki olyannak, aki szándékozott és szándékozna bármikor baromságot írni - akinek meg nem inge, ne vegye magára)

2014. nov. 17. 19:28
 33/82 Andizsuzsi ***** válasza:
76%
Tudod kérdező, én a kérdésed olvasásakor egy kedves, szimpatikus fiatalembert láttam, és valóban segíteni szerettem volna. Meg is tettem. Felhívtam a figyelmedet arra, hogy amit írsz (születési név lecserélése) az nem az a jogi fogalom, amire mint a későbbiek során kiderült, gondolsz. Nem bántottalak, nem kritizáltalak, csak felhívtam a figyelmedet a tévedésedre. Nem vártam, hogy megköszönöd, de azt talán igen, hogy elismered, és nem támadással reagálsz rá. Nem vagyunk egyformák.
2014. nov. 18. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/82 A kérdező kommentje:

Kedves Andizsuzsi, megértem az utolsó kommentedet, hogy Te a jogi fogalmak szerint írtad a utóbbi 24 óra kommentjeit, és köszönöm a kezdeti segítségedet. De szerintem a névváltoztatásomat mindenki más válaszoló úgy értette, ahogyan én: a használatos nevem a házasságkötéskor megváltozik ilyen formában: nem a születései nevemet használom utána, hanem a házasság utánit. Különben -de lehet csak én gondolom így- arra is csak 50% esély volt, hogy Te úgy értelmezzed a kérdésemet, hogy a "születési név" rublikát akarnám megváltoztatni a személyi okirataimban (amit elvileg nem is lehet csalás nélkül megtenni)... és csak ezek miatt hittem azt, hogy amit leírtam a kérdésbe és a kifejtésbe, az egyértelműen azt jelenti, amit gondoltam.


Ne haragudj, én nem akartam visszatámadni, tényleg igazán nem akartam. De mint írtam az elején, nem bánok sajnos jól az idegen emberekkel, ezért könnyen megeshetett az is, hogy amikor először "belekötöttél", azt csak én vettem úgy, hogy belém kötni akartál - ha az is csak segítség lett volna, utólag már azt is elhiszem (és ha ugyanakkor hallottam volna a hangod, akkor biztosan megérzem, hogy kedvesen mondod-e vagy ironikusan, de hát ez egy oldal, csak írott szöveget olvashatunk rajta).


Az elején Tényleg Nem tévedtél abban, hogy egy kedves és szimpatikus fiatalembert láttál, ugyanis az a pár ismerősöm, akivel jóban is vagyok, pont ilyennek látnak engem a kezdetektől a mai napig. Elhiszem, hogy nem akartál rosszat, ahogyan én sem akartam. Vagy tudod mit, mindkettőnknek csak éppen rossz napja volt/van, holnap meg kisüt a nap és minden szebb lesz :)

2014. nov. 18. 11:21
 35/82 mi a fene ***** válasza:
Igen, a születési neved változatlan, ami a férfiaknál egyenlő szokott lenni a házassági névvel, sok esetben, amikor a nő veszi fel vmilyen formában a férj nevét.Az hogy a Te házassági neved ua. lesz mint a nejedé aranyos döntés, de a 18-19-es válaszolónak van igaza, keresztbe nem lehet a házassági nevet "kérni", tehát az hogy mindketten a másikét veszitek fel.Van időtök gondolkodjatok.
2014. nov. 19. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/82 anonim ***** válasza:
67%
egyik barátnőm férje felvette a barátnőm nevét, mert a saját nevét nem szerette. szerintem jó ötlet.
2014. nov. 28. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/82 anonim ***** válasza:
Jack White
2014. dec. 23. 03:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/82 anonim ***** válasza:
Teljesen oké ez a dolog szerintem, csak minden kornak vannak olyan emberei, akik nehezen, bántásnak, rossznak, veszik a változást, a fejlődést, szerintem olyanokat zavar ez, akik vagy szexisták és a férfit többre tartják, vagy a biztonságérzetük egy részét, az ilyen megszokott társadalmi szokásokra alapozzák és kibillenti őket, az ilyesfajta dolog is. Az ilyenek általában sokminden másban is korlátoltabban gondolkoznak.
2014. dec. 23. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/82 anonim ***** válasza:
A te döntésed. A név csak egy cimke.
2014. dec. 23. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/82 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy külföldi, és így akarja honosítani magát. Tudom, hogy ez nálad nem áll fent, de hasonló helyzetben erre gondolnék.
2014. dec. 23. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!