Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Mi a véleményetek arról, ha...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi a véleményetek arról, ha ma egy férfi a házasságkötéskor simán lecseréli a születési vezetéknevét a nőére?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy ez még mindig nem olyan gyakori, mint a régebbi formák, hogy a feleség változtat nevet - sőt talán még az is, hogy mindkét fél a régi nevét tartja meg, talán már ez is gyakrabb lehet mint az, hogy a férfi venné fel a nőét...


Kedvesemmel 2 éve vagyok együtt, de még abból a 2 évből is csak az első pár hónap volt úgy, ahogy mindenkinek kezdődik, nagy lángolás és csak legyen minden romi, aztán elkezdtünk mindent egyre komolyabban gondolni, már 1,5 éve kimondtuk egymásnak a "0. igent", hogy egymással akarjuk leélni az életünket...

Ami a kérdésben szerepel, hát azt még nem gondoltam úgy, hogy tuti így tennék, de a gondolata már azért párszor megfordult a fejemben... Egyszerűen azért, mert ami a szerelmet illeti, egész életemben arra vágytam, hogy oda jussak, ahol most is állok, hogy pontosan milyen szerelmem is legyen (18 évesen kaptam meg ezt, most 20/f vagyok)...

A szerelmemen és a szeretteimen kívül (akik szintén tudják, ki vagyok, ha máshogy hívnak, akkor is) egyetlen ember sem érdekel a régi iskoláimból, leszámítva egy-két barátot, de a többiek azért se számítanak nekem, mert én korábban amúgy sose voltam jó kapcsolatteremtő és -tartó, és nem kevés konfliktusom és balszerencsém is volt azzal a jó pár régi ismerősömmel, akik ma már mit sem jelentenek nekem.

Szóval az lenne a lényeg, hogy ha megváltozna a vezetéknevem, az akár azt is jelentheti számomra, hogy lezárva a régi életem, az újban pedig csak Neki élek.


Csak simán véleményeket szeretnék látni, nem megjegyzéseket. Köszönöm.



2014. nov. 13. 11:16
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 61/82 anonim ***** válasza:
Nem erre gondoltam szorosan. Hanem arra, hogy a közös életetek dolgai pont úgy vannak jól, ahogy nektek, kettőtöknek megfelel. Mert csak az számít (amíg azzal nem ártotok persze másoknak), s nem az, hogy mások mit gondolnak róla :)
2015. márc. 31. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/82 A kérdező kommentje:
ez is jó :) köszi
2015. márc. 31. 08:31
 63/82 Gyémántlány ***** válasza:
52%

Én nőként soha, de soha, semmilyen körülmények között nem venném fel a férjem nevét. Nekem ez az egész "né"-dolog nem jön be, olyan alárendelt érzést kelt. Mintha már nem is önmagad lennél, csak egy né egy pasinév mögött. Hasonló a helyzet a vezetéknevekkel is. Egyszerűen nem szimpatikus. Na, és mivel eléggé egyenjogúság/nemek közötti egyenlőség- párti vagyok, a fordított verziója sem tetszik kifejezetten a helyzetnek.

De! Ha te (és természetesen a párod is) így jobban éreznétek magatokat, akkor rajta. Nincs ezzel semmi gond, mert hát a ti életetek, ti tudjátok.

2015. ápr. 8. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/82 anonim ***** válasza:
0%
olyan mintha ezentúl nem akarná magát vállalni mindent az asszonyra hárítana
2015. máj. 12. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/82 anonim ***** válasza:

Ha gáz a családneve akkor rajta de csak ha tucat akkor is ...én pl nem lennék Tóth, Szabó, Kovács stb....

vagy vegyétek fel mindketten kötőjelesen

2015. máj. 13. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/82 A kérdező kommentje:

máj. 13-ait is köszi! :)

amúgy igen, gyakori név, illetve azt is megtudtam a hét elején, hogy aki az őseim közül először kapta ezt a vnevet, ő miért éppen ezt kapta (és még nem is 100%-ban bizonyítható a sztorija),,, de természetesen nem ez lenne az elsőrangú oka, hanem amit a kérdés kifejtésébe írtam (illetve Neki is szép neve van)...

2015. máj. 16. 22:04
 67/82 anonim ***** válasza:
100%

Nincs nagyon véleményem, max annyi, hogy kedves gesztus a felesége felé.

Azt, hogy mi volt a háttérben, amiért megvált a "régi" nevétől, nem tudhatom.

Egyik ismerősöm is házasságban a felesége nevét vette fel. Az oka, hogy a férfi vezetékneve nagyon magyartalan hangzású, sok gondja volt vele, hogy mindig betűzni kellett, és még úgy is sokszor elírták, még hivatalos szervek is. A feleségének viszont sokkal "hétköznapibb" vezetékneve volt/van, ezért azt választották.

2015. máj. 21. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/82 anonim ***** válasza:
82%
Nekem tök mindegy ki mire cserél!
2015. máj. 27. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/82 anonim ***** válasza:
Az olyat úgy hívják, hogy Dajcs "Kokós" Tompika :D
2015. jún. 23. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/82 A kérdező kommentje:

Szóval a lényeg: tegyük fel, hogy a feleségem Kovács Timi, én pedig házasság előtt Szabó Zoltán, utána pedig Kovács Zoltán lennék.

Lehet, hogy vagy a kifejtésbe, vagy pedig az 1-2. oldalakra került a pontosítás (nem emlékszem hova írtam, csak ezért nem olvasok most 60+ választ), szóval csak azok kedvéért írom ide, akik csak a kérdést + max az utolsó pár választ olvassák...

2015. júl. 20. 13:42
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!