Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Esküvő helyett együttélési...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Esküvő helyett együttélési ünnepség?

Figyelt kérdés
Mi a véleményetek? Szerintem az esküvő intézménye valahogy nem működik, viszont lehetne helyettesíteni. Arra gondoltam, hogy egy együttélési ünnepséggel áthidaló megoldás lehetne. A lényege, hogy ugyanúgy fel lehetne öltözni fehér ruha - öltöny, lehetnek ebéd-vacsora családi körben otthon - étteremben, lehetne együttélési-gyűrűt felhúzni, vagyis megünnepelni a kapcsolat kezdetét. Viszont nem lenne jogi rész, nem írnánk alá semmi. Talán ettől nem lenne sokaknak annyira terhes maga az hogy házasságban él. De mégis az ünnep megmaradna, az a része ami kellemes, emlékezetes. Ha viszont mégis tönkre menne a kapcsolat akkor nem kéne bíróság elé állni.

2012. ápr. 30. 21:19
 71/98 anonim ***** válasza:
24%
Tudom, tanultam jogot. Csak arra céloztam, hogy azért, mert törvényesítették a polgári szertartást, attól még az egyházi esküvőnek ugyanolyan fontossága van és legfeljebb nem a hivatalokban.
2012. máj. 3. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/98 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, az egyházi szertartás nyilván fontos maradt - a hívek számára. Másnak meg ugye nem, lévén a törvény egyértelműen kimondta, hogy:

"30. § Polgári tisztviselő előtt kötöttnek tekintendő a házasság, ha azt, a ki előtt kötötték, a közhiedelem polgári tisztviselőnek tartotta; kivéve, ha az ellenkezőt mind a két fél tudta.

Oly kötés, mely nem polgári tisztviselő előtt történt, a törvény erejénél fogva semmi vonatkozásban sem tekintetik házasságnak."

Annyi engedményt tett a jogalkotó, hogy ezt csak a törvény életbe lépte utáni házasságkötésekre értelmezte, az előzőleg, egyházi szertartással kötött házasságok érvényesek maradtak ujrakötés nélkül is...

2012. máj. 3. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/98 anonim ***** válasza:
53%

Nézd, kedves kérdező...

20 éves vagyok, most júniusban lesz az esküvőm. A vőlegényem csak 7 hónappal idősebb nálam. De nem félek a házasságtól. Tudod miért?

Mert az értékrendem és a vőlegényem értékrendje biztosít engem afelől, hogy boldog életet élek majd vele.

Mindketten hiszünk a szerelem, a család erejében, hiszünk a felelősségvállalásban, és abban, hogy válni is csak akkor és abban az esetben fogunk, ha előtérbe került az önzés. És tudom, hogy gyermekemnek normális világképet csak abban az esetben tudok adni, ha a szeme előtt egy törvényes, meghitt család képe lebeg. Nem akarom, hogy első gondolata a vadházasság legyen, és azt sem akarom, hogy második gondolatként rövid házassága legyen. Legyen a fiamból felelősségteljes férfi, leendő családapa, aki soha sem futamodik meg.

A lányomból pedig sikeres családanya legyen, nem karrierista akárki, akinek még 30 évesen sincs gyereke emiatt.

Akik eddig élettársi viszonyt folytattak és nem szakította, illetve, akik eddig házastársi viszonyt folytattak és nem váltak el, azoknak sok sikert kívánok a továbbiakban, és kívánom, hogy sose szakadjanak el egymástól.

Nem leszólni akarlak téged, csak felhívni a figyelmed egy bizonyos értékrendre, amit ma igencsak ritkán látni.

Ha meg akarjátok ünnepelni az összetartozásotokat, akkor arra ott van az amerikai valentin-nap. Nna AZ erre való. Mert az együttélés szerintem nem A család ügye. Ez a TI ügyetek egyedül.

Le lehet pontozni, de tény, más körülmények között nőttem fel szerintem, mint a válaszolók egy része, és a szüleim példáját tartom helyesnek és mások számára is példaképek lehetnének.

2012. máj. 8. 03:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/98 anonim ***** válasza:
25%
Kedves utolsó, hát gratulálok Neked több eszed van, mint egy tucat sokat megélt harmincévesnek. De komolyan, kár hogy ilyen kevés értelmes ember van, talán kevesebb család szakadna ketté...Sok boldogságot az esküvőhöz, amiket írtál erről az együttélési izéről, tökéletesen igazad van!!!
2012. máj. 8. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/98 A kérdező kommentje:
Óh, kedves 73-as 20 évesen még én is ilyen rózsaszín ködben éltem, majd rájössz miért nem házasodnak és miért csak együtt élnek az emberek. És nem csak én vagyok az egyedüli hanem rengetegen gondolják így.
2012. máj. 9. 09:16
 76/98 anonim ***** válasza:
48%

Azért mert "öreg" korodra megsavanyodtál, az nem azt jelenti, hogy a 73-as, és a hozzá hasonlók is így fognak gondolkodni. Ne vetítsd ki már a nyomorod másra. Oké, megértettük, nem házasodsz, Te dolgod! De nehogy már kitaláld, hogy aki hisz a házasságban, az rózsaszínben lát...szerintem csak reálisan.

Úgyhogy, köszi, elég volt belőled!

2012. máj. 9. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/98 anonim ***** válasza:
56%
Hát izé, nekem soha nem volt szimpatikus a házasság intézménye... többek között azért nem, mert intézmény. (szemben az együttéléssel, aminek kb. az a lényege, hogy nem intézményesült) Ahogy Szumeijaha válaszában fentebb leírt értékrend se... de maradnék annál, hogy minden emberpárnak privát magánügye a saját kapcsolata formája, értékrendje, és az is, hogy milyen ünnepeket tartanak. A tartalom nem a formán múlik...
2012. máj. 9. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/98 A kérdező kommentje:

Igen, ez a lényeg a tartalom nem a formán múlik.


Vagyis nem attól lesz jó a házasságom, kapcsolatom, együttélésem, XY anyakönyvvezető áldását adta. Nem is attól, hogy kifizettem, 1 millió forintot a vacsoráért és nem is attól,hogy részt vett bárki is vendégként az ünnepségen. Mi is pont ugyan úgy fogunk élni mint más, közös lakás, közös gyerek, közös élet, közös ágy.

2012. máj. 9. 12:39
 79/98 anonim ***** válasza:
64%

Ahh...kössz, hogy végre elismerted!

Tehát tök minegy, hogy cimkézed vagy sem, a házasság az együttélés! (Az együttélés is együttélés!- na ezt jól megmondtam :))

Ti tulajdonképpen házasságot "kötöttök", vagyis ünnepelnétek (amiben csak szólok, hogy már benne élsz...), csak annyira gagyi, hogy te félelmedben inkább adsz neki egy másik nevet, mintha ezzel egy teljesen új dolgot találtál volna fel!

Attól, hogy nem házasságnak hívjátok a tartalma ugyanaz, mint egy házasságnak...csak ennyit akartam! :)

2012. máj. 9. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/98 anonim ***** válasza:
66%
Igen én is ezt mondtam. A félelmét szeretné megünnepelni?
2012. máj. 11. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!