Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Esküvő helyett együttélési...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Esküvő helyett együttélési ünnepség?

Figyelt kérdés
Mi a véleményetek? Szerintem az esküvő intézménye valahogy nem működik, viszont lehetne helyettesíteni. Arra gondoltam, hogy egy együttélési ünnepséggel áthidaló megoldás lehetne. A lényege, hogy ugyanúgy fel lehetne öltözni fehér ruha - öltöny, lehetnek ebéd-vacsora családi körben otthon - étteremben, lehetne együttélési-gyűrűt felhúzni, vagyis megünnepelni a kapcsolat kezdetét. Viszont nem lenne jogi rész, nem írnánk alá semmi. Talán ettől nem lenne sokaknak annyira terhes maga az hogy házasságban él. De mégis az ünnep megmaradna, az a része ami kellemes, emlékezetes. Ha viszont mégis tönkre menne a kapcsolat akkor nem kéne bíróság elé állni.

2012. ápr. 30. 21:19
 41/98 A kérdező kommentje:

Ha nagyon húzzák az orrukat a meghívottak, hát nem lesznek meghívva. Elég a négy szülő esetleg tesók és mi. De kettesben is tökéletes.


Az a baj az emberekkel, hogy nem elég rugalmasak.


Aki azt írta, hogy együttélésnél is lehet bíróságra menni, ebben igazat adok.

2012. máj. 1. 16:24
 42/98 anonim ***** válasza:
78%
Nézd kérdező, ha nektek ez a jó, akkor tegyétek ezt, egy kapcsolatban egymásnak kell megfelelni, és egymásért felelősséget vállalni. A környezet elvárásai, nos az az ő dolguk...
2012. máj. 1. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/98 anonim ***** válasza:
82%
A romáknál valóban van ilyen, a gazdagabb rétegben. Megrendezik a hatalmas lagzit, templomi esküvővel, ami gyakorlatilag semmire nem jó, ki lehet törölni vele az ember fenekét. Polgáriról szó sem lehet, és ha vége a románcnak, akkor bíróság nélkül szétválnak, és ki mit vitt a házasságba, azt viszi haza.
2012. máj. 1. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/98 anonim ***** válasza:
62%

28 felettiek válaszát várod, akik éltek is valamit...aha értem. Tehát aki 26 éves, van 2 gyereke, házas, vagy netán elvált, az még nem élt. De aki 29 évesen még otthon él a szüleivel, annak már jó a válasza.

Lehet némely 24 éves többet élt mint az idősebbek...és ha valaki, akkor a húszas évei elején lévők kompetensek a témában.

2012. máj. 1. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/98 anonim ***** válasza:
65%
Szerintem nem rossz ötlet, ha nem szeretnél hivatalosan házasságot kötni senkivel. Az anyagi problémák kiküszöbölése erdekében írhattok szerződést, ha mégis házasodni szeretnél, így egyszerűbb a jogi procedúra.
2012. máj. 1. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/98 anonim ***** válasza:
45%
Szerintem szép, én elmennék egy ilyenre, ha az én egyik barátom vagy rokonom lennél :) Rossz oldalon tetted fel a kérdést, itt mindenki anyakönyvfetisiszta (lásd a sok "nyolcéveegyüttélünk-miértnemveszmáreeeeel?" kérdést), nekem is 0%-os hasznosságúra lesz ez a válaszom pontozva. Csináld azt, ami nektek jó, a többivel ne törődj.
2012. máj. 2. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/98 anonim ***** válasza:
100%
azért, mert nem parázom az eküvőtől nem fűz különleges viszony a papírhoz. mi 5 éve együtt élünk, van egy közös gyermekünk is. az történt, hogy sok volt a negatív, 1,5 éve összevesztünk, a párom elköltözött. olyan indulatok és mindenféle negatív jött ki mindhettőnkből, hogy még a rattan komódon is képesek voltunk vitatkozni, a gyerektartásról ne is beszéljünk... borzalom volt. én a gyermekem érdekeiért harcoltam, ő magáért. hidd el, nem volt leányálom, utólag ő is én is mélységesen szégyeljük magunkat, de akkor ez kijött belőlünk. ha házas vagy szerintem egyszerűbb válni ha vmi gáz van, legalábbis a tapasztalatom alapján. plusz sokkal inkább próbálja megmenteni az ember a házasságát mint a kapcsolatát. nekem most nyáron lesz az esküvőm, a kisfiam apukájával, mert sikerült rendbehoznunk az életünket. nem vagyok esküvőpárti, tényleg nem, ő annyiszor akarta már, én meg mindig csak hárítottam, de karácsonykor rájöttem, hogy nem mumus ám az :)) ettől függetlenül, hha 1 barátom meghívna 1 ilyenre elmennék, mert nem zárkózom el az ötlettől, de mostanra, miután már 28 évnél idősebb vagyok, tehát a válaszom érdekli a kérdezőt :)))))))) szóval mostanra megbarátkoztam a házasság intézményével és látom a pozitív oldalát.
2012. máj. 2. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/98 A kérdező kommentje:
Kedves 44-es! Én azt látom, hogy a 30 alattiak csak a hófehér ruhát látják a szemük előtt amikor az esküvőről van szó. Persze, hogy 30 alatt is lehet valaki éltes. De ha a 30 felettieket nézem a többség nem igen akar házasodni. Vajon miért? És miért 60% a válási arány? Sok a rossz példa előttünk. És miért választják sokan az együttélést inkább. Értem én hogy vannak olyanok akik nem félnek házasodni, és értem hogy vannak akiknek ez bejön. Én 33 éves koromig vágytam az esküvőre, az elmúlt 3 évben viszont kiábrándultam, tisztábban látok. Ha elmegyek bárki esküvőjére nem azt érzem, milyen jó hogy elkezdődik a közös életük, hanem azon gondolkodom vajon meddig tart nekik.
2012. máj. 2. 12:13
 49/98 anonim ***** válasza:
33%

Igen és ott kezdődnek a problémák, hogy te azon gondolkodol a mások esküvőjét, hogy meddig tart a mások házassága. 60%a válások aránya: mert egyszerűbb szétrobbantani a pereputtyot, mint megoldani a problémát, nekem ez a véleményem. Egy kapcsolaton (legyen az akár házasság) dolgozni kell, mert az emberek idővel változnak, alkalmazkodni kell, mindkét félnek kompromisszumot kell kötnie.

És manapság nagyon divat lett másokkal foglalkozni a saját életünk helyett. Én ismerek nem egy nőt, aki azért vált el, mert a barátnői, munkatársai is elváltak, és telebeszélték a fejét mindenféle baromsággal (mondjuk erről a befolyásolható fél is tehet)

Továbbra sem látom értelmét ünnepeltetni a semmit! Akkor kb. minden pár ezt csinálná, akár évente! Valószínű el is mennék, ha már meghívtak, de sok értelmét nem látom ennek!

2012. máj. 2. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/98 anonim ***** válasza:
43%
és szerint mennyi a "csak együttélések" szétmenési aránya? erős a gyanúm, hogy rosszabb, mint a válások aránya, csak épp arról nem készül statisztika...
2012. máj. 2. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!