Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Esküvő helyett együttélési...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Esküvő helyett együttélési ünnepség?

Figyelt kérdés
Mi a véleményetek? Szerintem az esküvő intézménye valahogy nem működik, viszont lehetne helyettesíteni. Arra gondoltam, hogy egy együttélési ünnepséggel áthidaló megoldás lehetne. A lényege, hogy ugyanúgy fel lehetne öltözni fehér ruha - öltöny, lehetnek ebéd-vacsora családi körben otthon - étteremben, lehetne együttélési-gyűrűt felhúzni, vagyis megünnepelni a kapcsolat kezdetét. Viszont nem lenne jogi rész, nem írnánk alá semmi. Talán ettől nem lenne sokaknak annyira terhes maga az hogy házasságban él. De mégis az ünnep megmaradna, az a része ami kellemes, emlékezetes. Ha viszont mégis tönkre menne a kapcsolat akkor nem kéne bíróság elé állni.

2012. ápr. 30. 21:19
 11/98 anonim ***** válasza:
66%
nő vagyok. 4. voltam
2012. ápr. 30. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/98 anonim ***** válasza:
78%

Azért csak 18 év felett lehet házasságot kötni (általában), mert csak a felnőttek tudnak felelősséget vállalni, akár az ígéreteik iránt. Ha valaki nem elég érett ilyesmihez, inkább ne tegyen fogadalmat. Ha meg nem ígér semmit, akkor mit ünnepeljenek? Csak puccparádé az egész. Te azt csinálsz ami neked tetszik, de fogadd el, hogy a legtöbb ember nem tud azonosulni az ötleteddel.

23/l

2012. ápr. 30. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/98 anonim ***** válasza:
79%
A fatörzs torta jutott eszmbe erről.Annál szokták megjátszani azt,hogy fognak egy valódi fa darabot és azt kenik be csokival és díszítik fel,mint az igazi tortát.Aztán ha valaki fel szeretné vágni,késsel nem tudja.Ez az ünnepség is ilyen.Tartalom nélküli torta,sok habbal.
2012. ápr. 30. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/98 anonim ***** válasza:
79%
Szerintem is gáz. Ha ennyire ragaszkodsz a formalitásokhoz,akkor vállald a "jogi" részét is. Az együttélés sem könnyebb, mint a házasság.
2012. ápr. 30. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/98 anonim ***** válasza:
88%

Akinek nem számit a papir aláirja, akinek számit az meg nem.


Bennem semmilyen para nincs a házassággal kapcsolatosan. 5 éve vagyunk együtt. Ilyen együttélési hülyeségnek semmi értelme.


Amúgy mi bajod a házasság intézményével? Persze kötöttséget jelent. Egy együttélésből bármikor könnyen ki lehet szálni, nem kell herce-hurca, de kérdem, kinek kell olyan együttélés?


22-L 22-F

2012. ápr. 30. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/98 anonim ***** válasza:
82%
Rossz lehet olyan kapcsolatban élni,ahol azért nem vállalják a házasságot, mert "könnyebb és egyszerűbb" szétválni. Ha ez lebeg mindig a fejük felett semmi értelme még a kapcsolatnak sem, nemhogy esküvőnek vagy együttélési dínom-dánomnak.
2012. ápr. 30. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/98 anonim ***** válasza:
92%
Az emberek nem attól félnek, hogy alá kell írniuk egy papírt. A bajokat az szokta okozni, hogy az egyik fél vagy mindkettő biztonságban érzi magát, és elkényelmesedik, vagy rástresszel, hogy most aztán már örökké, és soha senki más. Az általad javasolt együttélési ünnepség tök ugyanaz, csak máshogy nevezed, és levon az ünnepélyességéből, hogy nincs, aki összeadjon titeket, nincs, aki előtt hűséget fogadtok. Házasságot a felek akkor kötnek, ha elszánták magukat a közös jövőre, ha ki akarják nyilvánítani egymás és a külvilág számára, hogy valóban összetartoznak. Szerinted az általad javasolt "együttélési ünnepség" milyen feltételek mellett, milyen pillanatban jönne létre? Szerintem akkor, amikor egy házasság is létrejönne, akkor meg felesleges. Nem a házasság intézménye nem működik, hanem az emberek, akik önzőek, akik önkiteljesedés és "csak egyszer élünk"címszóval annyi ellenkező neművel akarnak ágyba bújni, amennyivel tudnak. Aki nem képes az elköteleződésre, az ne házasodjon, és ennyi! Elég szánalmas, ha valaki úgy megy bele egy (elvileg komoly) kapcsolatba, hogy már keresi a vészkijáratot. Szóval az ötleted naív és felesleges.
2012. ápr. 30. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/98 anonim ***** válasza:
83%
Ja, 17. vagyok és 29/F
2012. ápr. 30. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/98 anonim ***** válasza:
20%

Melyik valóságshowból jön ez a "nem vállalod fel"?


A szomszéd házas, de nem ismerem a kapcsolatukat, így számomra nem vállalnak fel semmit.


A szüleim nem házasok, együtt vannak, és nem kefélnek jobbra-balra. Sőt, most durranjon szét a feje mindenkinek: még gyűrűt is hordanak!!!

25/L

2012. ápr. 30. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/98 anonim ***** válasza:
72%

Baromság. Ha gyáva vagy meglépni a házasságot, akkor ne ünnepeld ezt meg. Ennyi. Mert te nyíltan ki is mondtad, magától az intézménytől, az elkötelezettségtől félsz, mert belekalkulálod, mi van, ha nem sikerül.

Erre van kitalálva a vadházasság, a szimpla együttélés. Nem kell semmit megfogadni, de akkor a látszatát is felesleges megadni.

2012. ápr. 30. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!