Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Esküvő helyett együttélési...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Esküvő helyett együttélési ünnepség?

Figyelt kérdés
Mi a véleményetek? Szerintem az esküvő intézménye valahogy nem működik, viszont lehetne helyettesíteni. Arra gondoltam, hogy egy együttélési ünnepséggel áthidaló megoldás lehetne. A lényege, hogy ugyanúgy fel lehetne öltözni fehér ruha - öltöny, lehetnek ebéd-vacsora családi körben otthon - étteremben, lehetne együttélési-gyűrűt felhúzni, vagyis megünnepelni a kapcsolat kezdetét. Viszont nem lenne jogi rész, nem írnánk alá semmi. Talán ettől nem lenne sokaknak annyira terhes maga az hogy házasságban él. De mégis az ünnep megmaradna, az a része ami kellemes, emlékezetes. Ha viszont mégis tönkre menne a kapcsolat akkor nem kéne bíróság elé állni.

2012. ápr. 30. 21:19
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
 91/98 A kérdező kommentje:
Miért csinálnék magamból bohócot? Ezt nem értem! Ha ünneplés nélkül élek együtt valakivel, mert ő tegyük fel nem akar házasságot, akkor nem vagyok bohóc, csak így ünnepséggel?
2012. máj. 13. 12:46
 92/98 anonim ***** válasza:
56%

Már bocsi kedves 90-es, de azt írod: "A házasság arról szól, hogy nyíltan felválalljátok egymást mindenki előtt. Egymás fel nem vállalását nem szokták megünnepelni..."

Szerinted az anyakönyvvezetőn kívül még ki az a "mindenki", aki házasság esetén tudná, hogy mi összetartozunk a párommal, így meg nem tudja? Ki az, akivel szemben a házasság "felvállalást" jelent, a házasság nélküli együttélés meg "nem felvállalást"???

Mert jó, vallásos emberek egyházi szertartása estén nyilvánvaló, hogy az adott vallás istensége előtti felvállalásról van szó... de nem vallásos emberek polgári szertartása esetén kiről???

(az emmberek sacckb akkor vállalják fel az egymáshoz tartozásukat, amikor együtt megjelennek az ismerőseik körében)

2012. máj. 13. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 93/98 anonim ***** válasza:
43%
Ki az a mindenki? Pl ha rajtad van a karikagyűrű, elég nyilvánvaló, hogy foglalt vagy. Másrészt meg, a házasság azt jelenti, hogy Téged választottalak, innentől lezártam a párkeresést. Aki együtt él, az ilyen dolgokra még esetleg nyitott.
2012. máj. 13. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 94/98 anonim ***** válasza:
56%

Nézd, a karikagyűrű vásárláshoz és viseléshez ugye nem kell házassági akvi, de még hatóság sincs, aki csekkolja:))) Innentől kezdve sokan viselnek karikagyűrűt házassági aktus nélkül, és sokan nem viselnek házasságban - (olyan a melója, nem szereti, stb)

Mindamellett pár napja megvan Európa első nem házas "first lady"-ja is, Hollande megválasztott francia elnök élettársa, Valérie Trierweiler személyében:) Aki ma még lelkesen nyilatkozta, hogy "az elnökség nem ok a házasságra" ... kiváncsi vagyok, képes lesz-e uttörőnek lenni, vagy maguk alá gyűrik a konvenciók...


Ja, és a párkereső attitűd és a házassági aktus meg végképp semmiféle összefüggést nem mutat, az emberek többsége azután nem keres mást, ami után úgy dönt, megtalálta a saját párját. Ami lehet akár az első randi is...

2012. máj. 13. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 95/98 anonim ***** válasza:
94-es: Aki házas, az is van, hogy nyitott a további párkeresésre. Én párkapcsolatban élek és nem vagyok nyitott. Nem kéne általánosítani.
2012. máj. 13. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 96/98 anonim ***** válasza:
95-ös: pont ezt mondom én is. (94-es vagyok)
2012. máj. 13. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 97/98 anonim ***** válasza:
Nem általánosítottam, de egy fokkal nyilvánvalóbb, hogy foglalt valaki, ha van gyűrű a kezén. Ez már eleve meggátolja, hogy kikezdjenek a másikkal. Legalábbis, amióta gyűrűt hordok, nem akarnak ismerkedni velem. Vajon miért? :) Mert megadják a tiszteletet!
2012. máj. 15. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 98/98 A kérdező kommentje:
Aki gyűrűt hord és nem akar ismerkedni az rendben van. Vannak kollégáim akik most vették meg a második szép, nagyobb gyűrűt és nagyon is nyitottak a kalandokra. Tudom is ki kivel kavar.
2012. máj. 15. 08:34
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!