Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Esküvő helyett együttélési...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Esküvő helyett együttélési ünnepség?

Figyelt kérdés
Mi a véleményetek? Szerintem az esküvő intézménye valahogy nem működik, viszont lehetne helyettesíteni. Arra gondoltam, hogy egy együttélési ünnepséggel áthidaló megoldás lehetne. A lényege, hogy ugyanúgy fel lehetne öltözni fehér ruha - öltöny, lehetnek ebéd-vacsora családi körben otthon - étteremben, lehetne együttélési-gyűrűt felhúzni, vagyis megünnepelni a kapcsolat kezdetét. Viszont nem lenne jogi rész, nem írnánk alá semmi. Talán ettől nem lenne sokaknak annyira terhes maga az hogy házasságban él. De mégis az ünnep megmaradna, az a része ami kellemes, emlékezetes. Ha viszont mégis tönkre menne a kapcsolat akkor nem kéne bíróság elé állni.

2012. ápr. 30. 21:19
 51/98 anonim ***** válasza:
52%
Kedves utolsó,"szétmenési statisztika" az a házasságokról sincs, nekem is van ismerősöm, akik évek óta külön élnek, de mivel sem újabb házasságot, sem újabb gyereket nem terveznek, és mindenben meg tudtak állapodni, eszük ágában sincs ügyvédeket meg bíróságot hízlalni egy válóperrel... egy rakat ember csak akkor válik papíron is, ha ezt valamelyik oldalról egy komolyabbá váló tartós kapcsolat igényli, addig minek?
2012. máj. 2. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/98 anonim ***** válasza:
51%

44 vagyok.

"De ha a 30 felettieket nézem a többség nem igen akar házasodni. Vajon miért?"

Mert akit 30 éves koráig nem vettek el, annak valószínűleg oka van...vagy maga a személy deffektes, esetleg rossz példákat látott, vagy hosszú évekig sínylődött egy rossz párkapcsolatban. Ezek persze érthető indokok, de nem ez az átlag.

2012. máj. 2. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/98 anonim ***** válasza:
76%

Kedves kérdező!

Nagyon meglepett, hogy már elmúltál 33 éves. Én vagyok az a válaszoló akinek az utolsó mondata volt, hogy úgyis megesküdtök. Most változott a véleményem. Egy gyermeteg gondolatnak keresed az igazát, ami abszolút demonstrálja, mennyire félsz az elköteleződéstől, a felelősségtől, a problémák felvállalásától. Igen, ha eleve más esküvőjén is ez az első gondolatod, hogy vajon meddig fog tartani (én is voltam pár esküvőn, de a boldog párt látva soha nem jutott ilyen az eszembe)nem pedig osztoztál az örömükben, akkor valami nagy lelki sérülésed van a párkapcsolatban, vagy a szüleid volt a rossz példa vagy mindenben csak a rosszat látod, vagy egyszerűen a könnyebbik utat szoktad választani.

Együttélési ünnepség nincs. Az ünnep az arról szól, hogy valamit ami megtörtént, azt megünneplik. Az együttélés egy folyamat, nem egy alkalom. Az esküvő viszont egy kiemelkedő jelentőségű dolog két ember életében, ahol hoztak egy életreszóló döntést, azt valóban meg kell ünnepelni. De persze azt csináltok amit akartok, ünnepeljétek meg, fehér ruhában, öltönyben gyűrűvel, és érezzétek magatokat nagyon jól, ha ez a tartalmatlan dolog boldoggá tesz. :)

2012. máj. 2. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/98 anonim ***** válasza:
32%

Izé, kedves Kérdező, én azért megnyugtatnálak, azért a való világ messze nem azt mutatja, mint amit itt a házasság-pártiak előadnak.

Szóval az van, hogy akik ma házasodó-korban vannak, azok olyan 130 ezer fős évjáratok, tehát ha csakugyan csak ez lenne a "felnőtt", "felelős", "normális" (ahogy sugallják) akkor évente olyan 65 000 házasságkötésnek kellene történnie az országban, ahogy az 1980-as években még ez így is volt. Na, ehhez képest 2011-ben volt Magyarországon 35 750 házasságkötés, és hozzá 23 200 válás is. (KSH). Ezek a számok azért elég egyértelműen mutatják (tök függetlenül attól, hogy te magad mennyire vagy "gyerekes" vagy "elköteleződéstől félő" vagy "lelkileg sérült" vagy amiket még itt összehordtak Rád) a klasszikus házasság intézményének válságát, és az új utak keresésének legalábbis jogos, indokolt voltát. Mert hát valahol kétlem, hogy az országos statisztikát a te paráid hoznák össze:))))

2012. máj. 2. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/98 anonim ***** válasza:
29%

Már leírtam ezt a szemléltető példát egy válaszhoz, elmondom itt is.


(Bár csak 24 vagyok, mégsem szeretnék férjhez menni, csak örökké együtt élni valakivel.)


Szóval, NEKEM a házasság olyan érzés, mint mikor megkötnek egy kutyát. Az ugye ott marad, ahova kötik. Az együttélés viszont olyan, mintha a kutya nem lenne megkötve, hanem ott marad magától, önszántából, mert szeret ott lenni. SZERINTEM ez romantikus.

2012. máj. 2. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/98 anonim ***** válasza:
48%
Egyik kapcsolatra sincs garancia... ezek szerint a többmillió ember, aki már idáig házasságot kötött a világ minden táján, az mind nem normális hülye, köztük én is. Köszi. Én pl nagyon örülök, hogy férjhez mentem, van egy biztonság érzetem, szerelmes vagyok a férjembe és a világ legboldogabb felesége vagyok. Remélem nemsokára közös gyermekünk is születik, nem én nem bántam meg, hogy megtettük ezt a lépést. És nem volt nagy esküvőnk, tehát csendesen ünnepeltünk, mégis gyönyörű élmény volt!
2012. máj. 3. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/98 anonim ***** válasza:
50%

"(Bár csak 24 vagyok, mégsem szeretnék férjhez menni, csak örökké együtt élni valakivel.)


Szóval, NEKEM a házasság olyan érzés, mint mikor megkötnek egy kutyát. Az ugye ott marad, ahova kötik. Az együttélés viszont olyan, mintha a kutya nem lenne megkötve, hanem ott marad magától, önszántából, mert szeret ott lenni. SZERINTEM ez romantikus."


Ezen jót nevettem! :) mOndja ezt az, aki sosem volt házas! Te mégis honnan tudod milyen házasságban élni? Nem véletlenül mondják, hogy az esküvő után jönnek a szürke hétköznapok, az igazi élet, mint az együttélésnél. Az esküvő csak egy eseménye ennek!

2012. máj. 3. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/98 anonim ***** válasza:
86%

Ez az ötlet olyan, mint sótlanul enni az ételt... Szerintem.


Tényleg gyerekesnek tűnik, amiket mondasz, de amúgy... melyikünk ismeri őt személyesen? Csak mert a családjában bárhol lehettek válások, amiket szeretne elkerülni. E részről teljesen megértem, az én családomban kétszer volt bírósági válás, meg gyermekelhelyezési per. De ezek ellenére (!) szeretnék házasodni. :)

2012. máj. 3. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/98 A kérdező kommentje:

30 éves koromig nekem is az álmaim között volt a házasság, most hogy felnőttem és más szemmel látom a világot, nem szeretnék házasodni. Lehet gyermeteg, vissza felé fejlődök és éretlenné váltam. Viszont rengeteg ember már nem köt házasságot csak együtt élnek. Lást a statisztika. Akik még házasságot akarnak kötni azok, az előttem lévő generációk, a 28 év alattiak, akik még rózsa színben látják a világot, legyenek akár több gyerekes feleségek.


Amúgy én nem egy esküvőnyi ember akarok meghívni erre az ünnepségre, hanem csak a négy szülőt és mi ketten. Nem hívnék meg mindenféle barátot, rokont akik csak néznének mint borjú az új kapura,(tisztelet a kivételnek) akik nem értik hogy így is lehet élni, ez is egy kezdet. Ezt is széppé lehet tenni. Sokan csak összeköltöznek, egy délután összecuccolnak. Miért nem lehet az összeköltözést megünnepelni? Ja és nem habos-abroncsos, habcsók ruhára gondoltam, csak egy egyenes szabású fehér talpig érő egyszerű ruháról, nevezzük estélyi ruhának.


Több ismerősöm van (nők), akiknek a párjuk nem akart esküvőt, így nem lett. Ők ugyan vágytak rá. Sok éve együtt élnek, válni nem akarnak, de sajnálják hogy nincs róluk egy esküvői fotó, nem volt a kezdet egy ünnep, nem volt egy vacsi, egy szép emlék. Az ilyen embereknek szerintem tökéletes pótlék egy együttélési ünnepség.

2012. máj. 3. 09:23
 60/98 anonim ***** válasza:
53%

Én tényleg nem értelek!

Nem kell minket győzködni, azt csinálsz,amit akarsz! Te kérdezted, hogy milyen ötlet, hát nagyon úgy fest a nagy többség szerint egy felesleges valami, amit meg sem lehet nevezni rendesen...senki nem mondta, hogy ne csináld meg!

Legyél bátor, úttürő! Itt nem kell győzködni senkit, hogy neked van igazad vagy másnak, mert csak a saját bizonytalanságodat erősíted!

2012. máj. 3. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!