Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Esküvő helyett együttélési...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Esküvő helyett együttélési ünnepség?

Figyelt kérdés
Mi a véleményetek? Szerintem az esküvő intézménye valahogy nem működik, viszont lehetne helyettesíteni. Arra gondoltam, hogy egy együttélési ünnepséggel áthidaló megoldás lehetne. A lényege, hogy ugyanúgy fel lehetne öltözni fehér ruha - öltöny, lehetnek ebéd-vacsora családi körben otthon - étteremben, lehetne együttélési-gyűrűt felhúzni, vagyis megünnepelni a kapcsolat kezdetét. Viszont nem lenne jogi rész, nem írnánk alá semmi. Talán ettől nem lenne sokaknak annyira terhes maga az hogy házasságban él. De mégis az ünnep megmaradna, az a része ami kellemes, emlékezetes. Ha viszont mégis tönkre menne a kapcsolat akkor nem kéne bíróság elé állni.

2012. ápr. 30. 21:19
 21/98 anonim ***** válasza:
77%

Látod, ebben az a szörnyű, hogy így állsz hozzá: "Ha viszont mégis tönkre menne a kapcsolat"

Aki így áll hozzá, az ne házasodjon, ne is kötelezze el magát sem együttélésre, sem máshogy. É pláne gyereket ne vállaljon, mert az fog a legtöbbet szenvedni a szülők miatt.


Az is szörnyű, hogy manapság már sokan a házasságot is csak ilyen "együttélési ünnepségként" fogják föl, amit bármikor fel lehet bontani. Pedig nem így kéne hozzáállni.

2012. máj. 1. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/98 anonim ***** válasza:
75%
19. Te szerintem szándékosan félremagyarázod a választ, csak hogy beszólhass. Örülök, hogy a szüleid jól megvannak, és hűségesek egymáshoz, de hogy jön ez ide? Senki nem mondta, hogy aki nem köt házasságot, az minden kétséget kizáróan gyáva, hűtlen, gonosz ember. Nem értem, mit védekezel, ha meg sem támadtak - tekintve, hogy ahogy te sem tudsz a szomszédaid házasságáról, úgy mi válaszolók sem a szüleid nem megkötött házasságáról, sőt a létezésedről sem.
2012. máj. 1. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/98 anonim ***** válasza:
22%

"tekintve, hogy ahogy te sem tudsz a szomszédaid házasságáról, úgy mi válaszolók sem a szüleid nem megkötött házasságáról, sőt a létezésedről sem"


Hú, nagyon filozófiai akart lenni, de nem sikerült.


Tudsz a létezésemről, bizonyítéka az, hogy olvasod, amit írok.

Tudok a szomszéd házasságának a tényéről, de nem hiszem, hogy jobb emberek azáltal, hogy megesküdtek.


Ha megnézed, mindegyik válaszban az van, hogy aki nem házasodik, az nem gondolja komolyan, fél a felelősségtől, stb.


Én csak azt nem értem, hogy ha mindenki olyan boldog a házasságában, miért zavarja őket, ha mások is eljátsszák a felöltözősdis részét a dolognak? Nekik ettől kevesebbet fog érni a házasságuk?

2012. máj. 1. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/98 anonim ***** válasza:
80%

Kedves kérdező:

Természetesen mindenki olyan családi-baráti ünnepséget szervez, amilyet csak akar, és olyan külsőségek között, amilyenek között akar. Egy együttélő pár is akkora banzájt szervez az összeköltözéése, vagy annak akárhanyadik évfordulója tiszteletére, amekkorát akar. Szóval nem értem a problémád lényegét, szerintem tágra nyílt kapukat döngetsz.

Mi sem élünk házasságban, és ez így megy már vagy 14 éve... ettől még a "jóban rosszban" az "jóban rosszban"-t jelent pap meg anyakönyvvezető nélkül is... csak egyszerűen nem vagyunk oda a banzájokért, mivel nem vagyunk hívők, így az egyházi szertartás nem jön szóba se, és mivel félig anarchista vagyok, kösz, de inkább kimaradok a "családjogi törvény nevében" c, dologból is, ha lehet... 48/F

2012. máj. 1. 03:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/98 anonim ***** válasza:
75%

Jézus! Hol élsz? A házasság nem arról szól, hogy aláírsz egy papírt...vagy ezt gondoltad?

Nem! Együttélés, közös dolgok, közös problémák, amiket közösen kell megoldani...és nem elszaladni, hogy "jaj de mi nem vagyunk házasok"

Szóval már házasságban éltek!!!

És mi ez a felfogás: terhes házasságban élni? Akkor ne házasodj, de ne csinálj magadből hülyét, csak mert esküvőre vágysz, de félsz hivatalosan is lépni...:)

2012. máj. 1. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/98 anonim ***** válasza:
66%
19-es! nem durrant szét a fejem, mert nem tépem az ereimet a sztoriért. ez csak 1 kérdés, v ötlet, vedd aminek akarod, de az életemet nem befolyásolja, így abszlút nincs rám hatással. :)) azért mert a szüleid nem házasok nem vagy polgárpukkasztó :)) hozzáteszem pont nem is érdekel, hogy ki házas és ki nem. foglalkozzon mindenki a saját életével, abból hozza ki a legjobbat!
2012. máj. 1. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/98 A kérdező kommentje:
Én komolyan gondolnám az együttélést. Az összes felmenőm elvált, nem tudom kaptam-e jó,használható mintát tőlük a házassághoz. Szeretnék örökre együtt élni valakivel ami nekem biztonságot nyújtana. Szeretnék gyerekeket is. Tőlem távol áll a meg család, hogy nem kapok meg mindenkit nem érdekel. Viszont ha bele gondolok, hogy szétmegyünk és mehetünk a bíróságra akkor az jut az eszembe, hogy nem elég, hogy érzelmileg padlón vagyok, még a bírónak is magyaráznom kell mi történt. Ő arról fog dönteni, ki a hibás és megállapítja melyik fél az. A vesztes fél fizeti ennek a költségeit. Nekem erre nincs szükségem, nem akarom átélni. Ideg összeroppanást kapnék, tudom! Viszont ha az együttélést komolyan gondolom, és az esküvő ünnepi részét viszont szeretném átélni akkor ennek tudatában mi a véleményetek? Nem egy abroncsos ruhára gondolok egy sokkal egyszerűbb fehér ruhára, egy egyszerű ebédre, egy pár fotóra, egy egyszerűbb ünnepre.
2012. máj. 1. 09:29
 28/98 anonim ***** válasza:
69%

Kedves kérdező, azért több helyen tévedni tetszel... az egyik, hogy egy hosszútávú együttélés - pláne, ahol gyerekek vannak - felbontása nem könnyebb, hanem jóval nehezebb... ugyanis a házasság esetén erre bevált utak vannak, illető elrohan az ügyvédhez, megírja a beadványt, az ügy bíróságra kerül, a másik is keres egy ügyvédet, és innen már csak az ügyvédek kommunikálnak akár... egy együttélés esetén meg minden problémát, gondot az illető felek kénytelenek maguk, egymással intézni, kommunikálni.

Szóval a tapasztalat azt mutatja, hogy olyan kapcsolatok esetén, ahol gyerekek vannak, nem hosszabb a házasságok, mint a házasság nélküli együttélések időtartama.

A másik, hogy az a sokkal ritkább, amikor a bíróság a válást valamelyik fél úgymond "hibájából" mondja ki, a sokkal gyakoribb a közös megegyezés, tehát annak kimondása, hogy X és Y nem akar a továbbiakban egymással házasságban élni...

2012. máj. 1. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/98 anonim ***** válasza:
69%

Kedves 23-as


Nem, nem állt szándékomban, hogy FILOZOFIKUS legyek, de a fentebb színvonal siekrülhetett, mert bele is gabalyodtál. Mielőtt idejöttél kardoskodni, senki nem tudott a létezésedről, tehát kár volt műfelháborodni - erre próbáltam célozni.

Senkit nem zavar, ha eljátsszák a felöltözősdit papírok nélkül, de magát az ötletet a többség hülyeségnek tartotta/tartja, mert elsiklik afölött a tény fölött, hogy a házasság nem a papírról szól, az csak egy szükséges körülmény. Ugye abban egyetértünk, ha valaki nem köt házasságot, az nem házas, hanem együtt él valakivel. Szerintem a házasság, az esküvő egy olyan intézmény, amit tisztelet illet meg, és nekem személy szerint nem tetszik, amikor komolytalanná próbálják degradálni ilyen kiskapuk segítségével.

2012. máj. 1. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/98 anonim ***** válasza:
66%
Így is elég undorító, liberális, szaros, puccparádéval teli világban élünk, ahol az embereknek már lassan azt sem lehet elhinni, amit kérdezne. Nem kell tovább süllyeszteni a színvonalt ilyen agyatlanságokkal...
2012. máj. 1. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!