Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Mi a véleményetek arról, ha...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi a véleményetek arról, ha ma egy férfi a házasságkötéskor simán lecseréli a születési vezetéknevét a nőére?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy ez még mindig nem olyan gyakori, mint a régebbi formák, hogy a feleség változtat nevet - sőt talán még az is, hogy mindkét fél a régi nevét tartja meg, talán már ez is gyakrabb lehet mint az, hogy a férfi venné fel a nőét...


Kedvesemmel 2 éve vagyok együtt, de még abból a 2 évből is csak az első pár hónap volt úgy, ahogy mindenkinek kezdődik, nagy lángolás és csak legyen minden romi, aztán elkezdtünk mindent egyre komolyabban gondolni, már 1,5 éve kimondtuk egymásnak a "0. igent", hogy egymással akarjuk leélni az életünket...

Ami a kérdésben szerepel, hát azt még nem gondoltam úgy, hogy tuti így tennék, de a gondolata már azért párszor megfordult a fejemben... Egyszerűen azért, mert ami a szerelmet illeti, egész életemben arra vágytam, hogy oda jussak, ahol most is állok, hogy pontosan milyen szerelmem is legyen (18 évesen kaptam meg ezt, most 20/f vagyok)...

A szerelmemen és a szeretteimen kívül (akik szintén tudják, ki vagyok, ha máshogy hívnak, akkor is) egyetlen ember sem érdekel a régi iskoláimból, leszámítva egy-két barátot, de a többiek azért se számítanak nekem, mert én korábban amúgy sose voltam jó kapcsolatteremtő és -tartó, és nem kevés konfliktusom és balszerencsém is volt azzal a jó pár régi ismerősömmel, akik ma már mit sem jelentenek nekem.

Szóval az lenne a lényeg, hogy ha megváltozna a vezetéknevem, az akár azt is jelentheti számomra, hogy lezárva a régi életem, az újban pedig csak Neki élek.


Csak simán véleményeket szeretnék látni, nem megjegyzéseket. Köszönöm.



2014. nov. 13. 11:16
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 41/82 anonim ***** válasza:
arra is gondolj, ha elváltok, akkor mi lesz? viseled a volt feleséged nevét? Van 1 ismerősöm a vezeték neve Youngblood volt, és átvette a neje nevét.Nem szerette a saját vezetéknevét.
2014. dec. 23. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/82 A kérdező kommentje:
12:06, sztem nem válunk el, és őszte se
2014. dec. 23. 13:26
 43/82 Kései Sirató ***** válasza:
Válás után 7.000,- Ft illetékért vissza lehet venni a házasság előtt viselt nevet az anyakönyvvezetőnél.
2015. jan. 5. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/82 anonim ***** válasza:
100%
Az első és egyetlen ilyen élményem a szállodában történt, ahol dolgoztam. Külföld, tehát a házasoknak ugyanaz szokott lenni a vezetékneve. Jött egyszer egy pár, és talán a 3. napon derült ki, hogy náluk a férfi vette fel a nő nevét. A pali amcsi volt, ott ebből nem csinálnak ügyet állítólag. Nekem elsőre kicsit furcsa volt, mert még nem láttam ilyet, de hát nem az én dolgom. Lehetett bármi oka, az ő neve cikibb, vagy jobban hangzik a másik vezetéknevével, vagy a nő nem akart lemondani a sajátjáról, és akkor is legyen már ugyanaz... vagy akár, hogy a nőnek nem maradt senkije, a pasinak nagy a családja, ezért a nő nevét viszik tovább. Nem tudom, idáig nem is gondolkodtam rajta. Nem egy nagy ügy szerintem. Főleg, hogy aki eddig nem ismert, úgyse fogja tudni, hogy kinek a neve volt eredetileg. Aki meg ismer, nyilván (többnyire) megérti. Ha akarod, csináld. :)
2015. jan. 9. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/82 A kérdező kommentje:
jan. 9-es értem, és a legutóbbi köszönöm óta érkezett értelmes válaszokat is mind köszönöm :))
2015. jan. 12. 11:34
 46/82 anonim ***** válasza:
92%

"arra is gondolj, ha elváltok, akkor mi lesz? viseled a volt feleséged nevét?"


Azt nem értem, hogy ezt fordítva miért nem kérdezi meg soha senki.

2015. jan. 15. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/82 A kérdező kommentje:
fordítva: na pont ez az...
2015. jan. 23. 10:00
 48/82 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen természetes volna a döntésed. A bemutatkozásod pedig maximálisan rokonszenves, kedves Kérdező: te is, a szerelmed is legyetek egymás értékei az életben, akár ha megmaradtok mindketten a születési nevetek mellett, akár ha mindkettőtök - vagy valamelyikőtök - felveszi a másikét.
2015. márc. 3. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/82 A kérdező kommentje:
Köszi! Eddig az Utolsóé (tegnapi) tetszett a legjobban :) ezért (is) érdemes a kérdéseinket ide írni, és pár negatív választ elviselni, mert itt is vannak normális látogatók is :)) ment is a zöld pacsi
2015. márc. 4. 09:39
 50/82 anonim ***** válasza:

Nekem pozitív a véleményem, mert azt jelentené, hogy nem a mások által meghatározott normák által próbálja önmagát meghatározni. Vagyis szerintem ez nagyon férfias dolog. Azt jelenti, hogy nem a külsőségeken múlik ez nála, és ezért veszélyben sincs.


Én adtam a "Jack White" választ, azt hittem, nem kell magyarázni, de ha mégis: Jack White a White Stripes énekese, ő is csak azután lett Jack WHITE, hogy elvette feleségül a bandatársát, Meg WHITE-ot. Azóta elváltak, Jack White újraházasodott, de megtartotta a nevét, és a gyerekei is a White vezetéknevet kapták.

2015. márc. 21. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!